Start >> GOK Biały Dunajec >> Zaproszenia

XIV Konkurs Młodyk Toniecników

W niedzielę 17 listopada 2013 roku w Białym Dunajcu odbędzie się XIV KONKURS MŁODYK TONIECNIKÓW. Początek imprezy od godziny 10:00, miejsce: Aula przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież tańczącą w podhalańskich zespołach regionalnych. Jak co roku oceniany będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie. Serdecznie zapraszamy ! Dla wszystkich uczestników przeiwdziano dyplomy i upominki, dla wyróżnionych dodatkowo nagrody.

Monografia Gminy Biały Dunajec

Szanowni Państwo ! W roku 2014 przypada 450 rocznica pierwszej wzmiaki o Białym Dunajcu. Pragniemy uczcić okrągłą rocznicę powstania naszej miejscowości poprzez wydanie monografii Białego Dunajca. Zostanie ona napisana w krakowskiej pracowni historycznej "Małe Dzieje", prowadzonej przez dra Pawła Chojnackiego. Pragnęlibyśmy jednak, by w powstanie tej publikacji dotyczącej dziejów i kultury Białego Dunajca włączyli się także jego mieszkańcy. Serdecznie zapraszamy wszystkich posiadających najróżniejsze dokumenty, relacje, pamiętniki i przede wszystkim zdjęcia związane z Białym Dunajcem, Sierockim, Leszczynami, Gliczarowem Górnym i Dolnym do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Materiały te posłużą jako warstwa ilustracyjna książki. Dostarczone do nas fotografie i inne dokumenty zostaną zeskanowane i bezwłocznie zwrócone właścicielom w nienanuroszym stanie.

"Ludzie Teatru" - Wystawa prac Bronisława Cudzicha

17 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otwarta zostanie wystawa pt. "PORTRETY I KARYKATURY LUDZI TEATRU", na której prezentowane będą prace Bronisława Cudzicha wykonane w latach 1944-1974. Początek wernisażu o godz. 18.00. Zapraszamy !

Spotkanie autorskie z Maciejem Pinkwartem i promocja książki "Chrzciny Witkacego"

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki Macieja Pinkwarta pt. "Chrzciny Witkacego", we wtorek 3 września 2013 roku o godz. 18.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy !

XII Dzień Pstrąga, Biały Dunajec - 28 lipca 2013 r.

Na 28 lipca zaplanowano "Dzień Pstrąga" w Białym Dunajcu. Impreza odbywająca się już po raz dwunasty nawiązuje swą nazwą do herbu gminy Biały Dunajec, przedstawiającego srebrną rybę i trzy złote gwiazdy w błękitnym polu. Herbowa ryba, utożsamiana z pstrągiem, jest tematem wiodącym naszej imprezy – odbywają się tu zawody wędkarskie gromadzące co roku kilkudziesięciu miłośników wędkarstwa z całej Polski oraz gastronomiczny Konkurs na Najlepszą Potrawę z Pstrąga, w tym roku podzielony na umowne części dla amatorów (dopuszczalne wcześniejsze przygotowanie potrawy) i profesjonalistów (gotowanie na miejscu imprezy). Prócz atrakcji dla ciała szereg wydarzeń artystycznych – prócz podhalańskich i spiskich zespołów regionalnych wystąpią m. in. grupa „Kapelanka”, niezwykle interesująca formacja młodych muzyków z Zakopanego i Częstochowy, a także zespół Jana Trebuni-Tutki z projektem „Góry w sercu”.

Konkurs kulinarny na "Dniu Pstrąga" w Białym Dunajcu

Na 28 lipca zaplanowano XII edycję "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu. Nieodłącznym elementem imprezy jest konkurs gastronomiczny na najlepszą potrawę z pstrąga, w tym roku po raz pierwszy podzielony na umowne części dla amatorów (dopuszczalne wcześniejsze przygotowanie potrawy) i profesjonalistów (danie musi być w całości przyrządzone w miejscu imprezy). Do udziału w konkursie zachęcamy wszystkich miłośników gotowania i kulinariów.  Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 27 lipca. Nagroda za pierwsze miejsce 1000 zł. Szczegóły na plakacie i w poniższym regulaminie.

Warsztaty muzyczno-taneczne w Białym Dunajcu

Od 5 sierpnia ruszają wakacyjne warsztaty muzyczno – taneczne w Białym Dunajcu. Do udziału w warsztatach zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież. Zajęcia są bezpłatne. Rozpoczynamy zapisy i czekamy na zgłoszenia. Szczegóły na plakacie.

Dziecięca twórczość

W czwartek 27 czerwca, w przededniu zakończenia roku szkolnego w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu podsumujemy działalność kół naszej placówki. Na wystawie będącej efektem całorocznej pracy dzieci i młodzieży z gminy Biały Dunajec prezentowane będą dziesiątki prac plastycznych m.in. obrazy na szkle, obrazy olejne, grafiki, figurki i naczynia ceramiczne oraz mozaiki. Wernisaż odbędzie się o godz. 17.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363. Serdecznie zapraszamy !

V Majówka Wędkarska w Białym Dunajcu

Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Klub Sportowy „Potok” Biały Dunajec, PZW Koło Zakopane oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem serdecznie zapraszają na V Majówkę Wędkarską w Białym Dunajcu 3 maja 2013 r. (piątek). Do zmagań o Puchar Bialego Dunajca zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy posiadających aktualne licencje i karty wędkarskie. Szczegółowy program zawodów na plakacie. Białodunajecka Majówka Wędkarska odbędzie się w ramach Wielkiej Tatrzańskiej Majówki w powiecie tatrzańskim.

XVI Konkurs na Wielkanocną Kosołecke

Tradycyjnie w Wielką Sobotę przy kościele parafialnym p.w. MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu odbędzie się doroczny Konkurs na Wielkanocną Kosołeckę. Ocena przyniesionych koszyczków nastąpi tuż po święceniu pokarmów o godz. 12.00. Będą nagrody za te najpiękniejsze i najbardziej zgodne z tradycją. Dodatkowo dla wszystkich uczestników przewidziano upominki i słodycze. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w tym konkursie.