Start >> GOK Biały Dunajec >> Zaproszenia

Wernisaż wystawy prac uczniów Gminnego Ośrodka Kultury

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu zaprasza na wystawę prac uczniów białodunajeckiego ośrodka kultury podsumowującą działalność kół w roku szkolnym 2010/2011. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 1 lipca o godz. 17.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.

III Majówka Wędkarska

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu oraz Polski Związek Wędkarski Koło w Zakopanem zapraszają na III Majówkę Wędkarską, którą odbędzie się 2 maja 2011 r. w Białym Dunajcu (boisko sportowe przy ul. Kościuszki). Start imprezy o godz. 10:00. W programie m.in. zawody wędkarskie o Puchar Białego Dunajca połączone z występami zespołów regionalnych oraz dyskoteką.

XIV Konkurs na Wielkanocną Kosołeckę

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza dzieci i rodziców do udziału w XIV Konkursie na Wielkanocną Kosołeckę w Wielką Sobotę, 23 kwietnia 2010, po święceniu pokarmów o godzinie 12.00 przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Będą nagrody za najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek, ale nie zabraknie też licznych nagród pocieszenia.

Wystawa malarstwa religijnego Ireneusza Września i Władysława Trebuni-Tutki

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa religijnego artystów z Białego Dunajca IRENEUSZA WRZEŚNIA I WŁADYSŁAWA TREBUNI – TUTKI. Wystawa poświęcona pamięci Jana Pawła II w 6 rocznicę śmierci i w przeddzień beatyfikacji. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia 2011 r. o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.

Konferencja naukowa w Białym Dunajcu

W dniach 8-10 kwietnia w Białym Dunajcu będzie odbywać się już po raz drugi w tym roku konferencja naukowa organizowana przez Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i Seminarzystów Katedry Postępowania Karnego UJ. Konferencja "Prawo wykroczeń w perspektywie zmian" objęta została patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy.

Zapraszamy na finisaż wystawy rysunków Jana Karpiela Bułecki

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na zamknięcie wystawy rysunków Jana Karpiela Bułecki w sobotę 9 kwietnia o godz. 18:00. Uroczysty finisaż z udziałem Autora zakończy blisko dwumiesięczny okres ekspozycji prac. Dla tych wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze obejrzeć wystawy będzie to ostatnia okazja by zobaczyć znakomite rysunki "marginalia" (projekty zaproszeń na wesela, chrzciny i imprezy rocznicowe, okolicznościowe dyplomy i laurki, klepsydry pogrzebowe, ilustrowane notatki z prac jury konkursów muzyki i pieśni ludowej) Jana Karpiela Bułecki.

Przed nami kolejna edycja Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego

W dniach 3-6 marca w Białym Dunajcu odbędzie się XVI Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS. Do rywalizacji przystąpi kilkuset młodych sportowców z całej Polski zrzeszonych w ludowych klubach sportowych. Uczestnicy Rajdu biorą udział w wielu konkurencjach sprawnościowych i konkursie wiedzy o regionie tatrzańskim. Prócz tego podczas kilkudniowego pobytu w górach zwiedzają gminę Biały Dunajec i jej okolice oraz uczestniczą w programach artystycznych  odbywających się  w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu, gdzie wygłaszane są dla nich prelekcje o kulturze Podhala połączone z koncertami muzyki góralskiej i tańca.

XX Parada Gazdowska w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy na XX Paradę Gazdowską w Gminie Biały Dunajec, która odbędzie się 20 lutego 2011 r. (niedziela) na polanie obok drogi do osiedla Gile w Białym Dunajcu. Planowane rozpoczęcie imprezy od godz. 11:00. W programie uroczysta Parada Gazdowska czyli oceniany przez jury przejazd kilkudziesięciu zaprzęgów konnych tradycyjnymi góralskimi sankami zwanymi kumoterkami oraz wyścigi konne.

„Marginalia” - Wystawa rysunków Jana Karpiela Bułecki

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu na wystawę prac Jana Karpiela Bułecki, wybitnego podhalańskiego artysty, znanego architekta, muzykanta, śpiewaka, tancerza, gawędziarza, znawcę kultury Podhala, człowieka o tak wielu pasjach i zainteresowaniach, że trudno je wszystkie wymienić. Wystawę można oglądać od pn-pt w godz. 10:00 - 16:00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.

Prelekcje o kulturze Podhala w GOK w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury na prelekcje o kulturze Podhala! Ostatnio z takiej możliwości skorzystały dzieci z okolic Konina przebywające w Białym Dunajcu podczas ferii zimowych. Gościnnie wystąpił Wiesław Nowobilski, wybitny skrzypek, znawca muzyki podhalańskiej i spiskiej, a także cygańskiej i węgierskiej.