X Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha – Maska 2017

27 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbyła się X Jubileuszowa edycja Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję ZSPiG nr 2 w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Jury, w którym zasiadali: Pani Joanna Banasik – aktorka Teatru Witkacego, Pani Bogumiła Kułach – W-ce Przewodnicząca Rady Gminy Biały Dunajec, Pani Agata Bentkowska – Prezes ZP O/Biały Dunajec oraz Pan Bartłomiej Kudasik – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu oceniło występy 6 grup teatralnych. Nagroda główna MASKA 2017 przypadła grupie „Krokusy” z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu. Laureaci otrzymali bilety na spektakl w Teatrze Witkacy i zaproszenie na warsztaty teatralne. Jury wyróżniło także kilkanastu uczniów za ciekawe kreacje aktorskie.

Wieczór w Czerwonym Dworze poświęcony postaci Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka

3 kwietnia 2017 roku o godz. 18.00 w Czerwonym Dworze w Zakopanem (przy ul. Kasprusie 27) odbędzie się wieczór poświęcony postaci Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka. Spotkanie pt. "Wojciech Kułach-Wawrzyńcok - podhalański rzeźbiarz. Wspomnienie w 120. rocznicę śmierci" poprowadzi pani Anna Kozak z Muzeum Tatrzańskiego.

Na zdjęciu krzyż nad Czarnym Stawem pod Rysami wykonany w Kuźnicach wg projektu Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka.

Inwestycje proekologiczne - spotkania informacyjne

Podhalańska LGD informuje, że gminy Poronin, Szaflary, Biały Dunajec rozpoczynają przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną – instalację na obiektach prywatnych: ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska. Poziom dofinansowania wynosi aż 60%. (minus podatek VAT).

W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych na których zostaną przekazane wszelkie dodatkowe informacje dotyczące realizowanego projektu. Spotkanie w Białym Dunajcu odbędzie we wtorek 4 kwietnia 2017 r., o godz. 14.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Jana Pawła II 363.

Nabór do Gminnego Przedszkola w Gliczarowie Dolnym - zapisy do 31 marca 2017 r.

"ZABAWA W TEATR" - Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha - MASKA 2017

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na X PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2017, który odbędzie się w poniedziałek 27 marca (w Międzynarodowym Dniu Teatru) od godz. 9.00 w Auli ZSPiG nr 2 przy ul. Miłośników Podhala 23. Temat tegorocznego przeglądu: ZABAWA W TEATR, inscenizacje utworów Jana Brzechwy. W programie: występy grup teatralnych, "Ja i moje miejsce na scenie" - słowo aktora Teatru Witkacego, prezentacja "Z historii Przeglądu ...", podsumowanie i wręczenie nagród laureatom.