VII Międzyszkolny Konkurs o Życiu, Działalności i Twórczości Generała Andrzeja Galicy

W dniu 30 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się VII Międzyszkolny Konkurs o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Konkurs rozpoczął się od złożenia kwiatów i zapalenia znicza przed pomnikiem Generała na placu obok Urzędu Gminy. Wśród wielu uczestników i gości byli także przedstawiciele 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, formacji wojskowej, której założycielem był właśnie Generał Andrzej Galica. W konkursie udział wzięło 36 uczestników z 12 szkół.

Konkurs o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY który odbędzie się 30 maja 2012r. (tj.środa) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23.

Wyniki Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

Protokół z posiedzenia XXXVI Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Biały Dunajec, 09.02.2012r.

Finał Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka

Już w najbliższy czwartek, 9 lutego w Białym Dunajcu wielkie święto gwary podhalańskiej, FINAŁ XXXVI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka. Do budynku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Białym Dunajcu przy ulicy Miłośników Podhala przyjadą młodzi recytatorzy i gawędziarze ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy eliminacji szkolnych i gminnych - najlepsi z najlepszych.

Wernisaż wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym im. Wojciecha Kułacha Wawrzńcoka serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", który odbędzie się 5 maja 2011r. o godz. 16.00 w bydynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Na wystawie prezentowane będą prace plastyczne laureatów konkursu. W czasie wernisażu wystąpi szkolny zespół regionalny "Zowierucha". Zapraszamy.

Listopad 2018