IX Międzyszkolny Konkurs o życiu i działalności Generała Andrzeja Galicy

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY w dniu 27 maja 2014 r. (tj. wtorek) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23.

"WOJTKOWI ŚWIĘCI" - konkurs plastyczny

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. "WOJTKOWI ŚWIĘCI"Tematem prac w tym roku jest życie świętych, pokazanie kim byli, jak żyli zanim zostali świętymi. Celem organizowanego od kilkunastu lat konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka), autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek w stylu gotyckim i barokowym rozsianych po całym Podhalu. Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres szkoły do dnia 26 maja 2014 r.

MASKA 2014 - Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha

Dyrekcja oraz Biblioteka Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na VII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2014, który odbędzie się 27 marca (tj.czwartek) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. W przeglądzie uczestniczyć będą grupy teatralne ze szkół Gminy Biały Dunajec. Poniżej regulamin oraz sylwetka Bronisława Cudzicha - patrona Przeglądu.

"W królestwie baśni"

Za górami, za lasami w Gliczarowskiej Szkole Podstawowej im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, tuż przed feriami odbyła się prapremiera sztuki teatralnej, napisanej przez panią Barbarę Gałdyś, przedstawiająca królestwo baśni, w którym panował ogromny chaos i bałagan.

Widownia w sali wypełnionej aż po brzegi, mogła obserwować poczynania króla i jego najbliższych w ratowaniu królestwa. Złotym środkiem okazało się znalezienie kandydatów na mężów dla trzech królewskich córek Gryzeldy, Grymaseldy i Chichotki. Królewska rodzina, została odegrana przez uczniów, dostojnie (wspaniałe stroje) i z pełną powagą (nienaganne królewskie pozy i maniery). Brawa dla młodych aktorów! Brawa dla opiekunów i pedagogów!

Konkurs "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" rozstrzygnięty

14 maja w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym odbyło się uroczyste podsumowanie dziesiątej jubileuszowej edycji konkursu plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka". Historia konkursu sięga roku 2003. Wtedy to Szkoła w Gliczarowie Dolnym rozpoczęła realizację projektu, mającego na celu przypomnienie sylwetki Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, słynnego podhalańskiego rzeźbiarza ludowego pochodzącego z Gliczarowa. Jednym z kluczowych elementów tego projektu była organizacja konkursu plastycznego, który od tego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku spośród 290 nadesłanych prac komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła 37 z nich. Wszystkim laueratom wręczono pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz piękne albumy autorstwa Barbary Gałdyś p.n. "Artysta z geniuszem w oczach" przedstawiające postać i dorobek patrona szkoły Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka.

Listopad 2017