31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Wernisaż wystawy z cyklu "Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką" - 17.06.2016

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na kolejny wernisaż wystawy z cyklu "Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką", który odbędzie się 17 czerwca 2016 r. (piątek), o godz. 18.00 w budynku GOK (przy ul. Jana Pawła II 363). Na wystawie swoje prace prezentować będą pochodzący spod Tatr artyści: Helena Sułkowska-Pawlik i Małgorzata Kowalczyk (tkanina artystyczna), Małgorzata Rosińska, Stanisław Stoch i Ireneusz Wrzesień (malarstwo) oraz Andrzej Mrowca (rzeźba).
 

"Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką" - wernisaż wystawy

We czwartek, 17 marca, spotkaliśmy się w naszym ośrodku kultury na otwarciu wystawy z cyklu „Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką”. Swoje prace przedstawiają na niej artyści z Zakopanego i okolic – Ewa Dyakowska-Berbeka, Ewa Fortuna, Ewa Ross-Baczyńska, Stanisław Cukier, Antoni Grabowski, Czesław Jałowiecki, Janusz Jędrzejowski, Arkadiusz Waloch i pomysłodawca Spotkań – Ireneusz Wrzesień. Prezentowane jest malarstwo, collage, rzeźba w drewnie i metalu. Czas, w jakim otwieramy wystawę – przeddzień Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia  - wpłynął na dobór prac, które nawiązują bądź bezpośrednio do tematów pasyjnych i rezurekcyjnych, bądź do szeroko rozumianej sfery sacrum. Gorąco polecamy obejrzenie tej wystawy, która, mamy nadzieję, będzie dla Państwa źródłem wzruszeń i refleksji w okresie najważniejszych dla chrześcijan w roku Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 

Wernisaż wystawy z cyklu "Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką"

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy z cyklu "Bialodunajeckie Spotkania ze Sztuką", który odbędzie się 17 marca 2016 r. (czwartek), o godz. 18.00 w siedzibie GOK (przy ul. Jana Pawła II 363). Na wystawie swoje prace (m.in o tematyce pasyjnej) prezentować będą pochodzący spod Tatr artyści malarze i rzeźbiarze: Stanisław Cukier, Antoni Grabowski, Czesław Jałowiecki, Janusz Jędrzejowski, Ewa Fortuna, Ewa Dyakowska-Berbeka, Ewa Ross-Baczyńska, Arkadiusz Waloch, Ireneusz Wrzesień. Już dziś gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 

Wernisaż wystawy "Jan Paweł II w twórczości artystów-profesorów ZSP im. A. Kenara w Zakopanem

W dniu 23 października b.r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otwarta została wystawa poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II. Na wystawę zorganizowaną w 37. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża składa się kilkanaście obrazów i rzeźb wykonanych przez znakomitych i cenionych artystów - profesorów zakopiańskiej Szkoły Plastycznej im. Antoniego Kenara. Swoje prace przedstawiają: Stanisław Cukier, Antoni Grabowski, Janusz Jędrzejowski, Zygmunt Piekacz, Arkadiusz Waloch i Ireneusz Wrzesień. Wystawę można oglądać do 15 listopada od pn-pt w godz. 10:00 - 16:00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363 w Białym Dunajcu. Serdecznie zapraszamy !.
 

Jan Paweł II w twórczości artystów – profesorów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wystawę "Jan Paweł II w twórczości artystów – profesorów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem". Wystawa obejmuje prace malarzy i rzeźbiarzy: Stanisława Cukra, Antoniego Grabowskiego, Janusza Jędrzejowskiego, Zygmunta Piekacza, Arkadiusza Walocha i Ireneusza Września. Wernisaż odbędzie się w piątek 23 października 2015 roku o godz. 17:00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363. Wystawa zorganizowana w 37 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. 
 

Malowane stroje góralskie - wernisaż wystawy Anny Rusnak

Gwarno i tłumnie było w niewielkiej sali wystawowej naszego ośrodka podczas wernisażu prac Anny Rusnak, absolwentki liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Rodzina i przyjaciele, ale także nauczyciele i wychowawcy bohaterki wieczoru podziwiali malowane stroje góralskie, meble, obrazy i rysunki. Spotkanie przy dźwiękach muzyki góralskiej Andrzeja Trebuni-Tutki szybko przerodziło się w znakomite posiady w dawnym stylu, z kapitalnymi śpiewami i tańcami. Trudno się było rozstać!
 
Dla tych z Państwa, którzy nie mogli być z nami tego wieczoru przedstawiamy relację fotograficzną.
 

