31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Wystawa „Na samym przedzie Galica jedzie”… Białodunajczanie w walce o Niepodległą

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Na samym przedzie Galica jedzie”… Białodunajczanie w walce o Niepodległą, 19 września (czwartek), o godz. 18.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.
 
Wystawa składać się będzie z dwóch części – pierwsza to zebrane w ostatnich miesiącach zdjęcia pochodzących z Białego Dunajca żołnierzy I wojny światowej, zarówno legionistów, jak i poborowych armii austro-węgierskiej. Drugą jej część stanowią pamiątki po generale Andrzeju Galicy, twórcy formacji podhalańskich w wojsku polskim, pochodzące ze zbiorów V Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, formacji kultywującej przedwojenne tradycje „podhalańczyków”.
 

Wernisaż wystawy „Twórcy Podhala 4” w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Od kilku lat jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Muzyka na Szczytach” jest wystawa prac artystów reprezentujących każdą z gmin powiatu tatrzańskiego. Co roku odbywa się w innej miejscowości–w tym można ją oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu. Swoje prace na wystawie „Twórcy Podhala 4” przedstawiają: Anna Nędza Kubiniec (Kościelisko) – haft, Krzysztof Karasek (Zakopane) – malarstwo na szkle, Tadeusz Franosz (Biały Dunajec) – rzeźba, Henryk Trebunia Tutka (Poronin) – rzeźba w szkle, Bogdan Stachoń (Bukowina Tatrzańska) – metaloplastyka. Wystawa będzie trwać do 17 września; niżej fotorelacja z wernisażu, który miał miejsce 5 września.
 

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 4" w Białym Dunajcu

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 4", który odbędzie się 5 września (czwartek), o godzinie 18:00 w w sali wystawowej GOK w Białym Dunajcu, przy ul. Jana Pawła II 363.
 
Na wystawie "Twórcy Podhala 4" w ramach wydarzeń towarzyszących X Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" zaprezentują się artyści z każdej z gmin powiatu tatrzańskiego: 
 
Anna Nędza Kubiniec (Kościelisko) - haft, Krzysztof Karasek (Zakopane) - malarstwo na szkle, Tadeusz Franosz (Biały Dunajec) - rzeźba, Henryk Trebunia Tutka (Poronin) - rzeźba w szkle, Bogdan Stachoń (Bukowina Tatrzańska) - metaloplastyka.

W tym roku zaszczyt jej goszczenia przypadł Gminie Biały Dunajec. Będzie to wystawa niezwykle barwna i zróżnicowana. Prace artystów nawiązują do kultury ludowej i tradycyjnej, ale nie tylko. Zobaczymy również dzieła reinterpretujące spojrzenie artystów na rozmaite dziedziny życia.
 

Wernisaż wystawy i podsumowanie XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

26 kwietnia w Bukowiańskim Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka - kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi". Spotkanie rozpoczęło się od otwarcia pokonkursowej wystawy najlepszych prac, następnie ogłoszono wyniki i wręczono liczne nagrody laureatom tegorocznego konkursu. Uroczystości towarzyszyła kapela góralska z Bukowiny Tatrzańskiej. Nasze podziękowania kierujemy do fundatorów nagród, dyrekcji "Domu Ludowego" za udostępnienie sali na wernisaż oraz ciepłe przyjęcie i pomoc. Gorąco dziękujemy także paniom z Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym za przygotowanie pysznego poczęstunku.
 

Wernisaż wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" pt. "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi"

Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka - kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi", który odbędzie się 26 kwietnia 2019 (piątek) o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej przy ul. Kościuszki 87.
 
Na wystawie pokazane zostaną prace laureatów XVI Konkursu Plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyncoka" organizowanego w celu upamiętnienia Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka) pochodzącego z Gliczarowa Dolnego, autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek rozsianych po całym Podhalu. Po otwarciu wystawy nastąpi podsumowanie tegorocznej edycji i uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom.
 

Wernisaż wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka - kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi"

Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka - kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi", który odbędzie się 26 kwietnia 2019 (piątek) o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej przy ul. Kościuszki 87.
 
Na wystawie pokazane zostaną prace laureatów XVI Konkursu Plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyncoka" organizowanego w celu upamiętnienia Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka) pochodzącego z Gliczarowa Dolnego, autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek rozsianych po całym Podhalu. Po otwarciu wystawy nastąpi podsumowanie tegorocznej edycji wraz z wręczeniem dyplomów i nagród oraz prezentacja dot. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka.
 
 

Wystawa "Twórcy Podhala 3"

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Bukowiańskie Centrum Kultury zapraszają do udziału w wernisażu "Twórcy Podhala 3", który odbędzie się 24 sierpnia (piątek), o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej, ul. T.Kościuszki 87.
 
Na wystawie "Twórcy Podhala 3" w ramach wydarzeń towarzyszących X Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" zaprezentują się:
 
Bożena Świderska-Środa (Biały Dunajec) - ceramika, mozaika artystyczna, Zdzisław Kramarz (Bukowina Tatrzańska) - wyroby ze skóry, Tadeusz Miętus (Kościelisko) - rzeźba, Andrzej Kuźma (Poronin) - rzeźba, Dawid Wędziarz (Raba Wyżna) - rzeźba, Michał Gąsienica Szostak (Zakopane) - malarstwo, rzeźba.
 

Wystawa i podsumowanie działalności kół Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

28 czerwca odbył się w naszym ośrodku wernisaż wystawy będący podsumowaniem rocznej działalności kół Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież w minionym roku szkolnym w tym m.in. obrazy na szkle, figurki ceramiczne, grafikę, mozaikę i rzeźbę w drewnie. Spotkanie było dobrą okazją do przypomnienia licznych nagród i wyróżnień przyznanych naszym wychowankam w różnorodnych konkursach plastycznych. Składamy im gorące gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych instruktorów p. Moniki Stachowiec, p. Bożeny Świderskiej-Środy, p. Reginy Mrowcy-Kenar i p. Andrzeja Polaka za całoroczną pracę z dziećmi oraz rozwijanie ich talentów i pasji.
 

Wystawa prac plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy serdecznie zaprasza na wystawę prac uczniów białodunajeckiego ośrodka kultury podsumowującą działalność kół w minionym roku szkolnym 2017/2018. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 28 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 w budynku GOK (na piętrze) przy ul. Jana Pawła II 363.
 

Otwarcie pokonkursowej wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu

Dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Podhalańskiego Roberta Kowalskiego, "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" gościli w tym roku w Nowym Targu. Sylwetkę Wojciecha Kułacha oraz jego brata Piotra przedstawiła w znakomitym, bogato ilustrowanym wykładzie najlepsza znawczyni twórczości wybitnego samouka z Gliczarowa, autorka poświęconego mu albumu, Barbara Gałdyś. Młodzi twórcy nawiązujący do spuścizny Wawrzyńcoków, autorzy najciekawszych rzeźb, ceramiki oraz obrazów na szkle przesłanych na konkurs "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" odebrali nagrody i upominki. Ich prace oraz dzieła braci Kułachów można oglądać w nowotarskim ratuszu, w którym mieści się Muzeum Podhalańskie do czerwca bieżącego roku. 
 
Maja 2025
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nasi Partnerzy