Wystawa prac plastycznych podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

Do końca lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu prezentowana będzie wystawa prac dzieci z naszego ośrodka. Otwarcie wystawy odbyło się 29 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego. Na wernisażu zjawiło się wiele dzieci wraz z ich rodzicami i nauczycielami. Spotkanie to było dobrą okazją do podsumowania rocznej działalności kół Gminnego Ośrodka Kultury w roku szkolnym 2011/2012.

Konkurs Kulinarny w ramach XI Dnia Pstrąga w Białym Dunajcu

29 lipca 2012 roku w Białym Dunajcu w ramach XI Dnia Pstrąga odbędzie się konkurs kulinarny na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 28 lipca. Nagroda za pierwsze miejsce 1000 zł. Szczegóły na plakacie i w poniższym regulaminie.

Wręczenie medalu Zasłużonego dla Gminy Biały Dunajec panu Władysławowi Trebuni-Tutce

29 czerwca miała miejsce w Białym Dunajcu niezwykła uroczystość – po raz pierwszy został wręczony medal Zasłużonego dla Gminy Biały Dunajec. Pierwszym uhonorowanym w ten sposób mieszkańcem gminy jest Władysław Trebunia-Tutka. W obecności przedstawicieli władz gminy, radnych, pedagogów i uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu medal wręczyli wójt gminy Andrzej Jacek Nowak i Przewodniczący Rady Andrzej Styczeń.

XI Tatrzańskie Wici 2012

W niedzielę 8 lipca ruszają XI Tatrzańskie Wici - cykl kilkunastu plenerowych wydarzeń artystycznych odbywających się w różnych miejscowościach powiatu tatrzańskiego. Tatrzańskie Wici będą odbywać przez cały okres wakacji w dniach od 8 lipca do 16 września. Do cyklu włączone są trzy białodunajeckie imprezy: " Międzypowiatowy Piknik Sportowy "Dunajeckie Granie" (15 lipiec),  "Dzień Pstrąga" (29 lipiec) oraz Ogólnopodhalańskie Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki" (26 sierpień). Serdecznie zapraszamy do uczetnictwa w tych wydarzeniach.

VII Międzyszkolny Konkurs o Życiu, Działalności i Twórczości Generała Andrzeja Galicy

W dniu 30 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się VII Międzyszkolny Konkurs o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Konkurs rozpoczął się od złożenia kwiatów i zapalenia znicza przed pomnikiem Generała na placu obok Urzędu Gminy. Wśród wielu uczestników i gości byli także przedstawiciele 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, formacji wojskowej, której założycielem był właśnie Generał Andrzej Galica. W konkursie udział wzięło 36 uczestników z 12 szkół.

Lipca 2024