31 32 33
Start >> Multimedia

Noc Tatrzańskich Gawęd - Noc Muzeów 2022

 

"Muzyka Skalnego Podhala" Krzysztofa Trebuni Tutki

 

Relacja filmowa z XXIV Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu

Zapraszamy na krótką relację filmową z XXIV Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu przygotowaną przez Telewizję Podhale.

 

Wyniki konkursu "Moja babcia i mój dziadek" - Biały Dunajec 2022

Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki konkursu "MOJA BABCIA I MÓJ DZIADEK" - ŻYCZENIA DLA DZIADKÓW - Biały Dunajec 2022. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Podziękowania kierujemy także do darczyńców (Rodzinne Gospodarstwo Pasieczne Dolina Tatr, Tea Time - "Wszystko dla przyjemności"), którzy ufundowali nagrody dla dzieci oraz do Państwa Marii i Antoniego Kosków za odczytanie protokołu z wynikami.

Odbiór nagród od 21 stycznia w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu, przy ul. Jana Pawła II 363. Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności.

 

"Góralskie Kumoterki" w Gminie Biały Dunajec

Przedstawiamy materiał filmowy poświęcony białodunajeckim kumoterkom. O tym jak wyglądały początki tej imprezy w Gminie Biały Dunajec opowiedzieli nam bracia Władysław i Stanisław Polakowie, Stanisław Skupień, Stanisław Matyga i Michał Rusnak. Przygrywała Rodzinna Muzyka Poloków, a w małych kumoterkach paradowali Adaś i Bartek Rusnakowie. Miłego oglądania!

 

Zapowiedź filmów z cyklu "Góralskie Kumoterki"

Gorąco zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi cyklu filmów zatytułowanego "Góralskie Kumoterki" przygotowanego przez Związek Podhalan w Polsce we współpracy z Gminnymi Ośrodkami Kultury. W każdym z siedmiu odcinków gościć będziemy w innej podhalańskiej gminie organizującej to zimowe wydarzenie. Już niebawem pierwsze emisje, a wśród nich odcinek poświęcony białodunajeckim kumoterkom. Śledźcie naszą stronę!

 

"Waleczne z gór" - spotkanie autorskie z Agatą Puścikowską

 
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego ze spotkania promującego książkę Agaty Puścikowskiej pt. "Waleczne z gór. Nieznane historie bohaterskich kobiet". Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Białym Dunajcu.

 

Występ pary tanecznej z zespołu "Biołodunajcanie" w programie "Dzień Dobry TVN"

Występ Jana Karciarza i Ani Sobańskiej z zespołu Biołodunajcanie w programie DDTVN.

 

Muzyka Poloków z I nagrodą na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Z radością informujemy, że Rodzinna Muzyka Poloków z Białego Dunajca zdobyła I nagrodę (w kat. kapel) na 55. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia!

 
Maja 2022
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nasi Partnerzy