Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> Finał XX Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"
Finał XX Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"
Autor: Krzysztof Jarosz
25 kwietnia 2023

23 kwietnia, na świętego Wojciecha, już po raz dwudziesty rozdane zostały nagrody w konkursie plastycznym „Wszyscy święci Wawrzyńcoka”. Dzięki uprzejmości dyrektora Michała Murzyna mieliśmy zaszczyt spotkać się jubileuszowo w budynkach Muzeum Tatrzańskiego. Najpierw prelekcję o życiu i twórczości Wojciecha Kułacha w Gmachu Głównym Muzeum wygłosiła pani Barbara Gałdyś, autorka monografii poświęconej rzeźbiarzowi z Gliczarowa. Następnie, pod przewodnictwem doktora Zbigniewa Moździerza, który opowiadał o architekturze Zakopanego, Starym Kościółku (z Wawrzyńcokowymi ołtarzami) i najstarszym budynku w stylu zakopiańskim, Willi Kolibie, przeszliśmy do tej ostatniej. Tu, na werandzie Muzeum Stylu Zakopiańskiego, wręczone zostały nagrody najlepszym młodym adeptom rzeźby, ceramiki, malarstwa (także na szkle), rysunku i grafiki.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu i ufundowanie nagród Muzeum Tatrzańskiemu, Lasom Państwowym, Wójtowi Gminy Biały Dunajec Andrzejowi Jackowi Nowakowi, Gminie Biały Dunajec, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym Ewie Nowak oraz dyrektorowi PLSP im. A. Kenara w Zakopanem Markowi Królowi.

| odwiedzin: 3693 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail