Start >> GOK Biały Dunajec >> Zajęcia warsztatowe

Malowanie porcelany - warsztaty z okazji "Dnia Matki"

Z okazji „Dnia Matki” w naszym Ośrodku Kultury dzieci przygotowały prezenty dla swoich mam. Pod opieką instruktorki Bożeny Świderskiej Środy powstała piękna, ręcznie malowana ceramika. Stare, nieużywane talerze zamieniły się w małe dzieła sztuki ozdobione różami, sercami, motylami oraz motywem słońca. Uczestnikom zajęć gratulujemy wyjątkowych prac, a Mamom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji ich święta.

Sukcesy wychowanków GOK w Białym Dunajcu

Miło nam poinformować, że nasi wychowankowie zostali nagrodzeni w XV Konkursie Plastycznym "Madonny Polskie" organizowanym przez TCKiS w Zakopanem i Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem.  Gratulujemy zarówno dzieciom jak również naszym instruktorkom: p. Monice Stachowiec i p. Bożenie Świderskiej-Środzie.

Laureaci "Złotego Polaniarskiego Zbyrcoka"

Z radością informujemy, że grupa w składzie: Andrzej Majerczyk, Kamil Majerczyk, Wojciech Cudzich i Krzysztof Karpiel zdobyła I miejsce (Złoty Polaniarski Zbyrcok) w Przeglądzie muzyk młodzieżowych im. Andrzeja Styrczuli-Maśniaka i Marka Łabunowicza-Mai odbywającym się ramach tegorocznego Przednówka w Kościelisku. Chłopcy do przeglądu przygotowywali się pod okiem p. Andrzeja Polaka, prowadzącego szkółkę gry na skrzypcach w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Składamy im serdeczne gratulacje.

Warsztaty malowania porcelany

Z okazji Dnia Matki zapraszamy na warsztaty malowania porcelany, które odbędą się 23 maja od godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Wszystkie materiały i naczynia będą dostępne w pracowni ceramiki. Można przynieść własne przedmioty (kubki, talerze itp.). Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy !

Szkolenia warcabowe w białodunajeckich szkołach

Wraz z początkiem tygodnia rozpoczęliśmy kilkudniowe szkolenia warcabowe dla uczniów białodunajeckich szkół podstawowych i gimnazjów. Wszystko to za sprawą Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych, który będzie odbywał się w Białym Dunajcu od 20 maja 2016 r. Szkolenia przygotowujące uczniów do udziału w tym turnieju zostały przeprowadzone w kilkunastu klasach, w dwóch placówkach: ZSPiG nr 1 i ZSPIG nr 2. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaiem brały udział w tych zajęciach. Pod okiem instruktorów: p. Zbigniewa Myszuka, Stefana Polnego i Filipa Kuczewskiego (wicemistrza świata) zapoznawały się z zasadami gry, sposobami poruszania się, wykonywania bicia, rozgrywania partii warcabowych. Na zakończenie wytypowanych zostało około 60 dzieci, które będą reprezentować Biały Dunajec i swoje szkoły w ogólnopolskim turnieju.

Pocztówka z Białego Dunajca - warsztaty fotografii

W dniach od 22-27 kwietnia odbywały się w naszym ośrodku warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży z Gminy Biały Dunajec. Zajęcia te przeprowadzili: Pola Rożek i Paweł Ogrodzki, z którymi mieliśmy już przyjemność współpracować we wrześniu ubiegłego roku przy projekcie „Coś co zostanie”. W trakcie 5 dni uczestnicy warsztatów fotografowali okoliczne miejsca, krajobrazy, przyrodę, architekturę i ludzi. Z wykonanych zdjęć powstały interesujące kolaże - piękne pocztówki z Białego Dunajca, które zostały później zaadresowane i wysłane do rodzin, znajomych mieszkających w Polsce i za granicą. Prezentujemy niektóre z wykonanych fotopocztówek. Podziękowania kierujemy do naszych prowadzących i wszystkich osób biorących czynny udział w zajęciach.