31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec

Koncert zespołów folklorystycznych w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza mieszkańców gminy oraz gości wypoczywających na feriach na wyjątkowy koncert w dniu 30 stycznia, podczas którego zaprezentują się trzy grupy folklorystyczne tj. Zespół Tańca Ludowego "Bystry" z Augustowa, Zespół Folklorystyczny "Ondalik" z Caklov ze Słowacji oraz Zespół Regionalny "Biołodunajcanie".
 
Początek koncertu o godz. 19.00, w auli gminnej przy ul. Jana Pawła II 184 a. Wstęp wolny. Wspólny występ będzie podsumowaniem projektu pt. "Rozwiń skrzydła i leć" realizowanego w ramach programu Erasmus+. 
 

Jasełka i kolędowanie z zespołem "Mali Holni" z Sierockiego


W dniu 23 stycznia podczas XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu zespół regionalny "Mali Holni" z Sierockiego przedstawił zebranym piękne jasełka i zaśpiewał kolędy.
 

Nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym "Zakopiańska Szopka Betlejemska"

Miło nam poinformować, że kilkanaścioro dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu oraz kół plastycznych w Gliczarowie Dolnym i Sierockiem zostało nagrodzonych i wyróżnionych w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zakopiańska Szopka Betlejmska" organizowanym przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem. Prezentujemy listę nagrodzonych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów dzieciom i ich opiekunkom, paniom Monice Stachowiec i Bożenie Świderskiej Środzie.
 

Warsztaty wypiekania i dekorowania świątecznych pierników

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza dzieci i młodzież z naszej gminy na warsztaty pieczenia i dekorowania świątecznych pierników, które odbędą się w 12 grudnia bieżącego roku od godz. 15.00.
 
Miejsce: kuchnia na zapleczu Gminnej Biblioteki Publicznej. Warsztaty poprowadzi Bożena Świderska-Środa.
 

Przedświąteczne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na przedświąteczne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych i dekoracji bożonarodzeniowych.
 
Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej w Sierockiem i Gliczarowie Dolnym oraz w GOK-u w Białym Dunajcu. Poprowadzi je pani Monika Stachowiec.
 
Godziny zajęć na plakacie. Zapraszamy!
 

Finisaż wystawy „Dojrzeć swoją małą Ojczyznę”

Wydarzeniem podsumowującym projekt „Dojrzeć swoją małą Ojczyznę” była wystawa prac powstałych podczas warsztatów plastycznych i wycieczek górskich. Uroczysty finisaż z udziałem dzieci, które brały udział w projekcie odbył się w miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac wykonanych różnymi technikami m.in. rysunki plenerowe, szkice, kolaże i kompozycje przedstawiające m.in. krajobrazy górskie, sylwety tatrzańskich zwierząt, obiekty drewnianej architektury podhalańskiej (zabytkowe kościoły, chałupy i szałasy góralskie). O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali uczniowie szkółki muzyki góralskiej białodunajeckiego ośrodka kultury prowadzonej przez pana Andrzeja Polaka.
 
Podczas spotkania podsumowano trwający od września projekt, na który złożył się cykl warsztatów (przeprowadzonych w Białym Dunajcu, Czarnym Dunajcu oraz Zakopanem) i spacerów tematycznych. Projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury z Programu „Kultura – Interwencje 2019”, a jego beneficjentem był Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu. Warsztaty plastyczne prowadzili artyści malarze: Lech Żurkowski i Agata Jóźwiak, zaś wycieczki prowadził przewodnik tatrzański Mirosław Rzepka.
 

Wycieczka edukacyjna do Przemyśla

Dobiegł końca projekt >”Na samym przedzie Galica jedzie... Białodunajczanie w walce o Niepodległą< realizowany przez ostatnie kilka miesięcy przez Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Ostatnim jego elementem była wycieczka do Przemyśla połączona m. in. ze zwiedzaniem Starego Miasta oraz izby pamięci V Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu uczniów z obydwu białodunajeckich szkół oraz dzieci i młodzież z Sierockiego. Wspólny wyjazd był nagrodą dla laureatów Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej i grupy tworzącej quest (grę terenową) o generale Andrzeju Galicy. 
 
Projekt dofinansowany był ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
 

Fotorelacja z XX Konkursu Młodyk Toniecników

Przedstawiamy obszerną fotorelację z XX Konkursu Młodyk Toniecników, który odbył się w Białym Dunajcu w dniach 16 i 17 listopada. Zachęcamy także do obejrzenia transmisji z konkursu udostępnionej na facebooku przez Telewizję Podhale. W tegorocznym konkursie udział wzięło blisko 200 młodych tancerzy pochodzących z 22 podhalańskich miejscowości. Uczestnicy oceniani byli w popisie par solowych i w tańcu zbójnickim. 
 

Przegląd Pieśni Patriotycznej i spektakl „Twierdzą nam będzie każdy próg”

Na zakończenie cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem >”Na samym przedzie Galica jedzie... Białodunajczanie w walce o Niepodległą< dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” odbył się w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu Przegląd Pieśni Patriotycznych. W repertuarze niepodległościowym zaprezentowały się dzieci ze wszystkich szkół gminy Biały Dunajec. Najlepiej ocenione w swoich kategoriach zostały: grupa „Mali Polacy” ze  Szkoły Podstawowej w Sierockiem oraz grupa „Nadzieja Serc” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Jedną z nagród dla uzdolnionych muzycznie dzieci jest wyjazd do Przemyśla, połączony m. in. ze zwiedzaniem izby pamięci V Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy. 

Grupę teatralno – muzyczną z tego Batalionu mieliśmy również zaszczyt gościć w Białym Dunajcu – zaprezentowała spektakl autorstwa generała Andrzeja Galicy „Twierdzą nam będzie każdy próg”, połączony z recitalem piosenek lwowskich.
 
Wcześniej w ramach projektu powstały m. in. wystawa o białodunajczanach – żołnierzach I wojny światowej (oparta na badaniach dr Przemysława Stanki w archiwach wiedeńskich i lwowskich), bogato ilustrowany katalog, a także gra terenowa – quest „Z generałem Galicą po Białym Dunajcu”.
 

Wyniki XX Konkursu Młodyk Toniecników

Za nami Jubileuszowy XX Konkurs Młodyk Toniecników. Przez dwa dni w Białym Dunajcu mogliśmy oglądać występy 178 uczestników z 22 miejscowości w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Przedstawiamy protokół końcowy z posiedzenia komisji. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Nagrody do odbioru w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu od 20 listopada. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę Renacie Matydze i Małgorzacie Dzierzędze oraz organizatorom i sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały Dunajec, Starostwu Tatrzańskiemu, a także Telewizji Podhale za przeprowadzenie bezpośredniej transmisji z XX Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu.
 
Grudnia 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nasi Partnerzy