Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

Wręczenie medalu Zasłużonego dla Gminy Biały Dunajec panu Władysławowi Trebuni-Tutce

29 czerwca miała miejsce w Białym Dunajcu niezwykła uroczystość – po raz pierwszy został wręczony medal Zasłużonego dla Gminy Biały Dunajec. Pierwszym uhonorowanym w ten sposób mieszkańcem gminy jest Władysław Trebunia-Tutka. W obecności przedstawicieli władz gminy, radnych, pedagogów i uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu medal wręczyli wójt gminy Andrzej Jacek Nowak i Przewodniczący Rady Andrzej Styczeń.

Wyniki IV "Majówki Wędkarskiej" w Białym Dunajcu

W zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec rozgrywanych w ramach IV "Majówki Wędkarskiej" udział wzięło 23 zawodników. Zwycięzcą zawodów został Andrzej Łukaszczyk, tuż za nim uplasował się Jarosław Dyduch, a trzecie miejsce zajął Janusz Żegleń, który otrzymał również Puchar Wójta za połów największej ryby mierzącej 38 cm. Kolejne miejsca zajęli Piotr Niedzielski, Maciej Pająk oraz Mirosław Pałka. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wędkarzom za udział w tych zawodach.

Promocja albumu Barbary Gałdyś

W dniu 23 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym odbyła się ważna uroczystość: 200 rocznica urodzin patrona szkoły Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka połączona z prezentacją albumu autorstwa Barbary Gałdyś pt. "Artysta z geniuszem w oczach". Na uroczystość przybyli liczni goście m.in. pisarz i publicysta dr Maciej Pinkwart, kierownik Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie p. Wiesław Andrzej Wójcik, księża, władze gminne i powiatowe, przedstawiciele mediów.

XV "Wielkanocna Kosołecka" - wyniki i galeria zdjęć

Jak co roku w Wielką Sobotę przed kościołem parafialnym w Białym Dunajcu spotkaliśmy się na konkursie "Wielkanocna Kosołecka" na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek wielkanocny. Piętnasta edycja konkursu zgromadziła kilkudziesięcioro uczestników. Wszystkie dzieci pięknie ubrane w stroje góralskie prezentowały swoje koszyczki po brzegi wypełnione barwionymi jajkami, barankami z masła, ciasta i sera, moskolami, oscypkiem, kiełbasą, solą, chrzanem i chlebem. Jury konkursu po obejrzeniu wszystkich kosołecek przyznało kilkanaście równorzędnych wyróżnień. Nagrody książkowe, zabawki  i słodycze otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie.

XVII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski Ludowych Zespołów Sportowych rozstrzygnięty !

W tegorocznej edycji Rajdu Narciarskiego udział wzięło 56 drużyn z 9 województw, które rywalizowały w pięciu regulaminowych konkurencjach tj. konkursie wiedzy o regionie Podhala i Tatr, sprawnościowym biegu narciarskim, śniegowym torze przeszkód, promocji zagrody turystycznej, rajdzie narciarskim oraz w dwóch nowych dyscyplinach biegu narciarskim na 1 km oraz slalomie. W Rajdzie najlpesze okazały się drużyny LZS z województwa lubelskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Zwycięzców nagradzał Wójt Gminy Biały Dunajec p. Andrzej Jacek Nowak. Zwieńczeniem Rajdu był koncert muzyki góralskiej braci Polaków z Białego Dunajca oraz występy dwóch gminnych zespołów regionalnych "Biołodunajcan" i "Wierchów" z Gliczarowa Górnego.

Kumoterki w Białym Dunajcu odwołane !

W imieniu organizatorów Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu informujemy, że ze względu na niewystarczającą ilość śniegu i nie zamarzniętą glebę w planowanym miejscu zawodów mających się odbyć w najbliższą niedzielę 15 stycznia jesteśmy zmuszeni imprezę odwołać. Najbliższa impreza z cyklu odbędzie się na Polanie Lichajówki w Małem Cichem 29 stycznia 2012.

XII Konkurs Młodyk Toniecników za nami - wyniki i galeria zdjęć

Prezentujemy wyniki XII Konkursu Młodyk Toniecników. W konkursie wzięło udział 201 uczestników z 26 miejscowości. Podczas konkursu dzieci prezentowały taniec solowy i zbójnicki. Poniżej protokół z posiedzenia komisji. Już niebawem obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.

Wyniki zawodów o Puchar Prezesa Koła PZW Zakopane

W zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa PZW Koło Zakopane rozegranych w dniu 2 października w Białym Dunajcu udział wzięło 33 zawodników (w tym trzech juniorów) z całej Polski. Na zawody stawili się reprezentanci kół wędkarskich m.in. z Białego Dunajca, Zakopanego, Nowego Targu, Żywca, Bielska, Nowego Sącza, Makowa Podhalańskiego, Jordanowa oraz Warszawy. W związku z okresem ochronnym pstrąga wędkarze łowili wyłącznie lipienia i do punktacji brany był jedynie wymiar tego gatunku ryby. Podczas zawodów zostało złowionych około 56 lipieni. Największą rybę mierzącą 37 cm złowił p. Marian Mozdyniewicz.

Koncert "Piekarskich Klachul" w Białym Dunajcu

W dniu 23 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Piekarskie Klachule". Zespół działa przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych śląskich zespołów folklorystycznych. Poniżej wybór fotografii z tego wydarzenia.

Wyścig Tour de Pologne w Gminie Biały Dunajec

W dniach 4 i 5 sierpnia zagościła na Podhalu najważniejsza polska impreza kolarska 68 edycja Tour de Pologne. Pod Tatrami zostały zorganizowane dwa górskie etapy z metą w Zakopanem oraz w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas 6 etapu Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska zawodnicy mieli do pokonania ponad 200 km-trową trasę podzieloną na 4 rundy. Znaczna część etapu wiodła przez tereny Gminy Biały Dunajec (zjazd z Sierockiego do Leszczyn, przecięcie Zakopianki, skręt obok Kościoła Parafialnego w ul. Jana Pawła II oraz bardzo wymagający podjazd z Gliczarowa Dolnego w kierunku Gliczarowa Górnego-najtrudniejszy odcinek na trasie tegorocznego wyścigu). Dodatkowo w Gliczarowie Górnym została umiejscowiona górska premia.

Październik 2017