Start >> GOK Biały Dunajec

Promocja albumu Barbary Gałdyś pt. "Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy"

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem serdecznie zapraszają na promocję albumu Barbary Gałdyś "Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy", która odbędzie się 23 lipca o godz. 17:00 w budynku muzeum, ul. Harenda 12A. Rozmowę z autorką przeprowadzi Beata Denis-Jastrzębska. Gorąco zapraszamy!

Wernisaż wystawy prac Mateusza Dziadkowca

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac Mateusza Dziadkowca pt. "Podmuch", które odbędzie się w piątek 12 lipca br. o godz. 18:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu.

Mateusz Dziadkowiec - copywriter, pisarz i artysta, mieszkaniec Białego Dunajca. Jego debiutem jest „PODMUCH” - pierwsza w historii powieść fantasy, stworzona na podstawie legend podhalańskich. Z wykształcenia Technik Technologii Odzieży. Pasjonat m.in. historii, psychologii i astronomii.

Wakacje z GOK i Bibioteką w Białym Dunajcu!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży z gminy Biały Dunajec. Informujemy, że wszystkie zajęcia są bezpłatne! Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 18 20 01 690 (wew. 21), 18 20 73 898.

Na plakacie przedstawiamy harmonogram lipcowych zajęć, które odbywać się będą w siedzibie GOK i Biblioteki przy ul. Jana Pawła II 363. Gorąco zapraszamy!}

Jubileusz XX-lecia Zespołu Regionalnego "Biołodunajcanie"

W najbliższą niedzielę 23 czerwca, Zespół Regionalny Biołodunajcanie będzie obchodził Jubileusz XX-lecia swojej działalności. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzenia. Zapraszamy!

Odnawiamy Izbę Andrzeja Skupnia-Florka na Stołowem

Zapraszamy na spotkanie, na którym porozmawiamy o wybitnym podhalańskim poecie i działaczu społecznym, Andrzeju Skupniu Florku, jego życiu i twórczości, a przede wszystkim o planach rozwoju izby mu poświęconej. Zachęcamy również do dzielenia się pamiątkami o poecie, które mogłyby wzbogacić kolekcję odnawianej ekspozycji.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Skupnia Florka w Gliczarowie Górnym, poprowadzi je prof. Anna Mlekodaj.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów „Izby Pamięci”.

Trzydniowe warsztaty warcabowe dla dzieci i młodzieży

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza dzieci i młodzież na trzydniowe warsztaty warcabowe, które odbędą się w dniach 3-5 czerwca 2024 r. w godz. 16:00 - 17:30. Warsztaty poprowadzi Zbigniew Myszuk.

Podczas zajęć przeprowadzimy zapisy do X Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów o Puchar Tatr w warcabach oraz Mistrzostw Polski dzieci w warcabach 100-polowych, które rozegrane zostaną w Białym Dunajcu w dn. 7-9 czerwca. Gorąco zapraszamy!

"Wieczór Uwielbienia" i koncert Chóru Kanto

30 maja, w uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na "Wieczór Uwielbienia" z udziałem Chóru "Kanto" z Białego Dunajca. Początek koncertu o godz. 19.00 po wieczornej mszy świętej w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu.

Piknik Rodzinny przy szkole nr 1 w Białym Dunajcu

W niedzielę, 26 maja serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu.

Spotykamy się na placu przy szkole nr 1 w Białym Dunajcu (ul. Jana PawłaII 184a). Początek pikniku o godz. 12.00. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

Zbiórka pamiątek po Andrzeju Skupniu-Florku

W związku z realizacją zadania „Rozwój Izby Pamięci Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu – Stołowem” zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazywanie do naszego ośrodka wszelkich pamiątek po tym wybitnym podhalańskim poecie i działaczu społecznym. Będziemy wdzięczni za rozmaite dokumenty – rękopisy, maszynopisy, fotografie, nagrania audio i video, inne materialne pamiątki. Cenne będą dla nas również wspomnienia, które moglibyśmy w jakiś sposób zapisać

Zachęcamy do kontaktu: Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 363, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 182001690, 605128391.

Podsumowanie XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

W gościnnych progach Muzeum Tatrzańskiego spotkaliśmy się by podsumować XXI edycję Konkursu Plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka”. W przepięknych wnętrzach zakopiańskiej Willi Koliba otwarto wystawę pokonkursową, a w jej ogrodach odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym młodym adeptom rzeźby, ceramiki, malarstwa, rysunku i grafiki. Po nim w Gmachu Głównym miało miejsce spotkanie z Barbarą Gałdyś i promocja albumu „Wojciech Kułach Wawrzynćok i jego duchowi spadkobiercy”.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę fundatorów nagród dla laureatów konkursu. Są nimi: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Gmina Biały Dunajec, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu. Dziękujemy

Wystawa pokonkursowa trwać będzie do końca maja! Gorąco polecamy!

Lipca 2024