Fotorelacja z XX Konkursu Młodyk Toniecników
Przedstawiamy obszerną fotorelację z XX Konkursu Młodyk Toniecników, który odbył się w Białym Dunajcu w dniach 16 i 17 listopada. Zachęcamy także do obejrzenia transmisji z konkursu udostępnionej na facebooku przez Telewizję Podhale. W tegorocznym konkursie udział wzięło blisko 200 młodych tancerzy pochodzących z 22 podhalańskich miejscowości. Uczestnicy oceniani byli w popisie par solowych i w tańcu zbójnickim.
Więcej… Dodaj komentarz
Przegląd Pieśni Patriotycznej i spektakl „Twierdzą nam będzie każdy próg”
Na zakończenie cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem >”Na samym przedzie Galica jedzie... Białodunajczanie w walce o Niepodległą< dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” odbył się w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu Przegląd Pieśni Patriotycznych. W repertuarze niepodległościowym zaprezentowały się dzieci ze wszystkich szkół gminy Biały Dunajec. Najlepiej ocenione w swoich kategoriach zostały: grupa „Mali Polacy” ze Szkoły Podstawowej w Sierockiem oraz grupa „Nadzieja Serc” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Jedną z nagród dla uzdolnionych muzycznie dzieci jest wyjazd do Przemyśla, połączony m. in. ze zwiedzaniem izby pamięci V Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy.
Grupę teatralno – muzyczną z tego Batalionu mieliśmy również zaszczyt gościć w Białym Dunajcu – zaprezentowała spektakl autorstwa generała Andrzeja Galicy „Twierdzą nam będzie każdy próg”, połączony z recitalem piosenek lwowskich.
Grupę teatralno – muzyczną z tego Batalionu mieliśmy również zaszczyt gościć w Białym Dunajcu – zaprezentowała spektakl autorstwa generała Andrzeja Galicy „Twierdzą nam będzie każdy próg”, połączony z recitalem piosenek lwowskich.
Wcześniej w ramach projektu powstały m. in. wystawa o białodunajczanach – żołnierzach I wojny światowej (oparta na badaniach dr Przemysława Stanki w archiwach wiedeńskich i lwowskich), bogato ilustrowany katalog, a także gra terenowa – quest „Z generałem Galicą po Białym Dunajcu”.
Wyniki XX Konkursu Młodyk Toniecników
Za nami Jubileuszowy XX Konkurs Młodyk Toniecników. Przez dwa dni w Białym Dunajcu mogliśmy oglądać występy 178 uczestników z 22 miejscowości w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Przedstawiamy protokół końcowy z posiedzenia komisji. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Nagrody do odbioru w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu od 20 listopada. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę Renacie Matydze i Małgorzacie Dzierzędze oraz organizatorom i sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały Dunajec, Starostwu Tatrzańskiemu, a także Telewizji Podhale za przeprowadzenie bezpośredniej transmisji z XX Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu.
Wystawa prac plastycznych podsumowująca projekt "Dojrzeć swoją Małą Ojczyznę"
Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wystawę przedstawiającą prace dzieci i młodzieży powstałe podczas odbywających się we wrześniu i październiku warsztatów „Dojrzeć swoją Małą Ojczyznę”, dofinansowanych ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2019.
Prace zostały zrealizowane podczas zajęć i wycieczek górskich prowadzonych przez artystów plastyków Lecha Żurkowskiego i Agatę Jóźwiak oraz przewodnika tatrzańskiego Mirosława Rzepkę. Wystawa czynna jest do końca listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 16. Zapraszamy też na finisaż wystawy 29 listopada o godz. 17.30.
Przegląd Pieśni Patriotycznej w Białym Dunajcu
Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na Przegląd Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 16 listopada 2019 r. od. godz. 15.00 w Auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Przegląd, w którym w repertuarze patriotycznym zaprezentują się dzieci i młodzież z Gminy Biały Dunajec uświetni występ grupy wokalnej działającej przy V Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
W przeglądzie mogą brać udział soliści i zespoły wykonawców. Uczestnicy będą oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 lat i w przedziale 11–15 lat. Główne kryteria oceny: dobór repertuaru, wartości artystyczne i interpretacja utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Szczegóły w regulaminie.
Wydarzenie to jest elementem projektu „Na samym przedzie Galica jedzie”…Białodunajczanie w walce o Niepodległą”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.