"W królestwie baśni"

Za górami, za lasami w Gliczarowskiej Szkole Podstawowej im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, tuż przed feriami odbyła się prapremiera sztuki teatralnej, napisanej przez panią Barbarę Gałdyś, przedstawiająca królestwo baśni, w którym panował ogromny chaos i bałagan.

Widownia w sali wypełnionej aż po brzegi, mogła obserwować poczynania króla i jego najbliższych w ratowaniu królestwa. Złotym środkiem okazało się znalezienie kandydatów na mężów dla trzech królewskich córek Gryzeldy, Grymaseldy i Chichotki. Królewska rodzina, została odegrana przez uczniów, dostojnie (wspaniałe stroje) i z pełną powagą (nienaganne królewskie pozy i maniery). Brawa dla młodych aktorów! Brawa dla opiekunów i pedagogów!

Konkurs "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" rozstrzygnięty

14 maja w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym odbyło się uroczyste podsumowanie dziesiątej jubileuszowej edycji konkursu plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka". Historia konkursu sięga roku 2003. Wtedy to Szkoła w Gliczarowie Dolnym rozpoczęła realizację projektu, mającego na celu przypomnienie sylwetki Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, słynnego podhalańskiego rzeźbiarza ludowego pochodzącego z Gliczarowa. Jednym z kluczowych elementów tego projektu była organizacja konkursu plastycznego, który od tego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku spośród 290 nadesłanych prac komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła 37 z nich. Wszystkim laueratom wręczono pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz piękne albumy autorstwa Barbary Gałdyś p.n. "Artysta z geniuszem w oczach" przedstawiające postać i dorobek patrona szkoły Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka.

"Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - X jubileuszowy konkurs plastyczny

W jubileuszowym X konkursie plastycznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Gliczarowie Dolnym, na cześć i ku pamięci swojego patrona, słynnego XIX wiecznego rzeźbiarza Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów, uczestnicy warsztatów plastycznych w ośrodkach kultury zarówno z powiatu tatrzańskiego jak i nowotarskiego. Na konkurs napłynęło 290 prac, wykonanych w różnych technikach plastycznych (między innymi: malarstwo na szkle, malarstwo na papierze, linoryt i rzeźba).

Konkurs plastyczny "WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA"

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. "WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA". Szczegóły dotyczące konkursu zawarte są w poniższym regulaminie. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres szkoły do dnia 17 kwietnia 2013 r.

MASKA 2013 - Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na VI PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2013, który odbędzie się 27 marca (tj.środa) w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. W przeglądzie uczestniczyć mogą jedynie zespoły i grupy teatralne ze szkół Gminy Biały Dunajec. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20 marca 2013r. w Bibliotece ZSPiG nr 2. Poniżej regulamin Przeglądu.

Listopad 2018