X Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha – Maska 2017

27 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbyła się X Jubileuszowa edycja Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję ZSPiG nr 2 w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Jury, w którym zasiadali: Pani Joanna Banasik – aktorka Teatru Witkacego, Pani Bogumiła Kułach – W-ce Przewodnicząca Rady Gminy Biały Dunajec, Pani Agata Bentkowska – Prezes ZP O/Biały Dunajec oraz Pan Bartłomiej Kudasik – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu oceniło występy 6 grup teatralnych. Nagroda główna MASKA 2017 przypadła grupie „Krokusy” z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu. Laureaci otrzymali bilety na spektakl w Teatrze Witkacy i zaproszenie na warsztaty teatralne. Jury wyróżniło także kilkanastu uczniów za ciekawe kreacje aktorskie.

"ZABAWA W TEATR" - Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha - MASKA 2017

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na X PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2017, który odbędzie się w poniedziałek 27 marca (w Międzynarodowym Dniu Teatru) od godz. 9.00 w Auli ZSPiG nr 2 przy ul. Miłośników Podhala 23. Temat tegorocznego przeglądu: ZABAWA W TEATR, inscenizacje utworów Jana Brzechwy. W programie: występy grup teatralnych, "Ja i moje miejsce na scenie" - słowo aktora Teatru Witkacego, prezentacja "Z historii Przeglądu ...", podsumowanie i wręczenie nagród laureatom.

Wyniki XLI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka

Za nami czterdziesta pierwsza edycja Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka. W etapie wojewódzkim zaprezentowało się blisko 140 uczestników z 13 miejscowości, których oceniali wybitni znawcy podhalańskiego folkloru i gwary, znakomici naukowcy, twórcy i regionaliści: prof. dr hab. Józef Kąś, dr Stanisława Trebunia Staszel, dr hab. Anna Mlekodaj, Katarzyna Chowaniec Trebunia, Beata Zalot, Aniela Bafia, Marianna Łukaszczyk, Zofia Roj Mrozicka, Stanisława Wiercioch, Maria Stoch, Zofia Mieszczak, Anna Pabin, Benedykt Kafel, Bronisław Chowaniec Lejczyk, Andrzej Czernik. Jury z zadowoleniem stwierdza wysoki oraz wyrównany poziom prezentowanych recytacji. W dalszej części artykułu przedstawiamy wyniki i obszerną fotorelację. Przegląd rokrocznie organizuje ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu.

Konkurs Plastyczny - Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala - "KAPLICZKI" SZLAK ARCHITEKTURY WOJCIECHA KUŁACHA WAWRZYŃCOKA

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddz. podhalański im. St. Witkiewicza, Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Gmina Biały Dunajec serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym - Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala - "KAPLICZKI" SZLAK ARCHITEKTURY WOJCIECHA KUŁACHA WAWRZYŃCOKA. Prace należy nadsyłać do 27 marca 2017 r. Tematyka prac powinna być związana z twórczością Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka) pochodzącego z Gliczarowa Dolnego, autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek w stylu gotyckim i barokowym rozsianych po całym Podhalu. Szczegóły konkursu w regulaminie.

Listopad 2017