Wielkanocna Kosołecka w Białym Dunajcu
Blisko pięćdziesięcioro dzieci wzięło udział w Konkursie na Wielkanocną Kosołeckę zorganizowanym po raz czternasty przez Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Jury w składzie: Stanisława Trebunia Staszel, Józefa Wrzesień, Helena Świder, Marianna Łukaszczyk po obejrzeniu wszystkich kosołecek postanowiło przyznać kilkanaście równorzędnych wyróżnień.
Więcej… Dodaj komentarz
XIV Konkurs na Wielkanocną Kosołeckę
Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza dzieci i rodziców do udziału w XIV Konkursie na Wielkanocną Kosołeckę w Wielką Sobotę, 23 kwietnia 2010, po święceniu pokarmów o godzinie 12.00 przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Będą nagrody za najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek, ale nie zabraknie też licznych nagród pocieszenia.
Wystawa malarstwa religijnego Ireneusza Września i Władysława Trebuni-Tutki
Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa religijnego artystów z Białego Dunajca IRENEUSZA WRZEŚNIA I WŁADYSŁAWA TREBUNI – TUTKI. Wystawa poświęcona pamięci Jana Pawła II w 6 rocznicę śmierci i w przeddzień beatyfikacji. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia 2011 r. o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.
Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Skarbonka"
Joanna Galica i Sabina Sikora (GOK Biały Dunajec) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Skarbonka" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Komisja artystyczna doceniła ciekawą formę, wysoki walor estetyczny, staranność wykonania i duży wkład w wykonanie konkursowych prac. Gratulujemy !
Finisaż wystawy rysunków Jana Karpiela Bułecki
Sala wystawowa Gminnego Ośrodka Kultury ledwo pomieściła wszystkich, którzy chcieli spotkać się z Janem Karpielem Bułecką podczas zamknięcia wystawy jego prac. Zaszczyciło nas swoją obecnością wielu wybitnych twórców (mi in. poeci i pisarze – Wanda Szado – Kudasikowa, Józef Pitoń, Jerzy Tawłowicz) oraz artystów i działaczy – regionalistów z całego Podhala (Józefa i Ireneusz Wrześniowie, Janina Sichelska, Helena Świder, Stanisława Szostak, Tadeusz Szostak), ks. Władysław Zarębczan, wykładowca filozofii i teologii w diecezjalnym Instytucie Kultury "Faleritanum" w Nepi we Włoszech; najbliższa rodzina Jana Karpiela z mamą Zofią i wielu, wielu innych wielbicieli talentu Bułecki.