Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

Trzydniowa konferencja naukowa w Białym Dunajcu

Od piątku do niedzieli (14 – 16 stycznia) odbywa się w Białym Dunajcu konferencja „Kluczowe problemy procesu karnego”, organizowana pod patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Wśród wykładowców m. in. prof. dr hab. A. Zoll i prof. dr hab. P. Hofmański.

Promocja książki Józefa Pitonia "Drzewiej i dziś"

W przemiłej, przedświątecznej atmosferze odbyło się w białodunajeckim Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy spotkanie z autorem i wydawcą książki Józefa Pitonia „Drzewiej i dziś”.Pani dr Anna Mlekodaj, prorektor Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej, założycielka wydawnictwa „Zachylina”, którego nakładem ukazał się ten wybór znakomitych opowiadań przedstawiła ich miejsce w literaturze podhalańskiej. Mówiła o zasadach, jakimi kierowała się dokonując wraz z autorem wyboru prac, których część została wcześniej wydana w kilku niewielkich tomach. Główną ideą „Drzewiej i dziś” było ukazanie dwudziestego wieku, ze wszystkimi jego dramatycznymi wydarzeniami, które nie omijały przecież również Podhala oczami górala, świadka dużej części tego trudnego stulecia wsłuchującego się też w to, co opowiadali starsi.

Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

W dniu 6 grudnia w dzień Świętego Mikołaja wszystkie dzieci uczestniczące na co dzień w zajęciach plastycznych i ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otrzymały drobne prezenty mikołajkowe, paczki ze słodyczami.

Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2010

Konkurs tańca zbójnickiego i solowego dla dzieci i młodzieży z terenu całego Podhala, Spisza, Orawy i Pienin.  W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników aż 230 dzieci z 30 miejscowości.

Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników Biały Dunajec 2010

Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników i galeria zdjęć. Wkrótce  w  serwisie pojawi się obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości ropoczęła Msza Święta w Kościele p.w. NMP Królowej Aniołów w Białym Dunajcu, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Zdzisław Dobrzański. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym przedstawili krótki program patriotyczny: słowno-muzyczny pt. "Ojczyzno moja". Obchody zakończył przemarsz pod pomnik Generała Andrzeja Galicy przy Urzędzie Gminy w Białym Dunajcu.

Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 75

XVII Festiwal Papieski - wyniki

Protokół z przesłuchań konkursowych XVII Festiwalu Papieskiego z dnia 17 października 2010r.

IX Dzień Pstrąga 2010

Pogoda w tym roku nie zamierzała nas rozpieszczać i nie zostawiła na organizatorach „Dnia Pstrąga” suchej nitki – na szczęście widzowie i krytycy byli zdecydowanie łaskawsi. Wiadomo, że rybka lubi pływać i potrzebuje wody, ale żeby padało całą dobę? Z godziny na godzinę było chłodniej, a uroczy w porze suchej kamieniec koło osiedla Gile w Białym Dunajcu powoli zmieniał się w podstępnie wciągające bagno. W tych ekstremalnych warunkach mimo wszystko udało się przeprowadzić większość z zaplanowanych koncertów i konkursów.

VII DUNAJECKIE GRANIE

17 lipca 2010r. w Białym Dunajcu odbyło się VII Dunajeckie Granie. Organizatorami tej imprezy byli: LKS „BIALI” Biały Dunajec, Urząd GminyBiały Dunajec, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

XI Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki 2010

11 lipca odbyły się  „XI Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki” czyli góralskiej miss organizowane przez Związek Podhalan O/Biały Dunajec. W tym roku do konkursu przystąpiło 16 dziewczyn. Dziewczęta musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu, tańca góralskiego, posługiwania się gwarą podhalańską, a także posiadanymi wiadomościami o swoim regonie. W konkursie są również konkurencje codzienne, takie jak ścielenie łóżka, dojenie krowy, układanie kopy z sianem, a także konkurencje świąteczne, czyli sznurowanie gorsetów i kierpców na czas.