31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 5"

11 września w zakopiańskiej "Jutrzence" odbył się wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 5" w ramach rozpoczynającego się Festiwalu "Muzyka na Szczytach".
 
Na wystawie zobaczyć można m.in. projekty tkanin artystycznych Władysława Trebuni-Tutki, malarstwo, grafikę i rysunek Moniki Stachowiec, haft Joanny Galicy-Doruli, ikony Andrzeja Ferenczaka oraz prace uczniów ze Szkoły Ginących Zawodów Bukowiańskiego Centrum Kultury-Dom Ludowy.
 
Wystawa będzie czynna przez dwa tygodnie w TCKiS "Jutrzenka" w Zakopanem. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wystawy.
 

Wystawa "Twórcy Podhala 5"

Od kilku lat jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Muzyka na Szczytach” jest wystawa prac artystów reprezentujących każdą z gmin powiatu tatrzańskiego. Tegoroczna, piąta edycja wystawy "Twórcy Podhala" odbędzie się w najbliższy piątek, 11 września w TCKiS "Jutrzenka" w Zakopanem.
 
Gminę Biały Dunajec reprezentować będzie pani Monika Stachowiec (na co dzień pracująca w białodunajeckim Gminnym Ośrodku Kultury), która przedstawi kilka swoich prac z dziedziny malarstwa, grafiki i rysunku. Na wystawie eksponowane będą również m.in. projekty tkanin artystycznych autorstwa ś.p. Władysława Trebuni Tutki udostępnione przez pana Krzysztofa Trebunię Tutkę.
 
Wystawę będzie można oglądać od 11-25 września 2020 roku w zakopiańskiej "Jutrzence".
 

Podsumowanie XVII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" i otwarcie wystawy pokonkursowej

Pomimo pandemii udało się przeprowadzić coroczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka”; jury złożone z trojga artystów plastyków – Anny Trebuni-Wyrostek, Janusza Tycnera i Marka Króla, dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, przewodniczącego jury, oceniło niemal 250 rysunków, obrazów na szkle, rzeźb, grafik i prac ceramicznych. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 9 czerwca w budynku Gminnego Ośrodka Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu, niestety z racji sytuacji epidemiologicznej przy ograniczonej do opiekunów autorów nagrodzonych prac publicznością. Wszystkim nagrodzonym i ich instruktorom serdecznie gratulujemy, dziękujemy jurorom i fundatorom nagród oraz współorganizatorom – paniom Barbarze Gałdyś i Halinie Parze ze Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym. Wystawę można oglądać do końca sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 16.
 

Finisaż wystawy „Dojrzeć swoją małą Ojczyznę”

Wydarzeniem podsumowującym projekt „Dojrzeć swoją małą Ojczyznę” była wystawa prac powstałych podczas warsztatów plastycznych i wycieczek górskich. Uroczysty finisaż z udziałem dzieci, które brały udział w projekcie odbył się w miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac wykonanych różnymi technikami m.in. rysunki plenerowe, szkice, kolaże i kompozycje przedstawiające m.in. krajobrazy górskie, sylwety tatrzańskich zwierząt, obiekty drewnianej architektury podhalańskiej (zabytkowe kościoły, chałupy i szałasy góralskie). O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali uczniowie szkółki muzyki góralskiej białodunajeckiego ośrodka kultury prowadzonej przez pana Andrzeja Polaka.
 
Podczas spotkania podsumowano trwający od września projekt, na który złożył się cykl warsztatów (przeprowadzonych w Białym Dunajcu, Czarnym Dunajcu oraz Zakopanem) i spacerów tematycznych. Projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury z Programu „Kultura – Interwencje 2019”, a jego beneficjentem był Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu. Warsztaty plastyczne prowadzili artyści malarze: Lech Żurkowski i Agata Jóźwiak, zaś wycieczki prowadził przewodnik tatrzański Mirosław Rzepka.
 

Wystawa prac plastycznych podsumowująca projekt "Dojrzeć swoją Małą Ojczyznę"

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wystawę przedstawiającą prace dzieci i młodzieży powstałe podczas odbywających się we wrześniu i październiku warsztatów „Dojrzeć swoją Małą Ojczyznę”, dofinansowanych ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2019.
 
Prace zostały zrealizowane podczas zajęć i wycieczek górskich prowadzonych przez artystów plastyków Lecha Żurkowskiego i Agatę Jóźwiak oraz przewodnika tatrzańskiego Mirosława Rzepkę. Wystawa czynna jest do końca listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 16. Zapraszamy też na finisaż wystawy 29 listopada o godz. 17.30. 
 

