Maski rozdane ! Poznaliśmy laureatów Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha

27 marca 2015 w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbyła się ósma edycja Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję ZSPiG nr 2 w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Główna nagroda MASKA 2015 została przyznana dwóm grupom teatralnym: BEZIMIENNYM (gimnazjaliści z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu) oraz PCHEŁKOM (SP nr 2 w Białym Dunajcu). Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dzieciom z grupy teatralnej PCHEŁKI zostały wręczone bilety do Teatru Witkacy na spektakl "Czerwony Kapturek", który gościnnie wystawiony będzie przez Teatr Groteska z Krakowa. Bilety ufundowane zostały przez Wójta i Radę Gminy Biały Dunajec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Zamieszczamy fotorelację i wyniki.

Wojewódzki etap Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

W czwartek 12 lutego w Białym Dunajcu odbędzie się FINAŁ XXXIX Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka, rokrocznie organizowanego przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu. W etapie wojewódzkim zaprezentują się młodzi recytatorzy i gawędziarze ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy eliminacji szkolnych i gminnych. Zmierzą się w kilku kategoriach wiekowych, a oceniać ich będzie wieloosobowe jury, w którym zasiądą wybitni znawcy podhalańskiego folkloru i gwary, znakomici naukowcy, twórcy czy regionaliści. Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca - początek konkursu o godz. 9.30 w ZSPiG nr 2 przy ul. Miłośników Podhala 23.

IX Międzyszkolny Konkurs o życiu i działalności Generała Andrzeja Galicy

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY w dniu 27 maja 2014 r. (tj. wtorek) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23.

"WOJTKOWI ŚWIĘCI" - konkurs plastyczny

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. "WOJTKOWI ŚWIĘCI"Tematem prac w tym roku jest życie świętych, pokazanie kim byli, jak żyli zanim zostali świętymi. Celem organizowanego od kilkunastu lat konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka), autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek w stylu gotyckim i barokowym rozsianych po całym Podhalu. Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres szkoły do dnia 26 maja 2014 r.

MASKA 2014 - Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha

Dyrekcja oraz Biblioteka Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na VII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2014, który odbędzie się 27 marca (tj.czwartek) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. W przeglądzie uczestniczyć będą grupy teatralne ze szkół Gminy Biały Dunajec. Poniżej regulamin oraz sylwetka Bronisława Cudzicha - patrona Przeglądu.

Listopad 2018