Poznaliśmy laureatów 40. Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka

W dniu 14 stycznia br. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się 40-ty Jubileuszowy Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka. W etapie wojewódzkim zaprezentowało się 146 recytatorów i gawędziarzy ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych. Przedstawiamy protokół z posiedzenia jury oraz obszerną fotorelację. Przegląd rokrocznie organizuje ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu.

Jubileuszowy 40. Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na 40. Jubileuszowy Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka, 14 stycznia 2016 roku. Inauguracja imprezy od godz. 9:30 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagód nastąpi około godz. 14:30. W wojewódzkim etapie zaprezentują się młodzi recytatorzy i gawędziarze ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy eliminacji szkolnych i gminnych. Oceniać ich będzie jury, w którym zasiądą wybitni znawcy podhalańskiego folkloru i gwary, znakomici naukowcy, twórcy czy regionaliści.

Świąteczny wolontariat w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym

Zbliżają się Świeta Bożego Narodzenia, czas radości, spotkań w gronie rodzinnym, składania sobie życzeń . W tych dniach nikt nie powinien być sam, dlatego szczególnie należy pamiętać o ludziach samotnych i chorych, zanieść im odrobinę świątecznej radości. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym w ramach wolontariatu, przygotowali skromne upominki, którymi obdarowali osoby starsze i samotne, sprawiając, że na ich twarzach pojawiało się wzruszenie, a dzieci czuły się szczęśliwe, że mogą przynieść komuś radość. Same miały wiele uciechy przy ozdabioniu ciasteczek, a to wszystko dzięki pomocy pani Halinki, pani Agatki i pani Janki.

Jasełka z Gliczarowa Dolnego w programie telewizyjnym "Ziarno"

W dniu 8 grudnia 2015 roku gościł w Gliczarowie Dolnym zespół programu telewizyjnego "Ziarno", który nagrywał jasełka w wykonaniu dzieci z Gliczarowa. Wystąpili w nich uczniowie i absolwenci naszej szkoły (Darek Bafia, Dawid Bafia, Kuba Bafia, Maciek Gał -  pięknie grali na skrzypcach, Marta Gał, Martyna Staszel, Sebastian Zych wspomagali ich śpiewem). Jasełka były zaprezentowane w kaplicy pod wezwaniem św. Jana, a później wszyscy udali się  do szkoły gdzie pani Maria Bużek opowiadała dzieciom o tym jak dawniej obchodzono Święta Bożego Narodzenia na Podhalu. Program będzie wyemitowany 27 grudnia 2015 r. Chcemy podziękować księdzu Kazimierzowi Króżlowi, który zaprosił redakcję "Ziarna" do Gliczarowa, rodzicom  za wielki wkład pracy przy organizacji programu i gronu pedagogicznemu za przygotowanie jasełek.

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym w Gminnej Bibliotece Publicznej i Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

5 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym wraz ze swoimi nauczycielkami, paniami: Haliną Parą, Barbarą Gałdyś i Agatą Rusnak odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece". Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z księgozbiorem, a szczególnie z literaturą dziecięcą. Wspólnie czytano utwory dla dzieci, a później w ramach pracy w grupach najmłodsi uczniowie kolorowali malowanki związane z przeczytanymi baśniami, a starsi uczestniczyli w grze pt. "Mapa podróżnika po krainie baśni". Dzieci dowiedziały się co to są audiobooki i jak należy korzystać z komputerów i tabletów. Dzięki uprzejmości dyrektora GOK, pana Bartłomieja Kudasika, mogły obejrzeć wystawę  artystów-profesorów ZSP im. A. Kenara w Zakopanem poświęconą św. Janowi Pawłowi, przymierzyć góralskie kapelusze i pochwalić się swoją wiedzą o regionie. Wielką atrakcją okazała się wizyta w pracowni ceramicznej. Pani instruktor Bożena Świderska-Środa zapoznała dzieci z techniką lepienia z gliny i procesem wypalania ozdób i rzeźb glinianych.

Listopad 2017