Pomoc dla Renaty Bafii - relacja z akcji charytatywnej

Renata Bafia, mieszkanka Gliczarowa Dolnego, w sierpniu bieżącego roku uległa ciężkiemu wypadkowi. W wyniku czego odniosła szereg poważnych obrażeń. Ponad miesiąc leżała w śpiączce, a gdy się wybudziła okazało się, że potrzebuje stałej opieki medycznej i rehabilitacji w specjalistycznej klinice. Miesięczny koszt leczenia wynosi 25000 złotych. Grono pedagogiczne, Rada Rodziców i cała społeczność Gliczarowa Dolnego postanowili wspomóc Renatkę i 23 października 2016 roku zorganizowali akcję charytatywną „Pomoc dla Renaty Bafii”.

Sprawa ta została nagłośniona w lokalnych mediach w Tygodniku Podhalańskim i Radiu Alex.

Wszyscy aktywnie włączali się w przygotowania. Kobiety piekły ciasta, tworzyły piękne ozdoby bożonarodzeniowe na kiermasz, planowały loterię fantową. Nad wszystkim czuwała przewodnicząca Rady Rodziców pani Renata Palider.

Białodunajecki Piknik Rodzinny - fotorelacja

12 czerwca w Białym Dunajcu odbył się I Gminny Piknik Rodzinny. Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. Sprzyjająca aura, bogaty program artystyczny i wiele ciekawych atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców przyciągnęły tłumy na plac obok Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1. Organizatorzy pragną gorąco podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację pikniku, a byli to: Urząd Gminy Biały Dunajec, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA - Biały Dunajec, TOPR, STRAŻ GRANICZNA, Powiatowa Komenda Policji, FHU GIL - Krystyna i Stanisław Gilowie - Biały Dunajec, AUTO-SERWIS PAPIEŻ - Biały Dunajec, TATRA GROUP Michał Łazarczyk - Zakopane, BIELA - Stare Bystre, PCD SALAMI - Nowy Targ, "RYBKA"- Grzegorz Wypych, HI FITNESS - Nowy Targ,  TARTAK Piszczór - Biały Dunajec, Kwiaciarnia Wrzosik - Biały Dunajec, Sklep "GROSZEK"- Biały Dunajec, "LEŚNY DWOREK" Pawlikowscy - Biały Dunajec, Sklep KUŁACH - Biały Dunajec, GORĄCY POTOK - Szaflary, TERMY - Szaflary, TERMY - Chochołów, PAKFOL - Nowy Targ, Sklep "OLIWIA" Kwiatkowski - Biały Dunajec, Karczma po Zbóju - Zakopane, Podhalański Bank Spółdzielczy o/ Biały Dunajec, ASTEX - Biały Dunajec/Szaflary, Sklep u Zosi, Irena Sieczka - Biały Dunajec, Sklep u Borowego Łukasz Molanda - Biały Dunajec, "HAFCIK" Maria Świder - Poronin, "ATELIER" Maria Fedro - Poronin, Studio Urody Inspiracja - Poronin, BERDAX - Poronin, Małpi Gaj - Nowy Targ, Katarzyna Bieniek - Biały Dunajec. Przedstawiamy obszerną fotorelację.

XI Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Generale Andrzeju Galicy

6 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu gościła uczestników XI Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Przedstawiamy listę laureatów i krótką fotorelację z tego wydarzenia. Konkurs rokrocznie organizuje Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu.

Laureaci XIII konkursu "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym podsumowano XIII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka". Co roku na adres szkoły - głównego organizatora konkursu napływa duża ilość prac. Nie inaczej było i w tej edycji, na którą wpłynęło blisko 200 wykonanych różnymi technikami m.in. rzeźba w drewnie, ceramika, malarstwo na szkle, malarstwo na papierze z 13 placówek z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. Jury wyróżniło i nagrodziło wielu młodych artystów. Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Szczególne podziękowania dla fundatorów: Prezesa PKL Janusza Rysia, radnego powiatowego Tomasza Dzierżęgi, projektanta mody góralskiej Andrzeja Siekierki, Wójta Gminy w Białym Dunajcu Andrzeja Jacka Nowaka i Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Uroczystość uświetniły występy szkolnych grup teatralnych z Gliczarowa Dolnego i Górnego. Zamieszczamy protokół i galerię zdjęć.

Luty 2018