XXII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu - 19.02.2017Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXII Paradę Gazdowską, która odbędzie się w niedzielę 19 lutego. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek. Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.30 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. Na 11.30 zaplanowaliśmy przejazd wszystkich zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe. Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie.
Więcej… Dodaj komentarz
"Od Generała Andrzeja Galicy do Trebuniów-Tutków" - promocja monografii Białego DunajcaZa nami wyjątkowe spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu; spotkanie, które miało dwie części – zamknięcie wystawy z cyklu „Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką” oraz kolejna promocja wydanej ostatnio historii Białego Dunajca. Wspólnym mianownikiem obydwu wydarzeń była postać Władysława Trebuni-Tutki, którego czwarta rocznica śmierci minęła niedawno. Wystawa była swego rodzaju hołdem oddanym temu wybitnemu artyście malarzowi i muzykantowi przez jego przyjaciół - twórców zakopiańskich. Swoje prace prezentowali Dorota Bąk, Antoni Grabowski, Jerzy Jędrysiak, Krzysztof Jędrzejowski, Małgorzata Kowalczyk, Władysław Pawlik, Helena Sułkowska-Pawlik, Arkadiusz Waloch, Ireneusz Wrzesień, a także córka Władysława Trebuni-Tutki – Anna Trebunia-Wyrostek. Oprócz własnych dzieł pokazali również obrazy ś.p. Władysława otrzymane od niego – przede wszystkim portrety.
Laureaci XVII Konkursu Młodyk ToniecnikówPoznalliśmy laureatów XVII Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2016. Przez 2 dni mogliśmy oglądać występy blisko 180 uczestników (z 21 miejscowości) w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Prezentujemy protokół z posiedzenia komisji oceniającej tegoroczny konkurs. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały, Zofii Mieszczak, Stanisławowi Łukaszczykowi „Cibiorzowi”, Andrzejowi Bukowskiemu „Kubieńcowi”, Andrzejowi Skupniowi (PHU Brutal z Zakopanego). Już niebawem obszerna fotorelacja.
XVII Konkurs Młodyk Toniecników - pierwszy dzień przesłuchańZa nami pierwszy dzień przesłuchań w ramach XVII Konkursu Młodyk Toniecników. Przedstawiamy obszerną fotorelację. Zapraszamy na niedzielne popisy par solowych i występy grup zbójnickich od godz. 10.00 w auli przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom nastąpi późnym popołudniem. W czasie obrad jury wystąpi lokalny zespół "Biołodunajcanie".
III Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach - Biały Dunajec, 20-22 maja 2016 - fotorelacja i wynikiOd 20 do 22 maja Gmina Biały Dunajec była gospodarzem III Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych. W zmaganiach warcabowych uczestniczyło blisko 130 zawodników - chłopców i dziewcząt z różnych części Polski (nawet z nadmorskiego Darłowa). Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim w czterech kategoriach wiekowych do lat 8, 10, 12 i 14. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsi puchary i nagrody rzeczowe, w tym płaskorzeźby ceramiczne wykonane przez p. Bożenę Świderską-Środę w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Prezentujemy obszerny fotoreportaż i wyniki końcowe. Organizatorami turnieju byli: Wielkopolski Związek Warcabowy, Urząd Gminy Biały Dunajec oraz GOK w Białym Dunajcu.
VIII "Majówka Wędkarska" za namiPoznaliśmy zwycięzców Towarzyskich Zawodów Muchowych rozgrywanych w ramach VIII "Majówki Wędkarskiej" w dniu 3 maja na rzece w Białym Dunajcu. W licznie obsadzonych zawodach najlepszym okazał się kol. Andrzej Łukaszczyk. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: kol. Józef Chraca, Maciej Jankowski, Marek Kolasa, Jacek Wilkus, Jakub Grafczyński. Otrzymali oni puchary, dyplomy, sprzęt i akcesoria wędkarskie. Puchar za połów największej ryby mierzącej 57,5 cm otrzymał Tomasz Przeklasa. Dziękujemy sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznej majówki.
Pasja sposobem na życie? Spotkanie z przewodnikiem górskim Arturem ZwatrzkoW życiu bardzo ważne jest, by podążać za swoją pasją już od najmłodszych lat. Wszyscy mamy jakieś talenty, zainteresowania, dlatego powinniśmy robić wszystko, by nie zmarnować tego, co dostaliśmy w darze najcenniejszego – naszych umiejętności. Duże znaczenie i rolę w odkrywaniu talentów odgrywają rodzice, dziadkowie jak i nauczyciele. Przewodnik górski Artur Zwatrzko, z którym białodunajecka młodzież spotkała się 13 kwietnia opowiedział, że pasją chodzenia po górach zaraził go dziadek. Swoją świadomą wędrówkę po górach rozpoczął 20 lat temu. W tym czasie poznał większość gór Polski oraz góry: Słowacji, Czech, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Włoch, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Grecji, Rumunii, Szwecji i Norwegii, którą uwielbia. Przeszedł najładniejsze i najtrudniejsze via ferraty Włoch, Austrii i Słowenii. Co roku od 9 lat spędza około dwunastu tygodni poza granicami naszego kraju, prowadząc klientów na szczyty oraz ucząc wspinaczki zarówno skałkowej jak i wielkościanowej. Natomiast zimową porą udziela lekcji narciarstwa zjazdowego, prowadzi kursy turystyki zimowej, wycieczki narciarskie i zajęcia z zakresu zimowego survivalu. Tak oto jego młodzieńcza pasja, przerodziła się w sposób na życie!
|