Start >> GOK Biały Dunajec

"Miyłości ty moja" - promocja tomiku poezji Zofii Mieszczak

Spotkanie promujące debiutancki tomik poezji „Miyłości ty moja” Zofii Mieszczak zgromadziło w Gminnym Ośrodku Kultury wielu mieszkańców, gości, przyjaciół i rodzinę autorki oraz liczne grono sympatyków poezji i gwary podhalańskiej. Wśród przybyłych byli m.in.: Wójt Gminy Andrzej Jacek Nowak, Starosta Tatrzański Andrzej Skupień, ksiądz Proboszcz Franciszek Juchas, dr Anna Mlekodaj, założycielka Wydawnictwa Zachylina, którego nakładem ukazał się tomik oraz dr Stanisława Trebunia Staszel, która w sposób niezwykle ciepły i serdeczny przybliżyła nam sylwetkę autorki. Spotkanie uświetnił występ dziecięco-młodzieżowego zespołu „Biołodunajcanie”, z którym p. Zofia związana była przez kilka ostatnich lat.

Konkurs Młodyk Toniecników 2012 w obiektywie Stanisława Gała

Przedstawiamy obszerną fotorelację z XIII Konkursu Młodyk Toniecników. Zdjęcia wykonał p. Stanisław Gał "paparazzi Podhala". Dziękujemy panu Stanisławowi za wykonanie zdjęć i udokumentowanie naszej imprezy.

Wyniki XIII Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2012

Prezentujemy wyniki i protokół z posiedzenia komisji oceniającej XIII Konkurs Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu w dniu 18 listopada 2012 roku. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Zamieszczamy krótką foto-relację z imprezy.

Promocja tomu poezji Zofii Mieszczak

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu na promocję tomu poezji Zofii Mieszczak pt. "Miyłości ty moja" która odbędzie się w czwartek 22 listopada 2012 r. o godz. 18.00.

XIII Konkurs Młodyk Toniecników

Przed nami XIII KONKURS MŁODYK TONIECNIKÓW, który odbędzie się w niedzielę 18 listopada 2012 roku w Auli przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci tańczące w podhalańskich zespołach regionalnych. Oceniany będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie. Początek konkursu od godziny 10:00. Serdecznie zapraszamy !

Szkółka gry na skrzypcach - muzyka góralska

Informujemy, że zajęcia muzyczne (nauka gry na skrzypcach - muzyka góralska) prowadzone przez p. Andrzeja Polaka będą odbywać się co tydzień w każdy wtorek od godz. 17.00 (I grupa - początkująca) oraz od godz. 18.00 (II grupa - zaawansowana). Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież z naszej Gminy do zapisu i udziału w zajęciach ! Zapraszamy !.

Zajęcia plastyczne i muzyczne w roku szkolnym 2012/2013

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu gorąco zachęca dzieci i młodzież do udziału w zajęciach plastycznych, ceramicznych i muzycznych w nowym roku szkolnym 2012/2013. Zajęcia prowadzić będą Monika Stachowiec, Bożena Świderska-Środa i Andrzej Polak. Informujemy, że zajęcia plastyczne będą odbywać się również w ZSPiG w Sierockiem oraz Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych zajęciach !.

Promocja przewodnika po Podtatrzu autorstwa Macieja Pinkwarta i Renaty Piżanowskiej

Sporym zainteresowaniem cieszyła się promocja przewodnika po Podtatrzu autorstwa Macieja Pinkwarta i Renaty Piżanowskiej, autorki zdjęć do książki. Równocześnie otwarliśmy wystawę jej znakomitych fotografii – podtatrzańskich pejzaży, dla większości których zabrakło miejsca w przewodniku. Wystawę będzie można oglądać do września w białodunajeckim ośrodku kultury.

Warsztaty muzyczno - taneczne dla dzieci i młodzieży

W dniach od 6-12.08.2012 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbywać się bedą warsztaty muzyczno - taneczne dla dzieci i młodzieży z Gminy Biały Dunajec. Zajęcia poprowadzi Sara Anastazja Osiecka. Udział w warsztatach bezpłatny. Zapraszamy ! Rozpoczęcie zajęć 6 sierpnia o godz. 9:45 w budynku GOK w Białym Dunajcu.

XI "Dzień Pstrąga" za nami ! Wyniki i galeria zdjęć

W ubiegłą niedzielę w Białym Dunajcu odbył się XI "Dzień Pstrąga", najważniejsza białodunajecka impreza wędkarsko-gastronomiczno-kulturalna. Przedstawiamy wyniki konkursów: wędkarskiego oraz kulinarnego na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga. Wędkarskim i kulinarnym zamaganiom towarzyszyły liczne występy zespołów, na scenie zaprezentowali się: "Wierchy" z Gliczarowa Górnego, "Zowierucha" z Gliczarowa Dolnego, "Młode Podhale" działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu, Agata Siemaszko i Kuba „Bobas" Wilk laureaci Grand Prix XIV Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" , Maja Kleszcz z zespołem Incarnation oraz Kwartet Jorgi z muzyką ilustracyjna do niemego filmu „Janosik” z 1921 r. Poniżej duża galeria zdjęć z tego wydarzenia autorstwa Stanisława Gała.