Wernisaż wystawy prac autorskich Anny Rusnak

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Anny Rusnak, 29 września 2015 roku o godz. 18:00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.
 
Na wystawie eksponowane będą malowane ubrania góralskie, rysunki, obrazy oraz inne prace autorskie.
 
Anna Rusnak pochodzi z Białego Dunajca. Jest absolwentką LSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem - specjalizacja meblarstwo artystyczne. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku Pedagogika Społeczno - Opiekuńcza. Interesuje się kulturą ludową Podhala oraz strojem regionalnym. Zajmuje się malowaniem ubrań góralskich w tym głównie gorsetów. Zaprojektowane wzory są oryginalne, inspirowane roślinnością Tatr oraz ornamentem góralskim.
 

Śladami Zofii Rydet - warsztaty fotograficzne i wernisaż wystawy

W dniach od 2-5 września w ramach projektu "Coś co zostanie" w Białym Dunajcu obywały się fotograficzne warsztaty wokół "Zapisu socjologicznego" Zofii Rydet. W warsztatach prowadzonych przez Polę Rożek i Pawła Ogrodzkiego udział wzięło 15 osób, w większości młodzież i dzieci. W trakcie 4 dni udało się udokumentować i wykonać portretowe zdjęcia ponad 50-ciu osobom. Śladami Zofii Rydet młodzi fotografowie udali się z wizytą do kilkudziesięciu domów i zakładów pracy, po to by stworzyć "współczesny zapis" Białego Dunajca inspirowany jej zdjęciami i nawiązujący do jej charakterystycznego stylu. Kulminacyjnym punktem warsztatów była wystawa, podczas której zaprezentowaliśmy efekty naszej pracy. Na wernisażu zgromadzili się licznie mieszkańcy, znajomi i rodzice uczestników warsztatów - autorów wystawy, ale także osoby fotografowane. Internetowa galeria dostępna na stronie http://fundacjarydet.pl/cos-co-zostanie/. Składamy serdeczne podziękowania dla całej grupy warsztatowiczów i prowadzących Poli i Pawła. Podziękowania kierujemy również dla p. Zofii Augustyńskiej z Fundacji im. Zofii Rydet za możliwość organizacji tego projektu właśnie w Białym Dunajcu. 
 

Odpust w Kościele Parafialnym w Białym Dunajcu i wizyta J.E. Ks. Kardynała Stanisława Dziwsza

W dniu 2 sierpnia w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów, która jest patronką Kościoła Parafialnego w Białym Dunajcu miało miejsce poświęcenie nowego Domu Parafialnego przez J.E. Kardynała Stanisława Dziwisza. W organizację wydarzeń towarzyszących odpustowi włączyli się licznie parafianie, Księża, oddziały Związku Podhalan, przedstawiciele samorządów i sołectw, a także Gminny Ośrodek Kultury, który wspólnie z Ks. Proboszczem Janem Dolasińskim przygotował piękną wystawę fotografii od początku budowy Kościoła (1928 r.), do lat 60-tych, kiedy to naszą Parafię odwiedzał ówczesny Kardynał Karol Wojtyła, obecnie Święty Jan Paweł II.  Kobiety Podhala zadbały o poczęstunek dla parafian – darczyńców budowy Domu Parafialnego, a także zaangażowały przedstawicieli Rad Sołeckich (Białego Dunajca, Leszczyn i Gliczarowa Dolnego) do procesji z darami na Ofiarowanie podczas Mszy Świętej odpustowej odprawionej przez J.E. Kardynała Stanisława Dziwisza. Dzieci z zespołu „BIOŁODUNAJCANIE” zaprezentowały przed Kardynałem swoje umiejętności w śpiewie i tańcu góralskim, a dwie zespolanki: Weronika Waliczek i Karolina Cachro cudnie zaśpiewały Psalm Responsoryjny podczas nabożeństwa.
 

Wystawa podsumowująca działalność kół Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

6 lipca w naszym ośrodku otwarta została wystawa prac podopiecznych GOK-u w Białym Dunajcu. Na wystawie podsumowującej działalność kół Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowano kilkadziesiąt prac wykonanych w naszych pracowniach przez białodunajecką młodzież i dzieci, a wśród nich obrazy malowane na szkle, figurki i płaskorzeźby ceramiczne, mozaiki, grafiki i rzeźbę. Serdeczne podziękowania składamy instruktorom: Monice Stachowiec, Bożenie Świderskiej, Barbarze Piszczór oraz Andrzejowi Polakowi za całoroczną opiekę i pracę z dziećmi, za rozwijanie ich talentów i zainteresowań. Wystawę można oglądać do końca lipca w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.

 
Kwietnia 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nasi Partnerzy