31 32 33
Start >> Strona główna
000001 00001 0002 09

XXII Parada Gazdowska za nami !

19 lutego na polanie pod osiedlem Gile w Białym Dunajcu zorganizowana została XXII edycja Parady Gazdowskiej. W ocenianej przez jury Paradzie Kumoterskiej i Gazdowskiej udział wzięło 27 zaprzegów, a w konkurencjach szybkościowych: wyścigu kumoterek, skiringu i ski-skiringu odnotowano blisko 40 startów. Prezentujemy pełne wyniki i galerię zdjęć z tego wydarzenia. Gorące podziękowania składamy muzykantom, pytacom, konferansjerom a także wszystkim współorganizatorom i sponosorom XXII Parady Gazdowskiej: Urzędowi Gminy Biały Dunajec, Ochotniczym Strażom Pożarnym Gminy Biały Dunajec, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w Zakopanem, Starostwu Powiatowemu w Zakopanem, Sklepowi Jeździeckiemu "Galop" i Firmie "Hajan - Profesjonalny Catering" z Jabłonki.
 

XXII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu - 19.02.2017

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXII Paradę Gazdowską, która odbędzie się w niedzielę 19 lutego. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek. Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.30 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. Na 11.30 zaplanowaliśmy przejazd wszystkich zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe. Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie.
 

Wyniki XLI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka

Za nami czterdziesta pierwsza edycja Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka. W etapie wojewódzkim zaprezentowało się blisko 140 uczestników z 13 miejscowości, których oceniali wybitni znawcy podhalańskiego folkloru i gwary, znakomici naukowcy, twórcy i regionaliści: prof. dr hab. Józef Kąś, dr Stanisława Trebunia Staszel, dr hab. Anna Mlekodaj, Katarzyna Chowaniec Trebunia, Beata Zalot, Aniela Bafia, Marianna Łukaszczyk, Zofia Roj Mrozicka, Stanisława Wiercioch, Maria Stoch, Zofia Mieszczak, Anna Pabin, Benedykt Kafel, Bronisław Chowaniec Lejczyk, Andrzej Czernik. Jury z zadowoleniem stwierdza wysoki oraz wyrównany poziom prezentowanych recytacji. W dalszej części artykułu przedstawiamy wyniki i obszerną fotorelację. Przegląd rokrocznie organizuje ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu.
 

"Od Generała Andrzeja Galicy do Trebuniów-Tutków" - promocja monografii Białego Dunajca

Za nami wyjątkowe spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu; spotkanie, które miało dwie części – zamknięcie wystawy z cyklu „Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką” oraz kolejna promocja wydanej ostatnio historii Białego Dunajca. Wspólnym mianownikiem obydwu wydarzeń była postać Władysława Trebuni-Tutki, którego czwarta rocznica śmierci minęła niedawno. Wystawa była swego rodzaju hołdem oddanym temu wybitnemu artyście malarzowi i muzykantowi przez jego przyjaciół - twórców zakopiańskich. Swoje prace prezentowali Dorota Bąk, Antoni Grabowski, Jerzy Jędrysiak, Krzysztof Jędrzejowski, Małgorzata Kowalczyk, Władysław Pawlik, Helena Sułkowska-Pawlik, Arkadiusz Waloch, Ireneusz Wrzesień, a także córka Władysława Trebuni-Tutki – Anna Trebunia-Wyrostek. Oprócz własnych dzieł pokazali również obrazy ś.p. Władysława otrzymane od niego – przede wszystkim portrety.
 

Promocja monografii Białego Dunajca "Od Generała Galicy do Trebuniów-Tutków"

 
Kwietnia 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nasi Partnerzy