XIV Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Generale Andrzeju Galicy

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 rostrzygnięto XIV edycję Międzyszkolnego Konkursu historycznego o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego m.in. z Białego Dunajca, Sierockiego, Suchego, Bukowiny Tatrzańskiej, Szaflar, Maruszyny Dolnej, Nowego Targu i Ponic. Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. Zwycięzcą okazał się Marek Dziadkowiec z Sierockiego, który otrzymał maksymalną ilość punktów. Wśród wielu gości, którzy zaszczycili organizatorów swoją obecnością byli także żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla - formacji wojskowej, której założycielem był właśnie Generał Galica. Zamieszczamy protokół z wynikami i krótką fotorelację. Konkurs rokrocznie organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu.

Wyniki XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Przedstawiamy listę laureatów XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", edycja 2019 pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu oraz Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej. Komisja w składzie: Sebastian Króliszewski (przewodniczący), Wojciech Hyc, Bartłomiej Kudasik, Barbara Gałdyś, Maria Kozak po obejrzeniu blisko 400 prac przyznało 49 nagród i 18 wyróżnień. Jury podkreśla bardzo wysoki poziom konkursu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wraz z rozdaniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się w dniu 26 kwietnia bieżącego roku o godz. 17.00 w siedzibie Bukowiańskiego Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej przy ul. T.Kościuszki 87. Serdecznie zapraszamy!

"Maska 2019" dla grupy teatralnej "Turlicki" ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym

27 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się XII Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych - Maska 2019, który rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję Szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Patronem imprezy jest Bronisław Cudzich (ur. w 1925 r. w Białym Dunajcu, zm. 1974 r. w Krakowie) znakomity aktor scen teatrów krakowskich i tarnowskich,  ktory oprócz aktorstwa zajmował się również poezją i malarstwem - był autorem licznych portretów i karykatur pisarzy, muzyków, plastyków, a zwłaszcza ludzi teatru. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były teksty lektur oraz biografie ich bohaterów. Jury, w którym zasiadały: Pani Joanna Banasik – aktorka Teatru Witkacego, przewodnicząca, Pani Bogumiła Kułach, Pani Iwona Głowacka-Spera oceniło występy 7 grup teatralnych z wszystkich szkół z terenu Gminy Biały Dunajec. Nagroda główna "MASKA 2019" przypadła młodym aktorom z grupy „Turlicki” ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym pod kierunkiem pani Ewy Kempskiej. Laureaci otrzymali bilety na spektakl do Teatru Witkacego. Jury wyróżniło także kilkunastu uczniów za ciekawe kreacje aktorskie.

"W KRĘGU LEKTUR SZKOLNYCH" - XII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH im. Bronisława Cudzicha - MASKA 2019

Dyrekcja oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają na XII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2019, który odbędzie się 27 marca (tj. środa) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. Hasło tegorocznego przeglądu "W KRĘGU LEKTUR SZKOLNYCH". W programie występy grupy teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Biały Dunajec, spotkanie z aktorem Teatru "Witkacego", prezentacja dot. historii teatru w Polsce, ogłoszenie wyników, wręczenie wyróżnień oraz nagrody głównej "MASKI 2019".

XVI Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVI Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2019 pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi".

Prace wykonane w następujących technikach: ceramika, rzeźba, rysunek, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 29 marca 2019 r. na adres GOK w Białym Dunajcu. Do każdej pracy powinna być dostarczona zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
Szczegóły w regulaminie. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Uroczyste rozdanie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 kwietnia (piątek) 2019 roku o godz. 16:00 w Bukowiańskim Centrum Kultury „Domu Ludowym” w Bukowinie Tatrzańskiej.