Barok z Gliczarowa

Dr Maciej Pinkwart o albumie Barbary Gałdyś, poświęconym Wojciechowi Kułachowi Wawrzyńcokowi, o geniuszu samouka, tego wybitnego XIX wiecznego artysty i o jego duchowych spadkobiercach, dzięki którym pamięć o nim żyje.

Z okazji X jubileuszowego konkursu plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Gliczarowie Dolnym.

"Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - X jubileuszowy konkurs plastyczny

W jubileuszowym X konkursie plastycznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Gliczarowie Dolnym, na cześć i ku pamięci swojego patrona, słynnego XIX wiecznego rzeźbiarza Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów, uczestnicy warsztatów plastycznych w ośrodkach kultury zarówno z powiatu tatrzańskiego jak i nowotarskiego. Na konkurs napłynęło 290 prac, wykonanych w różnych technikach plastycznych (między innymi: malarstwo na szkle, malarstwo na papierze, linoryt i rzeźba).

Wyniki V Majówki Wędkarskiej - Biały Dunajec 2013

Do rywalizacji wędkarskiej o Puchar Gminy Biały Dunajec w ramach V Majówki Wędkarskiej w Białym Dunajcu przystąpiło siedemnastu uczestników. Kilkunastu innych wędkarzy pomimo wcześniejszych zapowiedzi niestety nie przybyło na zawody. Zapewne powodem tego był nieco podniesiony poziom wody w rzece i ulewny deszcz, który spadł w tym dniu. Zwycięzcą zawodów został Janusz Żegleń, który złowił 7 pstrągów o łącznej długości 204,4 cm. Drugie miejsce przypadło Stanisławowi Dziedzinie, który wywalczył również puchar za połów największej ryby mierzącej 39,8 cm. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Pająk. Kolejne miejsca zajęli: Janusz Łukaszczyk, Krzysztof Stoch i Marian Mozdyniewicz.

V Majówka Wędkarska w Białym Dunajcu

Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Klub Sportowy „Potok” Biały Dunajec, PZW Koło Zakopane oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem serdecznie zapraszają na V Majówkę Wędkarską w Białym Dunajcu 3 maja 2013 r. (piątek). Do zmagań o Puchar Bialego Dunajca zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy posiadających aktualne licencje i karty wędkarskie. Szczegółowy program zawodów na plakacie. Białodunajecka Majówka Wędkarska odbędzie się w ramach Wielkiej Tatrzańskiej Majówki w powiecie tatrzańskim.

VI Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha MASKA 2013

W dniu 27 marca 2013 r. aula Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu przyjęła wygląd Teatru. Na ścianach obrazy Bronisława Cudzicha, stroje kółka teatralnego, maski różnej barwy i wielkości, bo główną nagrodą Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha jest ZŁOTA MASKA.