31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> XII Festiwal Papieski za nami
XII Festiwal Papieski za nami
Autor: Krzysztof Jarosz   
20 września 2010
16 października 2005 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbył się XII Festiwal Papieski zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy wsparciu Urzędu Gminy Biały Dunajec. Festiwal łączył konkursy literackie, plastyczne i wokalno – recytatorskie poświęcone papieżowi Benedyktowi XVI oraz papieżowi Janowi Pawłowi II w podziękowaniu za jego pontyfikat.
Podczas XII Festiwalu Papieskiego na Białodunajeckiej scenie zaprezentowali się poeci, recytatorzy, soliści, grupy teatrane, grupy śpiewacze i chóry. Poziom Festiwalu był bardzo wysoki i wyrównany. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników jak i licznie zgromadzonej publiczności.


Jury w składzie :
1. Andrzej Jacek Nowak – Wójt Gminy Biały Dunajec
2. Bartłomiej Kudasik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu
3. Marzena Bąk – przedstawiciel Kuratorium Oświaty i Wychowania w Nowym Targu
4. Zofia Skupień – członek Zarządu Związku Podhalan O/ Biały Dunajec
5. Janina Bentkowska – Wiceprezes Związku Podhalan O/ Biały Dunajec
6. Aniela Bafia – kronikarka Poronina

przyznało za te prezentacje następujące miejsca i wyróżnienia w kategoriach:

Kategoria : poeci (wiersze własne)

I. Monika Ratułowska ze Szczawnicy
II.
• Zofia Roj – Mrozicka z Zakopanego
• Józef komar z Zakopanego
• Władysław Selwa z Krakowa
• Czesław Lerka z Krakowa
• Andrzej Czernik z Białego Dunajca
• Władysław Szepelak

III. Maria Stoch z Poronina
Za udział : Józefa Chromik – Matuska z Poronina

Kategoria : scenki teatralne

I. Zespół „Biołodunajcanie” z Białego Dunajca
II. ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
III. ZSPiG w Sierockiem

Kategoria : recytacja – język literacki
Kl. IV – VI SP

I. Krzysztof Kęsek z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu

Gimnazjum

I. Ewa Karpiel z ZSPiG w Sierockiem
II. Aneta Kęsek z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu


Kategoria : recytacja gwarowa
Kl. IV – VI

I.
• Andrzej Adamczyk z ZSPiG w Szaflarach
• Halina Skupień z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
• Agnieszka Graca z SP nr 4 w Zakopanem

II.
• Sylwia Małkuch z ZSPiG w Sierockiem
• Karolina Topór z SP nr 4 w Zakopanem

III. Jarosz Justyna z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem

Gimnazjum

I.
• Dorota Nocoń ZSPiG w Poroninie
• Klaudia Harbut z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem

Dorośli

Wyróżnienie : Janina Świder z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem


Kategoria :recytacja - proza
I. Justyna Marek z ZSPiG Szaflary


Kategoria : zespoły śpiewacze

Kl. I – III SP
I. Zespół „Biołodunajcanie” – grupa młodsza

Kl. IV –VI SP i gimnazjum
I.
• „Apogeum” Zespół z Maluszyny
• „Jedność” z Kasinki Małej
II.Zespół „Biołodunajcanie” – grupa starsza
III. Zespół „Hole Blue” ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

Kategoria : śpiew solowy

I. Dominika Białoń z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu
II. Izabela Bieda – ZSPiG w Maruszynie


Wyniki konkursu literackiego

Jury w składzie :
Wanda Szado-Kudasikowa – poetka z Nowego Targu
Aniela Bafia – kronikarka Poronina
Mieczysław Mantyka – historyk, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem
O. Andrzej Kucharski z Bachledówki

przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w kategoriach:

Poezja :

Dorośli – Język literacki
I. Bożena Ronowska z Terespola Pomorskiego – godło „Pasterka gwiazd” za wiersz „Dla Jana Pawła II”
I. Maria Lebdowiczowa z Piwnicznej – godło „Jaskier” za wiersz „Światło”
I. Waldemar Jóźwik z Wąglan - godło „Przyjaciel Białego Dunajca” – wiersz „Podziękowanie za 26 lat Pontyfikatu”
II. Józefa Ślusarczyk – Latos z Krakowa – godło „Artemida” – wiersz „In memoriał Jan Paweł II” i „Okno”
II. Krystyna Dulak – Kulej z Piwnicznej – godło „Irys” – wiersz „”Tęcza”
III. Józef Komar z Zakopanego – godło”Quo Vadis „ – wiersz „Łzy smutku płyną same”
Wyróżnienia :
• Kasia Kotula – ze Skawiny za „Drogowskazy”
• Urszula Góra z Czeladzi – godło „Człowiek” – wiersz „ Czuwaj nad nami”
• Karolina Jesa-Wąsak z Przytkowic – wiersz ”Twojej wdzięcznej pamięci umiłowany Ojcze Święty”
• Czesław F. Lerka z Krakowa – wiersz „Niedościgniony”
• Władysław Selwa z Krakowa – godło „Pióro” – wiersz „Pragnienie”

Dorośli – gwara

I. Władysław Szepelak z Bielanki – godło „Własz - ”Pieśń o śmierci Jana Pawła II” i „Ostatnia pielgrzymka Jana Pawła II do Karkowa”
II. Zofia Roj-Mrozicka z Zakopanego – godło „Owiecka” – wiersz „Załoba”
III. Maria Stoch z Poronina – godło „Maryna” – „Z zycio ku zyciu”
IV. Anna Waluś z Szaflar – godło „Fijołek” – wiersz „Janie Pawle II”

