Gminna Ewidencja Zabytków

Szanowni Państwo! Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami gmina Biały Dunajec jest zobowiązana do sporządzenia zaktualizowanej Gminnej Ewidencji Zabytków. Zadanie to będziemy realizować wspólnie z Instytutem Etnologii i Antropologii Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dniach 26 – 28 października (piątek – niedziela) w miejscowościach essay writing service naszej gminy studenci UJ rozpoczną pierwszy etap badań.

Zwracamy się z gorącą prośbą o życzliwe ich przyjęcie i udzielanie wszelkich potrzebnych im informacji o zabytkowych domach i obiektach położonych w naszej gminie.

Wójt Gminy Biały Dunajec
Andrzej Jacek Nowak

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Bartłomiej Kudasik

Szkółka gry na skrzypcach - muzyka góralska

Informujemy, że zajęcia muzyczne (nauka gry na skrzypcach - muzyka góralska) prowadzone przez p. Andrzeja Polaka będą odbywać się co tydzień w każdy wtorek od godz. 17.00 (I grupa - początkująca) oraz od godz. 18.00 (II grupa - zaawansowana). Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież z naszej Gminy do zapisu i udziału w zajęciach ! Zapraszamy !.

Zajęcia plastyczne i muzyczne w roku szkolnym 2012/2013

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu gorąco zachęca dzieci i młodzież do udziału w zajęciach plastycznych, ceramicznych i muzycznych w nowym roku szkolnym 2012/2013. Zajęcia prowadzić będą Monika Stachowiec, Bożena Świderska-Środa i Andrzej Polak. Informujemy, że zajęcia plastyczne będą odbywać się również w ZSPiG w Sierockiem oraz Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych zajęciach !.

Małgorzata Łuszczek z Bustryku Nośwarniyjsom Góroleckom 2012 roku

W dniu 26 sierpnia w Białym Dunajcu miały miejsce I Ogólnopodhalańskie Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki organizowane przez Związek Podhalan O/Biały Dunajec w ramach cyklu Tatrzańskie Wici. Tytuł "Nośwarniyjsyj Górolecki" i jednocześnie tytuł „Nośwarniyjsyj z Podhala” zdobyła Małgorzata Łuszczek z Bustryku, tytuł „Nośwarniyjsyj z Orawy” otrzymała Wioleta Marszalik z Podszkla zaś tytuł „Nośwarniyjsyj ze Śpisa” przypadł Annie Wojtas z Jurgowa. Zobacz wyniki i fotorelację z tego wydarzenia !

Promocja przewodnika po Podtatrzu autorstwa Macieja Pinkwarta i Renaty Piżanowskiej

Sporym zainteresowaniem cieszyła się promocja przewodnika po Podtatrzu autorstwa Macieja Pinkwarta i Renaty Piżanowskiej, autorki zdjęć do książki. Równocześnie otwarliśmy wystawę jej znakomitych fotografii – podtatrzańskich pejzaży, dla większości których zabrakło miejsca w przewodniku. Wystawę będzie można oglądać do września w białodunajeckim ośrodku kultury.

Października 2024