Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Wernisaż wystawy rzeźby w drewnie Józefa Cachry

13 marca 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otwarta została wystawa rzeźby w drewnie Józefa Cachry, pochodzącego z Szaflar. Na wystawie zobaczyć można było jego rzeźby figuralne i płaskorzeźby o tematyce przede wszystkim religijnej, liczne piety, postacie Chrystusa frasobliwego, wizerunki Matki Bożej. Pojawiają się też u tego artysty tematy historyczne, społeczne, a także wdzięczna grupa przedstawień zwierzęcych.

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA MARII PIETRASZEK-WNĘK

Otwarcie wystawy malarstwa Marii Pietraszek - Wnęk przyciągnęło do Gminnego Ośrodka Kultury wielu miłośników kultury spiskiej. Niezwykle udaną imprezę uświetnił występ zespołu "Zielony Jawor" z Krempach oraz kapeli i grupy dziecięcej z Dursztyna.

Wystawa współczesnych malarzy macedońskich

30 marca 2008r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się finisaż wystawy prac współczesnych malarzy macedońskich.

ŚlADAMI PODHALAŃSKIEJ MODY-PROMOCJA KSIĄŻKI, WERNISAŻ

13 października 2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyła się promocja książki Stanisławy Trebunii - Staszel ŚLADAMI PODHALAŃSKIEJ MODY (studium z zakresu historii stroju górali podhalańskich) połączona z wernisażem wystawy dawnych strojów góralskich ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Wystawa "Janosik Zbójnik Karpacki"

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu w lipcu 2007r. prezentował wystawę "Janosik Zbójnik Karpacki" przedstawiającą historię słynnego z podań i legend zbójnika Juraja Janosika. Wystawa została przygotowana i udostępniona przez Muzeum im. Janka Krala w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji.

Wernisaż, koncerty i wieczór poezji

31 maja 2007r. w Gminnym Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych Festiwalu Papieskiego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Białym Dunajcu w latach 1994 - 2006, a także wieczór poezji Zofii Roj Mrozickiej, Wandy Szado Kudasikowej, Ludwiny Jarząbek i Romana Dziobonia w interpretacji autorów; ponadto koncert muzyki Janusza Pilnego i zespołu "Biołodunajcanie".

Wystawa malarstwa Małgorzaty Majerczyk-Sieczki

26 kwietnia 2006r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otwarta została wystawa malarstwa "Światło i mrok" Małgorzaty Majerczyk-Sieczki.

Wernisaż wystawy fresków i witraży Władysława Trebuni Tutki

26 lipca 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbył się wernisaż wystawy fresków i witraży Władysława Trebuni Tutki na fotografiach Stanisława Gała.

Wernisaż i koncert w GOK

10 marca 2005 w GOK w Białym Dunajcu odbył się wernisaż wystawy prac dzieci z koła plastycznego prowadzonego przez p. Barbarę Piszczór w szkole podstawowej w Gliczarowie Dolnym i koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Chóru Przemienienia z Jabłonki pod kierunkiem Bartłomieja Rutkowskiego.

Wystawa sztuki "Nie tylko Nikifor"

1 lutego 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu prezentowana była wystawa sztuki naiwnej "Nie tylko Nikifor" (prace Edwarda Sutora i Karola Kostura) połączona z koncertem kolęd Anny Chowaniec - Rybki.

Grudzień 2017