Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Pamięci Władysława Trebuni-Tutki

W dniu 9 grudnia w białodunajeckim Ośrodku Kultury wspominaliśmy zmarłego rok temu Władysława Trebunię Tutkę. Spotkanie zorganizowane w pierwszą rocznicę śmierci było okazją do przypomnienia osoby tego wybitnego, wszechstronnie utalentowanego artysty, malarza, znakomitego muzykanta. Wśród kilkudziesięciu osób, które wzięły udział w tym wyjątkowym wieczorze, pełnym niezwykle pięknych, ciepłych i wzruszających wspomnień o Władysławie byli najbliżsi członkowie rodziny, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, a także księża i przedstawiciele samorządów. Cieszymy się, że w tak licznym gronie mogliśmy się spotkać by uczcić i kultywować pamięć o Władysławie Trebuni-Tutce.

"Malarski Świat Władysława Trebuni-Tutki". Wieczór wspomnień o artyście

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wieczór wspomnień poświęcony pamięci wybitnego artysty malarza, znakomitego muzykanta Władysława Trebuni-Tutki w pierwszą rocznicę Jego śmierci. Spotkanie wspominkowe i wernisaż wystawy dzieł Władysława Trebuni-Tutki odbędzie się w poniedziałek 9 grudnia 2013 r. o godzinie 18.00 w sali wystawowej Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Gorąco zapraszamy !

Otwarcie wystawy i wieczór poświęcony pamięci Bronisława Cudzicha

Otwarcie wystawy prac Bronisława Cudzicha bardzo szybko przemieniło sie w posiady o niemal rodzinnym charakterze. Nieżyjącego już niemal od czterdziestu lat aktora i (o czym niewiele osób wiedziało) znakomitego malarza i rysownika, wspominali najbliżsi, sąsiedzi, przyjaciele. Z tych opowieści wyłoniła się postać człowieka niezwykle otwartego, człowieka z krwi i kości, trochę oryginała; artystę, który swoimi zwyczajami nieraz zadziwiał rodzinną miejscowość, o której zresztą często myślał i o którą się troszczył, przygotowując programy dla dzieci szkolnych, pisząc dla nich scenki teatralne, współpracując z białodunajeckim zespołem regionalnym przy nagraniu jego płyty dla Polskich Nagrań. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało się na przypomnieć tę niezwykła postać !

Wernisaż wystawy prac dziecięcych w GOK w Białym Dunajcu

Do 15 lipca w sali wystawowej Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu eksponowana będzie wystawa prac plastycznych wykonanych przez białodunajecką młodzież i dzieci. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w czwartek  27 czerwca. Wszystkie obecne na wernisażu dzieci otrzymały drobne upominki i piękne dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie prac na wystawę oraz systematyczną obecność na zajęciach w minionym roku w roku szkolnym 2012/2013. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych instruktorów p. Moniki Stachowiec, p. Bożeny Świderskiej Środy, p. Barbary Piszczór i p. Andrzeja Polaka za opiekę na dziećmi i rozwijanie ich talentów i pasji. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy.

"Portrety"- Wernisaż wystawy malarstwa naszej wybitnej artystycznie pedagog pani Barbary Piszczór

W nowotarskiej Galerii JATKI dnia 15 lutego 2013 r. odbył się wernisaż malastwa pani Barbary Piszczór. Artystka zaprasza nas do swojego świata, mocno i zdecydowanie nasyconych kolorem i grą barw obrazów. W prezentowanej wystawie prym wiodą jak już sam tytuł mówi portrety. Pojawiają się też pejzaże górskie uzupełnione architekturą podhalańską. Wszystko to łączy się w jedną wielką inspirację, którą są dla artystki ludzie, góry jak i związana z nimi kultura i architektura Podhala.

Wystawa i posiady poświęcone twórczości Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka

Posiady w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w dniu 14 grudnia 2012 r. zorganizowane zostały z okazji podsumowania obchodów 200-lecia urodzin Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, patrona Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym, jednego z najwybitniejszych XIX-wiecznych rzeźbiarzy ludowych Podhala.

Promocja przewodnika po Podtatrzu autorstwa Macieja Pinkwarta i Renaty Piżanowskiej

Sporym zainteresowaniem cieszyła się promocja przewodnika po Podtatrzu autorstwa Macieja Pinkwarta i Renaty Piżanowskiej, autorki zdjęć do książki. Równocześnie otwarliśmy wystawę jej znakomitych fotografii – podtatrzańskich pejzaży, dla większości których zabrakło miejsca w przewodniku. Wystawę będzie można oglądać do września w białodunajeckim ośrodku kultury.

Wystawa prac plastycznych podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

Do końca lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu prezentowana będzie wystawa prac dzieci z naszego ośrodka. Otwarcie wystawy odbyło się 29 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego. Na wernisażu zjawiło się wiele dzieci wraz z ich rodzicami i nauczycielami. Spotkanie to było dobrą okazją do podsumowania rocznej działalności kół Gminnego Ośrodka Kultury w roku szkolnym 2011/2012.

Wystawa fotografii Jacka Jarosika z wyprawy do Azji Środkowej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć wykonanych przez podróżnika Jacka Jarosika z jego siedmiotygodniowej podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim Mongolii. Wystawa będzie czynna do 15 maja 2012r. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Wystawa fotografii Moniki Osuch pt. "Azja w obiektywie"

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza na wystawę fotografii Moniki Osuch pt. “Azja w obiektywie”. Wystawa czynna do końca marca 2012r. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Grudzień 2017