Start >> GOK Biały Dunajec >> Zaproszenia >> Promocja książki Józefa Pitonia „Drzewiej i dziś” z ilustracjami Władysława Trebuni Tutki
Autor: Bartłomiej Kudasik
09 grudnia 2010
Serdecznie zapraszamy na promocję książki Józefa Pitonia „Drzewiej i dziś” z ilustracjami Władysława Trebuni Tutki. Spotkanie z obydwoma Autorami odbędzie się w środę 22 grudnia o godz. 18.00 w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Nowa książka Józefa Pitonia, znakomitego gawędziarza, pisarza, tancerza, śpiewaka, przewodnika i ratownika tatrzańskiego, laureata nagrody im. Oskara Kolberga (można by tak wyliczać jeszcze bardzo długo) przynosi wybór jego opowiadań, krótkich obrazków pisanych gwarą, to przenoszących nas w czasy dawnego Podhala, to pokazujących jego współczesność.

Znajdziemy w nich góralski humor, anegdoty, ale też wzruszenia i zadumę nad przemijaniem, a wszystko to okraszone znakomitymi rysunkami Władysława Trebuni Tutki, świetnie uzupełniającymi klimat gawęd Józefa Pitonia.

„Drzewiej i dziś” to premierowa pozycja nowego wydawnictwa „Zachylina”. Z autografami dwóch wybitnych podhalańskich autorów będzie stanowić wspaniały prezent pod choinkę – gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu autorskim wszystkich miłośników kultury podhalańskiej i przyjaciół naszego ośrodka – będzie to jednocześnie okazja do złożenia sobie świątecznych życzeń.

| odwiedzin: 23273 wydrukuj Drukuj