Wernisaż wystawy „Na samym przedzie Galica jedzie”… Białodunajczanie w walce o Niepodległą

W ramach dofinansowanego z wieloletniego programu "Niepodległa" cyklu wydarzeń >"Na samym przędzie Galica jedzie"... Białodunajczanie w walce o Niepodległą< w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu otwarta została wystawa o patronie ośrodka, historii "podhalańczyków" oraz o pochodzących z Białego Dunajca żołnierzach I wojny światowej. Wernisażowi towarzyszyły prelekcje dr Pawła Chojnackiego o generale Galicy, podpułkownika Marcina Duszy o tradycjach podhalańskich w Wojsku Polskim oraz wójta Andrzeja Jacka Nowaka i Mateusza Cudzicha o "dunajcanach" w armii austro-węgierskiej. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisażu, który miał miejsce 19 września 2019 roku.
 

Wystawa „Na samym przedzie Galica jedzie”… Białodunajczanie w walce o Niepodległą

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Na samym przedzie Galica jedzie”… Białodunajczanie w walce o Niepodległą, 19 września (czwartek), o godz. 18.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.
 
Wystawa składać się będzie z dwóch części – pierwsza to zebrane w ostatnich miesiącach zdjęcia pochodzących z Białego Dunajca żołnierzy I wojny światowej, zarówno legionistów, jak i poborowych armii austro-węgierskiej. Drugą jej część stanowią pamiątki po generale Andrzeju Galicy, twórcy formacji podhalańskich w wojsku polskim, pochodzące ze zbiorów V Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, formacji kultywującej przedwojenne tradycje „podhalańczyków”.
 

Wernisaż wystawy „Twórcy Podhala 4” w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Od kilku lat jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Muzyka na Szczytach” jest wystawa prac artystów reprezentujących każdą z gmin powiatu tatrzańskiego. Co roku odbywa się w innej miejscowości–w tym można ją oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu. Swoje prace na wystawie „Twórcy Podhala 4” przedstawiają: Anna Nędza Kubiniec (Kościelisko) – haft, Krzysztof Karasek (Zakopane) – malarstwo na szkle, Tadeusz Franosz (Biały Dunajec) – rzeźba, Henryk Trebunia Tutka (Poronin) – rzeźba w szkle, Bogdan Stachoń (Bukowina Tatrzańska) – metaloplastyka. Wystawa będzie trwać do 17 września; niżej fotorelacja z wernisażu, który miał miejsce 5 września.
 

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 4" w Białym Dunajcu

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 4", który odbędzie się 5 września (czwartek), o godzinie 18:00 w w sali wystawowej GOK w Białym Dunajcu, przy ul. Jana Pawła II 363.
 
Na wystawie "Twórcy Podhala 4" w ramach wydarzeń towarzyszących X Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" zaprezentują się artyści z każdej z gmin powiatu tatrzańskiego: 
 
Anna Nędza Kubiniec (Kościelisko) - haft, Krzysztof Karasek (Zakopane) - malarstwo na szkle, Tadeusz Franosz (Biały Dunajec) - rzeźba, Henryk Trebunia Tutka (Poronin) - rzeźba w szkle, Bogdan Stachoń (Bukowina Tatrzańska) - metaloplastyka.

W tym roku zaszczyt jej goszczenia przypadł Gminie Biały Dunajec. Będzie to wystawa niezwykle barwna i zróżnicowana. Prace artystów nawiązują do kultury ludowej i tradycyjnej, ale nie tylko. Zobaczymy również dzieła reinterpretujące spojrzenie artystów na rozmaite dziedziny życia.
 

Wernisaż wystawy i podsumowanie XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

26 kwietnia w Bukowiańskim Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka - kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi". Spotkanie rozpoczęło się od otwarcia pokonkursowej wystawy najlepszych prac, następnie ogłoszono wyniki i wręczono liczne nagrody laureatom tegorocznego konkursu. Uroczystości towarzyszyła kapela góralska z Bukowiny Tatrzańskiej. Nasze podziękowania kierujemy do fundatorów nagród, dyrekcji "Domu Ludowego" za udostępnienie sali na wernisaż oraz ciepłe przyjęcie i pomoc. Gorąco dziękujemy także paniom z Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym za przygotowanie pysznego poczęstunku.
 
Listopada 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nasi Partnerzy