Podsumowanie Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie XIII edycji Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", które odbędzie się 20 kwietnia 2016 r. (środa) od godz. 11.15 w budynku szkoły. W programie występ Szkolnego Teatrzyku "Bajka" oraz wręczenie nagród laureatom. Konkurs ma na celu przypomnienie sylwetki Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, niezwykle utalentowanego XIX-wiecznego artysty, rzeźbiarza ludowego pochodzącego z Gliczarowa, autora wielu rzeźb, kapliczek i ołtarzy. Jego najbardziej znane dzieło to ołtarze w Starym Kościółku p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zakopanem.

"W świecie baśni" - Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych MASKA 2016

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na IX PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA, który odbędzie się 7 kwietnia (środa) od godz. 9.00 w Auli ZSPiG przy ul. Miłośników Podhala 23. Tematyka tegorocznego przeglądu to świat baśni. W programie: prezentacja małych form scenicznych w wykonaniu uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Biały Dunajec, prezentacja sylwetki Patrona Przeglądu oraz podsumowanie i wręczenie nagród. Laureaci (grupy teatralne) otrzymają MASKI 2016.

Konkurs plastyczny "WOJTKOWI ŚWIĘCI"

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. "WOJTKOWI ŚWIĘCI"Tematyka prac to życie świętych (pokazanie kim byli, jak żyli zanim zostali świętymi) oraz "żywioły i święci" (np. św. Florian, św. Jan Nepomucen). Celem organizowanego od kilkunastu lat konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka), autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek w stylu gotyckim i barokowym rozsianych po całym Podhalu. Szczegóły konkursu w regulaminie. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres szkoły do dnia 8 kwietnia 2016 r.

Poznaliśmy laureatów 40. Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka

W dniu 14 stycznia br. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się 40-ty Jubileuszowy Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka. W etapie wojewódzkim zaprezentowało się 146 recytatorów i gawędziarzy ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych. Przedstawiamy protokół z posiedzenia jury oraz obszerną fotorelację. Przegląd rokrocznie organizuje ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu.

Jubileuszowy 40. Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na 40. Jubileuszowy Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka, 14 stycznia 2016 roku. Inauguracja imprezy od godz. 9:30 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagód nastąpi około godz. 14:30. W wojewódzkim etapie zaprezentują się młodzi recytatorzy i gawędziarze ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy eliminacji szkolnych i gminnych. Oceniać ich będzie jury, w którym zasiądą wybitni znawcy podhalańskiego folkloru i gwary, znakomici naukowcy, twórcy czy regionaliści.