XV Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki

Związek Podhalan w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na „XV Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki” ( Podhale, Orawa, Spisz, Pieniny, Łącko), które odbędą się 6 lipca 2014 r. w Białym Dunajcu na boisku sportowym przy ul. Kościuszki. Wyborom „Nośwarniyjsyj  Górolecki” towarzyszyć będą liczne występy zespołów regionalnych i folkowych, koncerty oraz zabawa na wolnym powietrzu. Więcej informacji na stronie www.gbpbialydunajec.pl. Szczegóły na plakacie.

Konkurs na Najlepszą Potrawę z Pstrąga - 13 lipca 2014

Na 13 lipca 2014 roku zaplanowano XIII edycję "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu. Miłośników gotowania i kulinariów gorąco zachęcamy do udziału w konkursie gastronomicznym na najlepszą potrawę z pstrąga. Konkurs zostanie podzielony na dwie umowne kategorie: dla amatorów (dopuszczalne wcześniejsze przygotowanie potrawy) i profesjonalistów (danie musi zostać w całości przyrządzone w miejscu imprezy). Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 11 lipca. Nagroda za pierwsze miejsce 1000 zł. Szczegóły na plakacie i w poniższym regulaminie.

Monografia Gminy Biały Dunajec

Szanowni Państwo ! W roku 2014 przypada 450 rocznica pierwszej wzmiaki o Białym Dunajcu. Pragniemy uczcić okrągłą rocznicę powstania naszej miejscowości poprzez wydanie monografii Białego Dunajca. Zostanie ona napisana w krakowskiej pracowni historycznej "Małe Dzieje", prowadzonej przez dra Pawła Chojnackiego. Pragnęlibyśmy jednak, by w powstanie tej publikacji dotyczącej dziejów i kultury Białego Dunajca włączyli się także jego mieszkańcy. Serdecznie zapraszamy wszystkich posiadających najróżniejsze dokumenty, relacje, pamiętniki i przede wszystkim zdjęcia związane z Białym Dunajcem, Sierockim, Leszczynami, Gliczarowem Górnym i Dolnym do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Materiały te posłużą jako warstwa ilustracyjna książki. Dostarczone do nas fotografie i inne dokumenty zostaną zeskanowane i bezwłocznie zwrócone właścicielom w nienanuroszym stanie.

IX Międzyszkolny Konkurs o życiu i działalności Generała Andrzeja Galicy

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY w dniu 27 maja 2014 r. (tj. wtorek) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23.

50-lecie Ośrodka Zdrowia w Białym Dunajcu

W tym roku mija 50 lat od chwili powstania służby zdrowia w Białym Dunajcu. Pragniemy uczcić ten Jubileusz organizując uroczyste obchody, które zaplanowaliśmy na niedzielę 8 czerwca 2014 r. Organizatorami tego wydarzenia są: Samodzielny Gminny Ośrodek Zdrowia w Białym Dunajcu, Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Związek Podhalan O/Biały Dunajec, LKS "Biali" oraz wszystkie gminne Szkoły. W programie m.in. pokazy ratownictwa medycznego, występy zespołów regionalnych i grup teatralnych, rodzinne gry i zabawy sportowe, koncert zespołu "Jazgot". Podczas imprezy uhonorowani zostaną dawni i obecni pracownicy białodunajeckiego Ośrodka Zdrowia, którym wręczone zostaną dyplomy, nagrody i medale w podziękowaniu za ich poświęcenie i pracę, za ratowanie zdrowia i życia mieszkańców naszej Gminy. Szczegółowy program Obchodów na plakacie. Serdecznie zapraszamy !