Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

Fotorelacja z X "Dnia Pstrąga" - Biały Dunajec 2011

Prezentujemy wybór fotografii z X Jubileuszowego "Dnia Pstrąga", który odbył się 31 lipca bieżącego roku w Białym Dunajcu. Zdjęcia autorstwa pana Stanisława Gała. Zobacz również relację wideo z tego wydarzenia.

Wyścig Tour de Pologne w Gminie Biały Dunajec

W dniach 4 i 5 sierpnia zagościła na Podhalu najważniejsza polska impreza kolarska 68 edycja Tour de Pologne. Pod Tatrami zostały zorganizowane dwa górskie etapy z metą w Zakopanem oraz w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas 6 etapu Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska zawodnicy mieli do pokonania ponad 200 km-trową trasę podzieloną na 4 rundy. Znaczna część etapu wiodła przez tereny Gminy Biały Dunajec (zjazd z Sierockiego do Leszczyn, przecięcie Zakopianki, skręt obok Kościoła Parafialnego w ul. Jana Pawła II oraz bardzo wymagający podjazd z Gliczarowa Dolnego w kierunku Gliczarowa Górnego-najtrudniejszy odcinek na trasie tegorocznego wyścigu). Dodatkowo w Gliczarowie Górnym została umiejscowiona górska premia.

Wyniki X "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu

Prezentujemy wyniki konkursów: wędkarskiego oraz kulinarnego na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga, które rozegrane zostały w ramach X "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na imprezie pojawiło się wielu mieszkańców Gminy jak również turystów i grup kolonijnych. Poniżej wyniki i galeria zdjęć.

Reprezentacja Dnia Pstrąga podczas inauguracji Tatrzańskich Wici

W dniu 9 lipca na placu pod Gubałówką w Zakopanem zostały rozpoczęte X "Tatrzańskie Wici". Imprezę inauguracyjną tegoroczne Wici rozpoczął barwny korowód złożony z przedstawicieli organizatorów poszczególnych imprez całego cyklu. W przemarszu ulicą Krupówki brali udział m.inn. harnasie, nojśwarniyjse górolecki, gaździny i gazdowie, bacowie, polowace, królowe miodu. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentantów białodunajeckiego Dnia Pstrąga: wędkarzy, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz p. Sylwestra Lisa przewodniczącego jury konkursu kulinarnego na najlepszą postrawę z pstrąga.

Wyniki III Majówki Wędkarskiej

W zawodach wędkarskich o Puchar Białego Dunajca organizowanych w dniu 2 maja w ramach III Majówki Wędkarskiej w Białym Dunajcu udział wzięło ponad 20 wędkarzy pochodzących m.in: z Zakopanego, Białego Dunajca, Krakowa, Nowego Sącza, Gorlic. Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec za połów największej ryby mierzącej 39 cm otrzymał Krzysztof Stoch, który rownież okazał się najlepszy w całych zawodach. Na pozostałych miejscach uplasowali się Jan Łukaszczyk, Jakub Grafczyński, Mieszko Borowy, Krzysztof Gryniewicz, Jakub Górski i Andrzej Łukaszczyk.

Wielkanocna Kosołecka w Białym Dunajcu

Blisko pięćdziesięcioro dzieci wzięło udział w Konkursie na Wielkanocną Kosołeckę zorganizowanym po raz czternasty przez Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Jury w składzie: Stanisława Trebunia Staszel, Józefa Wrzesień, Helena Świder, Marianna Łukaszczyk po obejrzeniu wszystkich kosołecek postanowiło przyznać kilkanaście równorzędnych wyróżnień.

Wyniki XVI Ogólnopolskiego Rajdu Narciarskiego - Biały Dunajec 2011

Prezentujemy końcowe wyniki Rajdu Narciarskiego, który odbył się w dniach od 3-6 marca w Białym Dunajcu. Do Rajdu zostało zgłoszonych 40 drużyn z 8 województw, które rywalizowały w pięciu konkurencjach: konkursie wiedzy o regionie Podhala i Tatr, sprawnościowym biegu narciarskim, śniegowym torze przeszkód, promocji zagrody turystycznej oraz rajdzie narciarskim. W Rajdzie zwyciężyły drużyny LZS z województwa lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Spotkanie wędkarzy Okręgu PZW Nowy Sącz w Białym Dunajcu

16 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu zostało zorganizowane spotkanie instruktażowo-szkoleniowe społecznych instruktorów zarybieniowych dla kół PZW z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. W szkoleniu udział wzięło kilkunastu wędkarzy z terenu Podhala. Spotkaniu przewodniczyli członkowie Zarządu Okręgu PZW w Nowym Sączu. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: ichtiolog dr Leszek Augustyn, wiceprezes Zarządu Okręgu Marek Kot oraz członkowie Komisji Zarybieniowej Okręgu Marek Szandor i Kazimierz Futro.

Parada Gazdowska w Białym Dunajcu odwołana !

W imieniu organizatorów XX Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu, która miała się odbyć w niedzielę 20 lutego z przykrością informuję, że została ona odwołana ze względu na brak wystarczającej ilości śniegu do przygotowania bezpiecznej trasy zawodów.

XXXV Wojewódzki Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy

W dniu 27 stycznia w auli Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się XXXV Wojewódzki Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia - Florka.

Prezentujemy fotografie z tego wydarzenia oraz wyniki przeglądu.