Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy >> Odpust w Kościele Parafialnym w Białym Dunajcu i wizyta J.E. Ks. Kardynała Stanisława Dziwsza
03 sierpnia 2015
W dniu 2 sierpnia w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów, która jest patronką Kościoła Parafialnego w Białym Dunajcu miało miejsce poświęcenie nowego Domu Parafialnego przez J.E. Kardynała Stanisława Dziwisza. W organizację wydarzeń towarzyszących odpustowi włączyli się licznie parafianie, Księża, oddziały Związku Podhalan, przedstawiciele samorządów i sołectw, a także Gminny Ośrodek Kultury, który wspólnie z Ks. Proboszczem Janem Dolasińskim przygotował piękną wystawę fotografii od początku budowy Kościoła (1928 r.), do lat 60-tych, kiedy to naszą Parafię odwiedzał ówczesny Kardynał Karol Wojtyła, obecnie Święty Jan Paweł II.  Kobiety Podhala zadbały o poczęstunek dla parafian – darczyńców budowy Domu Parafialnego, a także zaangażowały przedstawicieli Rad Sołeckich (Białego Dunajca, Leszczyn i Gliczarowa Dolnego) do procesji z darami na Ofiarowanie podczas Mszy Świętej odpustowej odprawionej przez J.E. Kardynała Stanisława Dziwisza. Dzieci z zespołu „BIOŁODUNAJCANIE” zaprezentowały przed Kardynałem swoje umiejętności w śpiewie i tańcu góralskim, a dwie zespolanki: Weronika Waliczek i Karolina Cachro cudnie zaśpiewały Psalm Responsoryjny podczas nabożeństwa.

Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Krzysztof Jarosz