"ZABAWA W TEATR" - Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha - MASKA 2017

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na X PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2017, który odbędzie się w poniedziałek 27 marca (w Międzynarodowym Dniu Teatru) od godz. 9.00 w Auli ZSPiG nr 2 przy ul. Miłośników Podhala 23. Temat tegorocznego przeglądu: ZABAWA W TEATR, inscenizacje utworów Jana Brzechwy. W programie: występy grup teatralnych, "Ja i moje miejsce na scenie" - słowo aktora Teatru Witkacego, prezentacja "Z historii Przeglądu ...", podsumowanie i wręczenie nagród laureatom.

Wyniki XLI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka

Za nami czterdziesta pierwsza edycja Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka. W etapie wojewódzkim zaprezentowało się blisko 140 uczestników z 13 miejscowości, których oceniali wybitni znawcy podhalańskiego folkloru i gwary, znakomici naukowcy, twórcy i regionaliści: prof. dr hab. Józef Kąś, dr Stanisława Trebunia Staszel, dr hab. Anna Mlekodaj, Katarzyna Chowaniec Trebunia, Beata Zalot, Aniela Bafia, Marianna Łukaszczyk, Zofia Roj Mrozicka, Stanisława Wiercioch, Maria Stoch, Zofia Mieszczak, Anna Pabin, Benedykt Kafel, Bronisław Chowaniec Lejczyk, Andrzej Czernik. Jury z zadowoleniem stwierdza wysoki oraz wyrównany poziom prezentowanych recytacji. W dalszej części artykułu przedstawiamy wyniki i obszerną fotorelację. Przegląd rokrocznie organizuje ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu.

Konkurs Plastyczny - Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala - "KAPLICZKI" SZLAK ARCHITEKTURY WOJCIECHA KUŁACHA WAWRZYŃCOKA

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddz. podhalański im. St. Witkiewicza, Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Gmina Biały Dunajec serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym - Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala - "KAPLICZKI" SZLAK ARCHITEKTURY WOJCIECHA KUŁACHA WAWRZYŃCOKA. Prace należy nadsyłać do 27 marca 2017 r. Tematyka prac powinna być związana z twórczością Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka) pochodzącego z Gliczarowa Dolnego, autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek w stylu gotyckim i barokowym rozsianych po całym Podhalu. Szczegóły konkursu w regulaminie.

Akcja charytatywna dla Renaty Bafii - fotorelacja

Przedstawiamy wybór fotografii z akcji charytatywnej "Pomoc dla Renaty Bafii", która odbyła się w dniu 23 października w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliczarowie Dolnym. Więcej o akcji w poniższym artykule

Pomoc dla Renaty Bafii - relacja z akcji charytatywnej

Renata Bafia, mieszkanka Gliczarowa Dolnego, w sierpniu bieżącego roku uległa ciężkiemu wypadkowi. W wyniku czego odniosła szereg poważnych obrażeń. Ponad miesiąc leżała w śpiączce, a gdy się wybudziła okazało się, że potrzebuje stałej opieki medycznej i rehabilitacji w specjalistycznej klinice. Miesięczny koszt leczenia wynosi 25000 złotych. Grono pedagogiczne, Rada Rodziców i cała społeczność Gliczarowa Dolnego postanowili wspomóc Renatkę i 23 października 2016 roku zorganizowali akcję charytatywną „Pomoc dla Renaty Bafii”.

Sprawa ta została nagłośniona w lokalnych mediach w Tygodniku Podhalańskim i Radiu Alex.

Wszyscy aktywnie włączali się w przygotowania. Kobiety piekły ciasta, tworzyły piękne ozdoby bożonarodzeniowe na kiermasz, planowały loterię fantową. Nad wszystkim czuwała przewodnicząca Rady Rodziców pani Renata Palider.