Zbiórka pamiątek po Andrzeju Skupniu-Florku
W związku z realizacją zadania „Rozwój Izby Pamięci Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu – Stołowem” zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazywanie do naszego ośrodka wszelkich pamiątek po tym wybitnym podhalańskim poecie i działaczu społecznym. Będziemy wdzięczni za rozmaite dokumenty – rękopisy, maszynopisy, fotografie, nagrania audio i video, inne materialne pamiątki. Cenne będą dla nas również wspomnienia, które moglibyśmy w jakiś sposób zapisać
Zachęcamy do kontaktu: Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 363, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 182001690, 605128391.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów „Izby Pamięci”.
Galeria prac laureatów XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"
Z ogromną przyjemnością przedstawiamy prace laureatów XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka". Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Wszystkim uczestnikom i instruktorom dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznej edycji.
Informujemy, że wystawę pokonkursową zatytułowaną "Skarby Podhala i Spisza na Wawrzyńcokowym szlaku" można oglądać do końca maja w Muzeum Stylu Zakopianskiego - Willi Koliba w Zakopanem przy ul. Kościeliskiej 18. Koniecznie tam zajrzyjcie, bo naprawdę warto!
Podsumowanie XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"
W gościnnych progach Muzeum Tatrzańskiego spotkaliśmy się by podsumować XXI edycję Konkursu Plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka”. W przepięknych wnętrzach zakopiańskiej Willi Koliba otwarto wystawę pokonkursową, a w jej ogrodach odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym młodym adeptom rzeźby, ceramiki, malarstwa, rysunku i grafiki. Po nim w Gmachu Głównym miało miejsce spotkanie z Barbarą Gałdyś i promocja albumu „Wojciech Kułach Wawrzynćok i jego duchowi spadkobiercy”.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę fundatorów nagród dla laureatów konkursu. Są nimi: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Gmina Biały Dunajec, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu. Dziękujemy
Wystawa pokonkursowa trwać będzie do końca maja! Gorąco polecamy!
Promocja albumu Barbary Gałdyś „Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy”
To było wyjątkowe spotkanie! Na promocji nowo wydanego albumu o twórczości Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka spotkali się potomkowie artysty (i ci prawdziwi krewni, i dzieci duchowe). Dzięki pani Barbarze Gałdyś, autorce książki, najlepszej znawczyni życia i twórczości Kułacha, coraz więcej wiemy o artyście z Gliczarowa. Przez dwanaście lat od wydania poprzedniej, znacznie uboższej wersji monografii, udało się odkryć wiele jego dotychczas nieznanych prac, których reprodukcje znalazły się w albumie. Dzięki rozmowie z Beatą Denis-Jastrzębską nieco odsłoniła się przed nami również autorka, opowiadając o początkach swojej fascynacji Wawrzyńcokiem.