Wyróżnienia :
• Zofia Mieszczak z Białego Dunajca – godło „Koniecynka” – wiersz „Dziękujemy Bogu”
• Ludwina Jarząbek z Boru – godło „Paproć” – wiersz „Telo zolu”


Gimnazjum :

I. Natalia Staszel ze Skrzypnego – godło „Natalia” – wiersz „Do Ojca Świętego”
I. Renata Zwierz z Maruszyny Dolnej – godło „Rena” – wiersz „Jan Paweł II”
II. Aleksandra Strzęp ze Skrzypnego – godło „Ola” – wiersz „Ktoś”
II. Natalia Fornal z Szaflar – wiersz „Karol Wojtyła”
III. Stanisław Skubisz ze Skrzypnego – godło „Staszek” – wiersz (bez tytułu)
IV. – godło „Michał” – wiersz „Dzieje wielkości”

Wyróżnienia :
• Jadwiga Maciasz z Maluszyny Dolnej – godło „Jaga” – wiersz „Już czas”
• Janusz Bugajski z Maluszyny Dolnej – godło „johnybr@vo” – wiersz „Wybawca”
• Małgorzata Hajnos ze Skrzypnego – godło „Gośka” – wiersz „Ojce Święty”
• Janusz Kwak ze Skrzypnego – godło „Janusz” – wiersz „Papież – Polak”

Szkoły podstawowe :
I. Anna Cudzich ze Skrzypnego – godło „Anka” – wiersz „Nas Ty Ojce Święty”
II. Joanna Grochal ze Skrzypnego – godło „Aśka” – wiersz „”Ojce Święty”


Proza :

Dorośli
I. Anna Waluś z Szaflar – godło „Fijołek” – wiersz „Janie Pawle II”
I. Zdzisława Karoń z Sieniczna k/Olkusza – godło „Gaja” – wiersz „Jan Paweł II”


Gimnazjum
I. Aneta Zubek z Maruszyny Dolnej – godło „Aneta”


Scenka teatralna
I. Andrzej Czernik – Kubuś z Białego Dunajca
 

Scenka dramatyczna
I. Monika Ratułowska ze Szczawnicy


Album :
I. Jakub Ratułowski ze Szczawnicy
II. Marzena Budz ze Szczawnicy


Konkurs plastyczny :

Jury w składzie:
1. Władysław Trebunia Tutka – artysta malarz muzyk z Białego Dunajca
2. Jadwiga Król-Wilczek – artysta plastyk – Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
3. Barbara Piszczór-Malacina – artysta plastyk
4. Marzena Bąk –przedstawiciel Kuratorium Oświaty i Wychowania w Nowym Targu

Prace wykonane na papierze w technikach różnych:

 

Szkoła podstawowa I-III:
I miejsce: Anna Zimna, kl. II d; SP nr 5 Zakopane
II miejsce: Adam Nuckowski, ; ZSP i G Gliczarów Górny
III miejsce: Paweł Łukaszczyk , GOK Biały Dunajec

Wyróżnienia : Marzena Rączka, kl. II, SP Gliczarów Dolny, Karolina Okręglak, kl.II , SP nr 4 Zakopane


Szkoła podstawowa IV-VI:
I miejsce: Renata Kukuc ; kl.IV, SP Gliczarów Dolny
II miejsce: Ada Gał ; kl.VI , ZSP i G Gliczarów Górny
III miejsce: Michał Szlembarski , kl.V b ; ZSP i G Szaflary

Wyróżnienia : Małgorzata Topór ,GOK Biały Dunajec
                     Justyna Smalec kl.IV, SP Gliczarów Dolny


Gimnazjum:
I miejsce: Paulina Sztymelska; Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny, Zakopane
II miejsce: Dominika Białoń , kl. I a gim. , ZSP i G nr 1 w Białym Dunajcu
III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienia : Jakub Walczak-Wójciak, kl.I gim., ZSO im.O. Balzera Zakopane, Maria Nowak , kl. II a, Gimnazjum – Piekielnik, Michał Noworolnik , GOK Biały Dunajec
 

Dorośli: wyróżnienie : Urszula Góra , Czeladź

 

Prace w technikach różnych :
Wyróżnienie : Daria Dużyńska, kl. III a gim. ZSP i G Szaflary


Prace wykonane na szkle:

Szkoła Podstawowa I-III:
I miejsce: Magdalena Stępień - Jutrzenka
II miejsce: Weronika Twardosz - Jutrzenka
III miejsce: Michał Maciuszek - Jutrzenka


Szkoła Podstawowa IV-VI:
I miejsce : Dorota Pabin - Jutrzenka
II miejsce: Kinga Jasiewicz - Jutrzenka
III miejsce: Małgorzata Topór , GOK Biały Dunajec

Wyróżnienie : Judyta Gustek - Jutrzenka


Gimnazjum:
I miejsce: Ewa Kolbrecka; GOK w Białym Dunajcu;
II miejsce : Monika Ratułowska - Gimnazjum Publiczne Szczawnica
III miejsce : Jakub Ratułowski , Gimnazjum Publiczne Szczawnica

Wyróżnienie: Zofia Pierzchała , kl.III a gim. , ZSP i G Szaflary

Ceramika :
I miejsce : Karol Bąk – Jutrzenka
Wyróżnienie : Ewa Kolbrecka , GOK Biały Dunajec

 

<< powrót




| odwiedzin: 10439 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail

 
Listopad 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  910
1213141516
19202122232425
2627282930  
Nasi Partnerzy