"Odkrywam Małopolskę" - wyprawa na Sarnią Skałę

Wyprawą na Sarnią Skałę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym rozpoczęliśmy cykl wycieczek w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” realizowanego przez Gminę Biały Dunajec, Gminny Ośrodek Kultury i szkoły z terenu gminy. Uczestnicy wycieczki po zdobyciu Sarniej Skały udali się także do Wodospadu Siklawica, w górnej części Doliny Strążyskiej.

Śledźcie nasze relacje z kolejnych wypraw.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Biały Dunajec.

Dzieci z gminy Biały Dunajec „Odkrywają Małopolskę”!

Gmina Biały Dunajec wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury im. gen. bryg. A. Galicy bierze udział w projekcie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego „Odkrywam Małopolskę”.

W najbliższych dniach dzieci i młodzież z Białego Dunajca, Sierockiego i Gliczarowa wyjadą na wycieczki (będzie ich aż jedenaście), które pozwolą im poznać najpiękniejsze miejsca w Tatrach, na Podhalu, Orawie, Spiszu, wybiorą się także do Krakowa. Zdobędą między innymi Sarnią Skałę, Wysoką, Wąwóz Homole, zwiedzą zamki w Niedzicy i Czorsztynie, poznają zabytki architektury podhalańskiej i orawskiej w Chochołowie i Zubrzycy, a w Krakowie zwiedzą Wawel, romańskie, gotyckie i barokowe kościoły, a także Muzeum Lotnictwa.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

XVII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVII Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2020. Tegoroczny konkurs będzie odbywać się pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka".

Prace wykonane w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 27 marca 2020 r. na adres GOK w Białym Dunajcu. Do każdej pracy powinna być załączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Szczegóły w regulaminie.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Uroczyste rozdanie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 kwietnia (piątek) 2020 roku o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.

XLIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

W czwartek 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbędzie się finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

W etapie wojewódzkim zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół średnich ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych.  Oceniać ich będzie wieloosobowe jury, w którym zasiądą wybitni naukowcy, poeci, regionaliści i znawcy podhalańskiego folkloru i gwary.

Początek przesłuchań od godz. 9.30. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi około godz. 14:00. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez dyrekcję, grono pedagogiczne, radę rodziców i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu.

Festyn Rodzinny w Sierockiem

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sierockiem serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 czerwca od godz. 13.30 na boisku szkolnym w Sierockiem.

W programie wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin!

Zapraszamy!