Start >> GOK Biały Dunajec

Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS

Przed nami XVII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski Ludowych Zespołów Sportowych! Tradycyjnie w pierwszych dniach marca, w tym roku od pierwszego do czwartego (czwartek – niedziela) młodzi sportowcy z LZS z całej Polski zmierzą się w Białym Dunajcu w zawodach, nie tylko sportowych. Oprócz dyscyplin czysto narciarskich oceniana będzie również wiedza o Podhalu, jego historii, geografii, folklorze, a także współpraca z właścicielami pensjonatów goszczących zawodników, owocująca konkursem na najciekawszą akcję promocyjną danego obiektu. W piątek i sobotę, 2 i 3 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. A. Galicy wystąpią dla uczestników Rajdu podhalańskie zespoły regionalne, m. in. „Biołodunajcanie”, "Wierchy" i kapela braci Polaków. Regulamin i szczegółowy program niżej. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty plastyczno-ceramiczne w okresie ferii zimowych

W okresie ferii zimowych w białodunajeckim Ośrodku Kultury organizowane są warsztaty ceramiczne i plastyczne. Gorąco zachęcamy wszystkich chętnych dorosłych, dzieci, młodzież do udziału w tych zajęciach. Szczegółówe informacje poniżej na ulotce !

Kumoterki w Białym Dunajcu odwołane !

W imieniu organizatorów Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu informujemy, że ze względu na niewystarczającą ilość śniegu i nie zamarzniętą glebę w planowanym miejscu zawodów mających się odbyć w najbliższą niedzielę 15 stycznia jesteśmy zmuszeni imprezę odwołać. Najbliższa impreza z cyklu odbędzie się na Polanie Lichajówki w Małem Cichem 29 stycznia 2012.

Parada Gazdowska w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy na XX Paradę Gazdowską w Gminie Biały Dunajec, która odbędzie się 15 stycznia 2012 r. (niedziela) na polanie obok drogi do osiedla Gile w Białym Dunajcu. Rozpoczęcie imprezy od godz. 11:00. W programie uroczysta Parada Gazdowska czyli oceniany przez jury przejazd kilkudziesięciu zaprzęgów konnych tradycyjnymi góralskimi sankami zwanymi kumoterkami oraz wyścigi konne.

Warsztaty bożonarodzeniowe

W dniu 22 grudnia w białodunajeckim Ośrodku Kultury odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe prowadzone pod kierunkiem pani Bożeny Świderskiej Środy. W trakcie zajęć powstało wiele pięknych ozdób świątecznych: papierowe łańuchy, aniołki i ptaki, ceramiczne gwiazdki, serduszka, dzwonki.  Dziekujemy wszystkim dzieciom, które brały udział w tych świątecznych warsztatach.

XII Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2011

Fotorelacja z XII Konkursu Młodyk Toniecników.  W tegorocznym Konkursie udział wzięło ponad 200 młodych tancerzy pochodzących z 26 podhalańskich miejscowości. Uczestnicy oceniani byli w popisie par solowych i w tańcu zbójnickim, w dwóch kategoriach: do 10 lat oraz od 10-16 lat. Autorem zdjęć jest pan Stanislaw Gał

XII Konkurs Młodyk Toniecników za nami - wyniki i galeria zdjęć

Prezentujemy wyniki XII Konkursu Młodyk Toniecników. W konkursie wzięło udział 201 uczestników z 26 miejscowości. Podczas konkursu dzieci prezentowały taniec solowy i zbójnicki. Poniżej protokół z posiedzenia komisji. Już niebawem obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.

Konkurs Młodyk Toniecników Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy na XII KONKURS MŁODYK TONIECNIKÓW, w niedzielę 13 listopada 2011 roku. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci tańczące w podhalańskich zespołach regionalnych. Konkurs będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: I. -do 10 lat, i II – od 10 do 16. Oceniany będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie. Początek konkursu od godziny 10:00. Poniżej regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia.

Zajęcia warsztatowe

MALARSTWO NA SZKLE I NA PAPIERZE - wtorek 15:00 - 19:00

GRAFIKA (LINORYT) - czwartek 15:00 - 19:00

Zajęcia prowadzi p. Monika Stachowiec

W poniedziałki i piątki zajęcia z malarstwa w ZSPiG w Sierockiem w godz. 12:00 - 15:00.

CERAMIKA - poniedziałek 15:00 - 19:00 i czwartek 16:00 - 19:00

Zajęcia prowadzi p. Bożena Świderska Środa

NAUKA GRY NA SKRZYPCACH (MUZYKA GÓRALSKA) - wtorek od 17.00 (I grupa - początkująca) oraz od 18.00 (II grupa - zaawansowana)

Zajęcia prowadzi p. Andrzej Polak

ŚWIETLICA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Czynna w każdą sobotę od godz. 12:00 - 16:00

Opiekun: p. Monika Stachowiec

Nauka gry na skrzypcach (muzyka góralska)

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu gorąco zachęca dzieci i młodzież do zapisu do szkółki gry na skrzypcach (muzyka góralska) prowadzonej przez p. Andrzeja Polaka. Pierwsze spotkanie organizacyjne w czwartek 6 października o godz. 17.00. Zajęcia będą odbywać się co tydzień w każdy czwartek w godz. 17.00-18.00. Zapraszamy !