31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

XXII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu - 19.02.2017

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXII Paradę Gazdowską, która odbędzie się w niedzielę 19 lutego. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek. Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.30 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. Na 11.30 zaplanowaliśmy przejazd wszystkich zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe. Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie.
 

"Od Generała Andrzeja Galicy do Trebuniów-Tutków" - promocja monografii Białego Dunajca

Za nami wyjątkowe spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu; spotkanie, które miało dwie części – zamknięcie wystawy z cyklu „Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką” oraz kolejna promocja wydanej ostatnio historii Białego Dunajca. Wspólnym mianownikiem obydwu wydarzeń była postać Władysława Trebuni-Tutki, którego czwarta rocznica śmierci minęła niedawno. Wystawa była swego rodzaju hołdem oddanym temu wybitnemu artyście malarzowi i muzykantowi przez jego przyjaciół - twórców zakopiańskich. Swoje prace prezentowali Dorota Bąk, Antoni Grabowski, Jerzy Jędrysiak, Krzysztof Jędrzejowski, Małgorzata Kowalczyk, Władysław Pawlik, Helena Sułkowska-Pawlik, Arkadiusz Waloch, Ireneusz Wrzesień, a także córka Władysława Trebuni-Tutki – Anna Trebunia-Wyrostek. Oprócz własnych dzieł pokazali również obrazy ś.p. Władysława otrzymane od niego – przede wszystkim portrety.
 

Laureaci XVII Konkursu Młodyk Toniecników

Poznalliśmy laureatów XVII Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2016. Przez 2 dni  mogliśmy oglądać występy blisko 180 uczestników (z 21 miejscowości) w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Prezentujemy protokół z posiedzenia komisji oceniającej tegoroczny konkurs. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały, Zofii Mieszczak, Stanisławowi Łukaszczykowi „Cibiorzowi”, Andrzejowi Bukowskiemu „Kubieńcowi”, Andrzejowi Skupniowi (PHU Brutal z Zakopanego). Już niebawem obszerna fotorelacja.
 

XVII Konkurs Młodyk Toniecników - pierwszy dzień przesłuchań

Za nami pierwszy dzień przesłuchań w ramach XVII Konkursu Młodyk Toniecników. Przedstawiamy obszerną fotorelację. Zapraszamy na niedzielne popisy par solowych i występy grup zbójnickich od godz. 10.00 w auli przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom nastąpi późnym popołudniem. W czasie obrad jury wystąpi lokalny zespół "Biołodunajcanie".
 

XV "Dzień Pstrąga" za nami !

 

III Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach - Biały Dunajec, 20-22 maja 2016 - fotorelacja i wyniki

Od 20 do 22 maja Gmina Biały Dunajec była gospodarzem III Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych. W zmaganiach warcabowych uczestniczyło blisko 130 zawodników - chłopców i dziewcząt z różnych części Polski (nawet z nadmorskiego Darłowa). Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim w czterech kategoriach wiekowych do lat 8, 10, 12 i 14. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsi puchary i nagrody rzeczowe, w tym płaskorzeźby ceramiczne wykonane przez p. Bożenę Świderską-Środę w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Prezentujemy obszerny fotoreportaż i wyniki końcowe. Organizatorami turnieju byli: Wielkopolski Związek Warcabowy, Urząd Gminy Biały Dunajec oraz GOK w Białym Dunajcu.
 

VIII "Majówka Wędkarska" za nami

Poznaliśmy zwycięzców Towarzyskich Zawodów Muchowych rozgrywanych w ramach VIII "Majówki Wędkarskiej" w dniu 3 maja na rzece w Białym Dunajcu. W licznie obsadzonych zawodach najlepszym okazał się kol. Andrzej Łukaszczyk. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: kol. Józef Chraca, Maciej Jankowski, Marek Kolasa, Jacek Wilkus, Jakub Grafczyński. Otrzymali oni puchary, dyplomy, sprzęt i akcesoria wędkarskie. Puchar za połów największej ryby mierzącej 57,5 cm otrzymał Tomasz Przeklasa. Dziękujemy sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznej majówki.
 

Pasja sposobem na życie? Spotkanie z przewodnikiem górskim Arturem Zwatrzko

W życiu bardzo ważne jest, by podążać za swoją pasją już od najmłodszych lat. Wszyscy mamy jakieś talenty, zainteresowania, dlatego powinniśmy robić wszystko, by nie zmarnować tego, co dostaliśmy w darze najcenniejszego – naszych umiejętności. Duże znaczenie i rolę w odkrywaniu talentów odgrywają rodzice, dziadkowie jak i nauczyciele. Przewodnik górski Artur Zwatrzko, z którym białodunajecka młodzież spotkała się 13 kwietnia opowiedział, że pasją chodzenia po górach zaraził go dziadek. Swoją świadomą wędrówkę po górach rozpoczął 20 lat temu. W tym czasie poznał większość gór Polski oraz góry: Słowacji, Czech, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Włoch, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Grecji, Rumunii, Szwecji  i Norwegii, którą uwielbia. Przeszedł najładniejsze i najtrudniejsze via ferraty Włoch, Austrii i Słowenii. Co roku od 9 lat spędza około dwunastu tygodni poza granicami naszego kraju, prowadząc klientów na szczyty oraz ucząc wspinaczki zarówno skałkowej jak i wielkościanowej. Natomiast zimową porą udziela lekcji narciarstwa zjazdowego, prowadzi kursy turystyki zimowej, wycieczki narciarskie i zajęcia z zakresu zimowego survivalu. Tak oto jego młodzieńcza pasja, przerodziła się w sposób na życie!
 
Kwietnia 2025
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nasi Partnerzy