21 22 23
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

Wyniki i zdjęcia z XII "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu

W dniu 28 lipca w Białym Dunajcu odbył się XII "Dzień Pstrąga" - plenerowa impreza wędkarsko-gastronomiczna włączona w cykl Tatrzańskich Wici. Prezentujemy wyniki konkursów: wędkarskiego (w zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 70 uczestników) oraz kulinarnego na najlepszą potrawę z pstrąga. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły występy zespołów regionalnych: "Zowieruchy" z Gliczarowa Dolnego, "Biołodunajcan" i "Zielonego Jawora" z Krempach. Poźnym wieczorem na scenie koncertowała grupa "Kapelanka" oraz Jan Trebunia Tutka z zespołem. Poniżej obszerna galeria zdjęć autorstwa Stanisława Gała "Paparazziego Podhala".

 

110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Dunajcu

W niedzielę 12 maja jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Dunajcu świętowała 110-lecie swojego istnienia. Obchody rozpoczęto mszą św. odprawioną w Kościele Parafialnym w Białym Dunajcu. Następnie na placu przed budynkiem remizy OSP miała miejsce oficjalna część uroczystości. Po powitaniu i przemówieniach wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia pożarnicze, po czym jednostce OSP w Białym Dunajcu przekazano do użytkowania nowoczesny samochód strażacki marki Mercedes. Środki na zakup tego samochodu pochodziły z funduszów gminnych oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z okazji okrągłej rocznicy wydano również okolicznościowy folder OSP w Białym Dunajcu.

 

Wyniki V Majówki Wędkarskiej - Biały Dunajec 2013

Do rywalizacji wędkarskiej o Puchar Gminy Biały Dunajec w ramach V Majówki Wędkarskiej w Białym Dunajcu przystąpiło siedemnastu uczestników. Kilkunastu innych wędkarzy pomimo wcześniejszych zapowiedzi niestety nie przybyło na zawody. Zapewne powodem tego był nieco podniesiony poziom wody w rzece i ulewny deszcz, który spadł w tym dniu. Zwycięzcą zawodów został Janusz Żegleń, który złowił 7 pstrągów o łącznej długości 204,4 cm. Drugie miejsce przypadło Stanisławowi Dziedzinie, który wywalczył również puchar za połów największej ryby mierzącej 39,8 cm. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Pająk. Kolejne miejsca zajęli: Janusz Łukaszczyk, Krzysztof Stoch i Marian Mozdyniewicz.

 

Konkurs na "Wielkanocną Kosołecke" - Biały Dunajec 2013

W Wielką Sobotę przed kościołem parafialnym w Białym Dunajcu odbyła się szesnasta edycja konkursu na "Wielkanocną Kosołecke". Jury pod przewodnictwem dr Stanisławy Trebunii Staszel spośród 53 kosołecek wyróżniło 12 z nich. Na uwagę zasługuje duża liczba dzieci biorących udział w konkursie, także tych najmłodszych, pięknie ubranych w strój góralski. Pragniemy podziękować Portalowi Tatrzańskiemu za ufundowanie upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

 

Znamy zwycięzców XVIII Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego Biały Dunajec 2013

Już po raz osiemnasty w Białym Dunajcu mogliśmy gościć sportowców biorących udział w rokrocznym Ogólnopolskim Rajdzie Narciarskim. Do rywalizacji przystąpiło 35 drużyn z 11 województw. W Rajdzie najlepsze okazały się drużyny LZS z województwa podlaskiego, zachodnio-pomorskiego i lubelskiego. Szczegółowe wyniki w poniższym protokole. Oprócz zmagań sportowych w programie rajdu znalazły się wieczorne spotkania z  kulturą góralską m.in. koncerty kapel Jana Karpiela Bułecki i Andrzeja Polaka oraz występ zespołu "Biołodunajcanie".

 

Wyniki XX Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu

W przepięknej zimowej i mroźnej aurze odbyła się XX Jubileuszowa Parada Gazdowska w Gminie Biały Dunajec. W paradnym przejeździe przez całą wieś ulicą Jana Pawła II udział wzięło 40 zaprzegów konnych. Cieszy duża liczba uczestników uczestniczących w paradzie jak i dysplinach szybkościowych. Nie zawiedli również widzowie, którzy w liczbie kilkuset zjawili się na polanie pod osiedlem Gile by podziwiać i emcjonować się widowiskowymi wyścigami kumoterek, skiringu i ski-skiringu. Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom, dzięki którym ta wyjąkowa impreza mogła się odbyć. Kolejne zawody w ramach Kumoterskiej Gońby odbędą się 27 stycznia w Poroninie na Lichajówkach.
 

Kumoterki w Białym Dunajcu - utrudnienia na starej drodze Jana Pawła II

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu informuje, że w niedzielę 20 stycznia odbędzie się XX Parada Gazdowska, która rozpocznie się przejazdem zaprzęgów od hurtowni Teodorek do mostu do osiedla Gile, w związku z czym w godzinach 11 – 12 ulica Jana Pawła II będzie częściowo zamknięta. Za utrudnienia przepraszamy, serdecznie jednocześnie zapraszając na naszą imprezę.
 

Regulamin PARADY GAZDOWSKIEJ – 2013

Prezentujemy regulamin na cały cykl Parady Gazdowskiej na rok 2013. Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Poniżej harmonogram zawodów.
 

"Miyłości ty moja" - promocja tomiku poezji Zofii Mieszczak

Spotkanie promujące debiutancki tomik poezji „Miyłości ty moja” Zofii Mieszczak zgromadziło w Gminnym Ośrodku Kultury wielu mieszkańców, gości, przyjaciół i rodzinę autorki oraz liczne grono sympatyków poezji i gwary podhalańskiej. Wśród przybyłych byli m.in.: Wójt Gminy Andrzej Jacek Nowak, Starosta Tatrzański Andrzej Skupień, ksiądz Proboszcz Franciszek Juchas, dr Anna Mlekodaj, założycielka Wydawnictwa Zachylina, którego nakładem ukazał się tomik oraz dr Stanisława Trebunia Staszel, która w sposób niezwykle ciepły i serdeczny przybliżyła nam sylwetkę autorki. Spotkanie uświetnił występ dziecięco-młodzieżowego zespołu „Biołodunajcanie”, z którym p. Zofia związana była przez kilka ostatnich lat. 

 
Maj 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nasi Partnerzy