Start >> GOK Biały Dunajec >> Zajęcia warsztatowe

4-dniowe warsztaty warcabowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej Gminy na 4-dniowe warsztaty gry w warcaby 64 i 100-polowe, które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu od 17 do 20 sierpnia bieżącego roku. Zajęcia poprowadzi p. Zbigniew Myszuk - prezes warcabowego klubu "Roszada Lipno", którego reprezentanci z powodzeniem startują na Mistrzostwach Polski, Europy czy Świata. Przedstawiamy program warsztatów, podczas których prócz zagadnień teoretycznych i praktycznych (m.in. reguły gry, kombinacje, debiuty, gra środkowa, końcówki) zorganizowane będą dwa miniturnieje warcabowe z nagrodami.

Łucja Bużek laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Naturalnie-Rodzina"

Z przyjemnością informujemy, że nasza podopieczna Łucja Bużek została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Naturalnie-Rodzina" organizowanego przez Stowarzyszenie "Koliber w Warszawie. Na konkurs napłynęło ponad 200 prac, wykonanych różnymi technikami, od rysunku przez malarstwo, kolaż, linoryt, aż po rzeźbę. Prezentujemy nagrodzoną pracę, którą Łucja wykonała w pracowni ceramiki naszego ośrodka pod okiem instruktorki p. Bożeny Świderskiej-Środy. Gratulujemy !

Malowanie porcelany - warsztaty z okazji "Dnia Matki"

Z okazji „Dnia Matki” w naszym Ośrodku Kultury dzieci przygotowały prezenty dla swoich mam. Pod opieką instruktorki Bożeny Świderskiej Środy powstała piękna, ręcznie malowana ceramika. Stare, nieużywane talerze zamieniły się w małe dzieła sztuki ozdobione różami, sercami, motylami oraz motywem słońca. Uczestnikom zajęć gratulujemy wyjątkowych prac, a Mamom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji ich święta.

Sukcesy wychowanków GOK w Białym Dunajcu

Miło nam poinformować, że nasi wychowankowie zostali nagrodzeni w XV Konkursie Plastycznym "Madonny Polskie" organizowanym przez TCKiS w Zakopanem i Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem.  Gratulujemy zarówno dzieciom jak również naszym instruktorkom: p. Monice Stachowiec i p. Bożenie Świderskiej-Środzie.

Laureaci "Złotego Polaniarskiego Zbyrcoka"

Z radością informujemy, że grupa w składzie: Andrzej Majerczyk, Kamil Majerczyk, Wojciech Cudzich i Krzysztof Karpiel zdobyła I miejsce (Złoty Polaniarski Zbyrcok) w Przeglądzie muzyk młodzieżowych im. Andrzeja Styrczuli-Maśniaka i Marka Łabunowicza-Mai odbywającym się ramach tegorocznego Przednówka w Kościelisku. Chłopcy do przeglądu przygotowywali się pod okiem p. Andrzeja Polaka, prowadzącego szkółkę gry na skrzypcach w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Składamy im serdeczne gratulacje.

Warsztaty malowania porcelany

Z okazji Dnia Matki zapraszamy na warsztaty malowania porcelany, które odbędą się 23 maja od godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Wszystkie materiały i naczynia będą dostępne w pracowni ceramiki. Można przynieść własne przedmioty (kubki, talerze itp.). Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy !

Lipca 2024