Start >> Sport i turystyka >> Informacja Turystyczna >> Białodunajecki Punkt Informacji Turystycznej otwarty !
Białodunajecki Punkt Informacji Turystycznej otwarty !
Autor: Krzysztof Jarosz
25 listopada 2011
W dniu 25 listopada w Białym Dunajcu otwarta została Jednostka Informacji Turystycznej działająca w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Uroczystego otwarcia jednostki dokonał pan Stanisław Sorys Członek Zarządu Województwa Małopolskiego wręczając symboliczny klucz na ręce pani Bożeny Świderskiej pracownika białodunajeckiego MSIT. Punkt mieści się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy !

Otwarcie Jednostki IT w Białce Tatrzańskiej, na którym obecna była pani Bożena Świderska oraz pracownicy GOK w Białym Dunajcu.

Czym jest MSIT ?

Małopolski System Informacji Turystycznej to nowoczesny system IT realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiegow partnerstwie z 25 gminami i powiatami z Małopolski, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, priorytet 3 „Turystyka i Przemysł kulturowy” Działanie 3.1 „Rozwój infrastruktury turystycznej.

MSIT  jest kluczem do odkrywania Małopolski. Dzięki projektowi, współfinansowanemu ze środków unijnych, Małopolska staje się bliższa turyście. W punktach Informacji Turystycznej można zasięgnąć informacji, która umożliwi zaplanowanie trasy zgodnie z osobistymi oczekiwaniami i zainteresowaniami turysty.

Głównym założeniem projektu Małopolski System Informacji Turystycznej jest podniesienie konkurencyjności turystycznej regionu.

MSIT to oznakowanie turystyczne ułatwiające poruszanie się po Małopolsce i odkrywanie jej najpiękniejszych zakątków. W ramach projektu w regionie zamontowano: 69 tablic informacyjnych zlokalizowanych przy głównych atrakcjach turystycznych regionu, 166 turystycznych znaków drogowych przy głównych drogach wojewódzkich i powiatowych, 18 tablic informacyjnych na parkingach przy drogach krajowych.

Jednostki IT w ramach MSIT zlokalizowane są w miejscach łatwo dostępnych dla turystów, w centrach miast lub obok atrakcji turystycznych regionu.

Źródło: http://www.visitmalopolska.pl/

| odwiedzin: 32810 wydrukuj Drukuj