MASKI 2016 ROZDANE !

7 kwietnia 2016 r. w ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu odbył się IX Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. O godz. 9.00 pełniąca obowiązki Dyrektora Pani Liliana Paw rozpoczęła spotkanie witając przybyłych Gości: Wizytatora Kuratorium Oświaty Delegatury w Nowym Targu Panią Marię Głuszak, przedstawicieli Rady Gminy Biały Dunajec - Zastępcę Przewodniczącego Panią Bogumiłę Kułach, Przewodniczącego Komisji Oświaty Pana Zygmunta Janochę, w zastępstwie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Krzysztofa Jarosza, Przyjaciół Szkoły - byłą Panią Dyrektor Józefę Wrzesień, Panią Janinę Sichelską, Panią Marię Święchowicz, Rodziców, którzy przybyli podziwiać swoje pociechy na scenie. Rodzina Patrona Przeglądu reprezentowana była, jak co roku, przez siostrzenicę Panią Janinę Bentkowską z córką  Panią Agatą Mitaną oraz siostrzeńca Pana Rafała Grajewskiego. W dniu poprzedzającym Przegląd złożyliśmy wiązankę kwiatów i niegasnący znicz pamięci na grobie Patrona.

Podsumowanie Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie XIII edycji Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", które odbędzie się 20 kwietnia 2016 r. (środa) od godz. 11.15 w budynku szkoły. W programie występ Szkolnego Teatrzyku "Bajka" oraz wręczenie nagród laureatom. Konkurs ma na celu przypomnienie sylwetki Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, niezwykle utalentowanego XIX-wiecznego artysty, rzeźbiarza ludowego pochodzącego z Gliczarowa, autora wielu rzeźb, kapliczek i ołtarzy. Jego najbardziej znane dzieło to ołtarze w Starym Kościółku p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zakopanem.

"W świecie baśni" - Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych MASKA 2016

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na IX PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA, który odbędzie się 7 kwietnia (środa) od godz. 9.00 w Auli ZSPiG przy ul. Miłośników Podhala 23. Tematyka tegorocznego przeglądu to świat baśni. W programie: prezentacja małych form scenicznych w wykonaniu uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Biały Dunajec, prezentacja sylwetki Patrona Przeglądu oraz podsumowanie i wręczenie nagród. Laureaci (grupy teatralne) otrzymają MASKI 2016.

Konkurs plastyczny "WOJTKOWI ŚWIĘCI"

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. "WOJTKOWI ŚWIĘCI"Tematyka prac to życie świętych (pokazanie kim byli, jak żyli zanim zostali świętymi) oraz "żywioły i święci" (np. św. Florian, św. Jan Nepomucen). Celem organizowanego od kilkunastu lat konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka), autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek w stylu gotyckim i barokowym rozsianych po całym Podhalu. Szczegóły konkursu w regulaminie. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres szkoły do dnia 8 kwietnia 2016 r.

Poznaliśmy laureatów 40. Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka

W dniu 14 stycznia br. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się 40-ty Jubileuszowy Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka. W etapie wojewódzkim zaprezentowało się 146 recytatorów i gawędziarzy ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych. Przedstawiamy protokół z posiedzenia jury oraz obszerną fotorelację. Przegląd rokrocznie organizuje ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu.

Luty 2018