Start >> Kultura >> Związek Podhalan >> Opłatek Związku Podhalan Oddział w Białym Dunajcu
Opłatek Związku Podhalan Oddział w Białym Dunajcu
Autor: Józefa Kolbrecka
23 lutego 2012
W dniu 02 lutego 2012 roku (t.j. w czwartek – święto Matki Boskiej Gromnicznej) Związek Podhalan Oddział Biały Dunajec zorganizował Spotkanie Opłatkowe dla członków, sympatyków Oddziału Związku Podhalan oraz turystów przebywających w naszej miejscowości.

O godz. 17.00 – dzięki przychylności Proboszcza Parafii księdza Jana Dolasińskiego odbyła się Msza Święta w oprawie góralskiej w Kościele Parafialnym p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu

O godz. 18.30 - dalszy ciąg spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu rozpoczęliśmy modlitwą, później podzieliliśmy się opłatkiem.

Część artystyczna należała do Zespołu „Biołodunajcanie”, który śpiewał kolędy, a także dał pokaz tańców góralskich.

Na Opłatku zaszczycili nas swoją obecnością:

• Ksiądz Proboszcz Jan Dolasiński
  • Ksiądz Wikary Piotr Sałaciak
  • Radny Antoni Kosek z małżonką
  • Maria Strączek – Fabianka – Prezes Związku Podhalan O/Suche
  • Jacek Bobak – Prezes Związku Podhalan O/ Leszczyny – Sierockie
  • Robert Chowaniec – Prezes Związku Podhalan O/Poronin
  • Stanisław Trebunia – Tutka – Prezes LKS „BIALI” Biały Dunajec
  • Radni Gminy Biały Dunajec
  • Rodzice i członkowie Zespołu „BIOŁODUNAJCANIE”
  • Członkowie Związku Podhalan O/Biały Dunajec
  • Turyści, przebywający w Białym Dunajcu

Przygrywała muzyka w składzie:

• Władysław Majerczyk-Farbiorz
  • Stanisław Majerczyk-Farbiorz
  • Krzysztof Bukowski
  • Grzegorz Kolbrecki
  • Andrzej Babiarz
  • Andrzej Majerczyk-Farbiorz
  • Kamil Majerczyk-Farbiorz

Specjalne podziękowanie Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu kieruje na ręce Iwony Kiwackiej - Majerczyk, która przez 7 lat prowadziła Zespół „BIOŁODUNAJCANIE” z pomocą Zofii Mieszczak i Jana Guta, a obecnie przekazała go instruktorkom: Gosi Dzierzędze i Ewie Kolbreckiej oraz instruktorowi Krzyśkowi Bukowskiemu. Od stycznia 2012 roku Zespół „BIOŁODUNAJCANIE” działa w ramach struktury organizacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy wsparciu merytorycznym Białodunajeckiego Oddziału Związku Podhalan.

„Jak sie nie bedziemy
Górole sanować