Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

W dniu 6 grudnia w dzień Świętego Mikołaja wszystkie dzieci uczestniczące na co dzień w zajęciach plastycznych i ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otrzymały drobne prezenty mikołajkowe, paczki ze słodyczami.

Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników Biały Dunajec 2010

Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników i galeria zdjęć. Wkrótce  w  serwisie pojawi się obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości ropoczęła Msza Święta w Kościele p.w. NMP Królowej Aniołów w Białym Dunajcu, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Zdzisław Dobrzański. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym przedstawili krótki program patriotyczny: słowno-muzyczny pt. "Ojczyzno moja". Obchody zakończył przemarsz pod pomnik Generała Andrzeja Galicy przy Urzędzie Gminy w Białym Dunajcu.

XVII Festiwal Papieski - wyniki

Protokół z przesłuchań konkursowych XVII Festiwalu Papieskiego z dnia 17 października 2010r.

IX Dzień Pstrąga 2010

Pogoda w tym roku nie zamierzała nas rozpieszczać i nie zostawiła na organizatorach „Dnia Pstrąga” suchej nitki – na szczęście widzowie i krytycy byli zdecydowanie łaskawsi. Wiadomo, że rybka lubi pływać i potrzebuje wody, ale żeby padało całą dobę? Z godziny na godzinę było chłodniej, a uroczy w porze suchej kamieniec koło osiedla Gile w Białym Dunajcu powoli zmieniał się w podstępnie wciągające bagno. W tych ekstremalnych warunkach mimo wszystko udało się przeprowadzić większość z zaplanowanych koncertów i konkursów.

VII DUNAJECKIE GRANIE

17 lipca 2010r. w Białym Dunajcu odbyło się VII Dunajeckie Granie. Organizatorami tej imprezy byli: LKS „BIALI” Biały Dunajec, Urząd GminyBiały Dunajec, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

XI Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki 2010

11 lipca odbyły się  „XI Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki” czyli góralskiej miss organizowane przez Związek Podhalan O/Biały Dunajec. W tym roku do konkursu przystąpiło 16 dziewczyn. Dziewczęta musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu, tańca góralskiego, posługiwania się gwarą podhalańską, a także posiadanymi wiadomościami o swoim regonie. W konkursie są również konkurencje codzienne, takie jak ścielenie łóżka, dojenie krowy, układanie kopy z sianem, a także konkurencje świąteczne, czyli sznurowanie gorsetów i kierpców na czas.

GOK w Białym Dunajcu na Warszawskich Targach Ceramicznych

11 czerwca bieżącego roku w Warszawie odbyły się VI Warszawskie Spotkania Ceramiczne. Swoje stoisko miało na nich koło prowadzone w naszym ośrodku przez p. Bożenę Świderską - Środę. Prace naszych dzieci i samej pani Bożeny cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem stołecznej publiczności. Była to niezwykle udana promocja Białego Dunajca i Gminnego Ośrodka Kultury im. gen. bryg. A. Galicy.

II MAJÓWKA WĘDKARSKA

2 maja 2010r. na boisku sportowym przy ul. Kościuszki w Białym Dunajcu odbyła się II Majówka Wędkarska. W zawodach o Puchar Białego Dunajca wzięło udział kilkunastu wędkarzy, w większości członkowie zakopiańskiego koła wędkarskiego.

Wyniki XIII Konkursu na Wielkanocną Kosołecke

XIII konkurs na Wielkanocną Kosołecke” – Biały Dunajec, Wielka Sobota, 3 kwietnia 2010r.

Październik 2017