Białodunajecki Piknik Rodzinny - fotorelacja

12 czerwca w Białym Dunajcu odbył się I Gminny Piknik Rodzinny. Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. Sprzyjająca aura, bogaty program artystyczny i wiele ciekawych atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców przyciągnęły tłumy na plac obok Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1. Organizatorzy pragną gorąco podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację pikniku, a byli to: Urząd Gminy Biały Dunajec, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA - Biały Dunajec, TOPR, STRAŻ GRANICZNA, Powiatowa Komenda Policji, FHU GIL - Krystyna i Stanisław Gilowie - Biały Dunajec, AUTO-SERWIS PAPIEŻ - Biały Dunajec, TATRA GROUP Michał Łazarczyk - Zakopane, BIELA - Stare Bystre, PCD SALAMI - Nowy Targ, "RYBKA"- Grzegorz Wypych, HI FITNESS - Nowy Targ,  TARTAK Piszczór - Biały Dunajec, Kwiaciarnia Wrzosik - Biały Dunajec, Sklep "GROSZEK"- Biały Dunajec, "LEŚNY DWOREK" Pawlikowscy - Biały Dunajec, Sklep KUŁACH - Biały Dunajec, GORĄCY POTOK - Szaflary, TERMY - Szaflary, TERMY - Chochołów, PAKFOL - Nowy Targ, Sklep "OLIWIA" Kwiatkowski - Biały Dunajec, Karczma po Zbóju - Zakopane, Podhalański Bank Spółdzielczy o/ Biały Dunajec, ASTEX - Biały Dunajec/Szaflary, Sklep u Zosi, Irena Sieczka - Biały Dunajec, Sklep u Borowego Łukasz Molanda - Biały Dunajec, "HAFCIK" Maria Świder - Poronin, "ATELIER" Maria Fedro - Poronin, Studio Urody Inspiracja - Poronin, BERDAX - Poronin, Małpi Gaj - Nowy Targ, Katarzyna Bieniek - Biały Dunajec. Przedstawiamy obszerną fotorelację.

XI Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Generale Andrzeju Galicy

6 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu gościła uczestników XI Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Przedstawiamy listę laureatów i krótką fotorelację z tego wydarzenia. Konkurs rokrocznie organizuje Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu.

Laureaci XIII konkursu "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym podsumowano XIII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka". Co roku na adres szkoły - głównego organizatora konkursu napływa duża ilość prac. Nie inaczej było i w tej edycji, na którą wpłynęło blisko 200 wykonanych różnymi technikami m.in. rzeźba w drewnie, ceramika, malarstwo na szkle, malarstwo na papierze z 13 placówek z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. Jury wyróżniło i nagrodziło wielu młodych artystów. Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Szczególne podziękowania dla fundatorów: Prezesa PKL Janusza Rysia, radnego powiatowego Tomasza Dzierżęgi, projektanta mody góralskiej Andrzeja Siekierki, Wójta Gminy w Białym Dunajcu Andrzeja Jacka Nowaka i Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Uroczystość uświetniły występy szkolnych grup teatralnych z Gliczarowa Dolnego i Górnego. Zamieszczamy protokół i galerię zdjęć.

MASKI 2016 ROZDANE !

7 kwietnia 2016 r. w ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu odbył się IX Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. O godz. 9.00 pełniąca obowiązki Dyrektora Pani Liliana Paw rozpoczęła spotkanie witając przybyłych Gości: Wizytatora Kuratorium Oświaty Delegatury w Nowym Targu Panią Marię Głuszak, przedstawicieli Rady Gminy Biały Dunajec - Zastępcę Przewodniczącego Panią Bogumiłę Kułach, Przewodniczącego Komisji Oświaty Pana Zygmunta Janochę, w zastępstwie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Krzysztofa Jarosza, Przyjaciół Szkoły - byłą Panią Dyrektor Józefę Wrzesień, Panią Janinę Sichelską, Panią Marię Święchowicz, Rodziców, którzy przybyli podziwiać swoje pociechy na scenie. Rodzina Patrona Przeglądu reprezentowana była, jak co roku, przez siostrzenicę Panią Janinę Bentkowską z córką  Panią Agatą Mitaną oraz siostrzeńca Pana Rafała Grajewskiego. W dniu poprzedzającym Przegląd złożyliśmy wiązankę kwiatów i niegasnący znicz pamięci na grobie Patrona.