Śladami Witkiewiczów

18 września b.r. gimnazjaliści z Gliczarowa Górnego wraz z opiekunami Teresą Skupień i Barbarą Skupień odbyli wędrówkę "Śladami Witkiewiczów". Pierwszym przystankiem był kościół i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kolejnymi - Kościół Świętej Rodziny, Dworzec Tatrzański, Muzeum Tarzańskie, Morskie Oko, Willa Ślimak oraz Willa Oksza. Głównymi przewodnikami, którzy przybliżyli postaci Witkiewiczów był  p. Maciej Krupa wspaniale opowiadający o życiu i twórczości Witkiewiczów oraz p. Teresa Szeptyńska, która oprowadziła uczestników po Willi Oksza i z wielką pasją przedstawiła twórczość Witkacego. Niezawodnymi przewodnikami okazali się też aktorzy Teatru Witkacego, którzy zaprosili młodzież na spektakl "Człapówki". Serdeczne podziękowania dla Muzeum Tarzańskiego, wspaniałych przewodników Teresy Szeptyńskiej i Macieja Krupy, Teatru Witkacego, jak również dla Gminego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu.

X Konkurs o Generale Andrzeju Galicy

26 maja w Szkole Podstawowej nr 2 Białym Dunajcu odbył się X Międzyszkolny Konkurs o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół w Białym Dunajcu, Sierockiego, Suchego, Szaflar i Ponic. Tematyka konkursu obejmowała informacje dotyczące Generała Andrzeja Galicy oraz wiadomości z historii Polski i historii powszechnej z lat 1914-1918. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Bronisław Chowaniec Lejczyk, Janina Mrozowska Cudzich, Halina Hanula, Maria Michura, Andrzej Czernik, Magdalena Oleś. Zwyciężczynią konkursu została Grażyna Stołowska z SP nr 2 w Białym Dunajcu. Kolejne miejsca zajęli: Damian Naglak z ZSPiG w Sierockiem i Natalia Pochroń z ZSPiG w Ponicach.

Maski rozdane ! Poznaliśmy laureatów Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha

27 marca 2015 w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbyła się ósma edycja Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję ZSPiG nr 2 w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Główna nagroda MASKA 2015 została przyznana dwóm grupom teatralnym: BEZIMIENNYM (gimnazjaliści z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu) oraz PCHEŁKOM (SP nr 2 w Białym Dunajcu). Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dzieciom z grupy teatralnej PCHEŁKI zostały wręczone bilety do Teatru Witkacy na spektakl "Czerwony Kapturek", który gościnnie wystawiony będzie przez Teatr Groteska z Krakowa. Bilety ufundowane zostały przez Wójta i Radę Gminy Biały Dunajec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Zamieszczamy fotorelację i wyniki.

Wojewódzki etap Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

W czwartek 12 lutego w Białym Dunajcu odbędzie się FINAŁ XXXIX Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka, rokrocznie organizowanego przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu. W etapie wojewódzkim zaprezentują się młodzi recytatorzy i gawędziarze ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy eliminacji szkolnych i gminnych. Zmierzą się w kilku kategoriach wiekowych, a oceniać ich będzie wieloosobowe jury, w którym zasiądą wybitni znawcy podhalańskiego folkloru i gwary, znakomici naukowcy, twórcy czy regionaliści. Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca - początek konkursu o godz. 9.30 w ZSPiG nr 2 przy ul. Miłośników Podhala 23.

IX Międzyszkolny Konkurs o życiu i działalności Generała Andrzeja Galicy

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY w dniu 27 maja 2014 r. (tj. wtorek) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23.

Luty 2018