31 32 33
Start >> Gmina Biały Dunajec >> Placówki Szkolne

Świąteczny wolontariat w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym

Zbliżają się Świeta Bożego Narodzenia, czas radości, spotkań w gronie rodzinnym, składania sobie życzeń . W tych dniach nikt nie powinien być sam, dlatego szczególnie należy pamiętać o ludziach samotnych i chorych, zanieść im odrobinę świątecznej radości. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym w ramach wolontariatu, przygotowali skromne upominki, którymi obdarowali osoby starsze i samotne, sprawiając, że na ich twarzach pojawiało się wzruszenie, a dzieci czuły się szczęśliwe, że mogą przynieść komuś radość. Same miały wiele uciechy przy ozdabioniu ciasteczek, a to wszystko dzięki pomocy pani Halinki, pani Agatki i pani Janki.
 

Jasełka z Gliczarowa Dolnego w programie telewizyjnym "Ziarno"

W dniu 8 grudnia 2015 roku gościł w Gliczarowie Dolnym zespół programu telewizyjnego "Ziarno", który nagrywał jasełka w wykonaniu dzieci z Gliczarowa. Wystąpili w nich uczniowie i absolwenci naszej szkoły (Darek Bafia, Dawid Bafia, Kuba Bafia, Maciek Gał -  pięknie grali na skrzypcach, Marta Gał, Martyna Staszel, Sebastian Zych wspomagali ich śpiewem). Jasełka były zaprezentowane w kaplicy pod wezwaniem św. Jana, a później wszyscy udali się  do szkoły gdzie pani Maria Bużek opowiadała dzieciom o tym jak dawniej obchodzono Święta Bożego Narodzenia na Podhalu. Program będzie wyemitowany 27 grudnia 2015 r. Chcemy podziękować księdzu Kazimierzowi Króżlowi, który zaprosił redakcję "Ziarna" do Gliczarowa, rodzicom  za wielki wkład pracy przy organizacji programu i gronu pedagogicznemu za przygotowanie jasełek.
 

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym w Gminnej Bibliotece Publicznej i Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

5 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym wraz ze swoimi nauczycielkami, paniami: Haliną Parą, Barbarą Gałdyś i Agatą Rusnak odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece". Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z księgozbiorem, a szczególnie z literaturą dziecięcą. Wspólnie czytano utwory dla dzieci, a później w ramach pracy w grupach najmłodsi uczniowie kolorowali malowanki związane z przeczytanymi baśniami, a starsi uczestniczyli w grze pt. "Mapa podróżnika po krainie baśni". Dzieci dowiedziały się co to są audiobooki i jak należy korzystać z komputerów i tabletów. Dzięki uprzejmości dyrektora GOK, pana Bartłomieja Kudasika, mogły obejrzeć wystawę  artystów-profesorów ZSP im. A. Kenara w Zakopanem poświęconą św. Janowi Pawłowi, przymierzyć góralskie kapelusze i pochwalić się swoją wiedzą o regionie. Wielką atrakcją okazała się wizyta w pracowni ceramicznej. Pani instruktor Bożena Świderska-Środa zapoznała dzieci z techniką lepienia z gliny i procesem wypalania ozdób i rzeźb glinianych.
 

Projekt "Kolorowe miasto, kolorowe życie"

W dniu  01.10.2015 roku w naszej Gminie Biały Dunajec zorganizowane były warsztaty pt. „Kolorowe miasto, kolorowe życie”. Na terenie Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym i ZSPiG im. Andrzeja Skupnia-Florka w Gliczarowie Górnym, na boisku szkolnym i placu zabaw, uczniowie klas 0-I-II-III ochoczo zabrali się do pracy z kolorową kredą. Duża powierzchnia, którą mogli zagospodarować swoimi pomysłami, jak również wachlarz kolorów do wykorzystania sprawił, iż dzieci w pełni poświęciły się pracy twórczej. Dowodem dobrej zabawy są kolorowe boiska szkolne i place zabaw, jak również wspaniała zabawa na świeżym powietrzu.
 

Śladami Witkiewiczów

18 września b.r. gimnazjaliści z Gliczarowa Górnego wraz z opiekunami Teresą Skupień i Barbarą Skupień odbyli wędrówkę "Śladami Witkiewiczów". Pierwszym przystankiem był kościół i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kolejnymi - Kościół Świętej Rodziny, Dworzec Tatrzański, Muzeum Tarzańskie, Morskie Oko, Willa Ślimak oraz Willa Oksza. Głównymi przewodnikami, którzy przybliżyli postaci Witkiewiczów był  p. Maciej Krupa wspaniale opowiadający o życiu i twórczości Witkiewiczów oraz p. Teresa Szeptyńska, która oprowadziła uczestników po Willi Oksza i z wielką pasją przedstawiła twórczość Witkacego. Niezawodnymi przewodnikami okazali się też aktorzy Teatru Witkacego, którzy zaprosili młodzież na spektakl "Człapówki". Serdeczne podziękowania dla Muzeum Tarzańskiego, wspaniałych przewodników Teresy Szeptyńskiej i Macieja Krupy, Teatru Witkacego, jak również dla Gminego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu.
 
Maja 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031