31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> Wyniki XVI Festiwalu Papieskiego
Wyniki XVI Festiwalu Papieskiego
Autor: Krzysztof Jarosz   
27 września 2010
Protokół z przesłuchań konkursowych XVI Festiwalu Papieskiego z dnia 18 października 2009 r.

 

 

 

Jury w składzie:

  1. Marzena Bąk – polonistka, wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Nowym Targu
  2. Aniela Bafia - kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan w Poroninie
  3. Stanisława Chowaniec- Wiceprezes Związku Podhalan O/Biały Dunajec
  4. Jarosław Błażusiak redaktor portalu internetowego Laudate.pl
  5. Henryk Jerzy Musa „Kot”- Poeta i działacz Kaszubski
  6. Józefa Wrzesień - Sekretarz Zarządu Związku Podhalan O/ Biały Dunajec

po przesłuchaniu recytatorów, poetów, solistów, grup śpiewaczych i teatralnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Kategoria : Grupy śpiewacze -Dorośli 

1. Muzykantki” z Gronkowa, Zaskala i Nowego Targu w składzie Krystyna Witek, Anna Mrożek, Dorota Król i Jolanta Białoń

1. GRUPA WOKALNO- INSTRUMENTALNA „ JAWORCZANIE” z Jaworek

Kategoria: Grupy śpiewacze – Gimnazjum

1. nie przyznano

2. Grupa śpiewacza z zespołu góralskiego Odrowązianie z Odrowąża

3. Grupa śpiewacza z Gimnazjum w Zaskalu


Wyróżnienie

Duet: Dominika Dawiec i Justyna Osmolik, Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem

 

Kategoria: Grupy śpiewacze - Szkoła Podstawowa

1.  Kapela rodzinna Mrowców z Szaflar

1.  Duet Justyna Dusza i Anna Gał, Zespół góralski Odrowążanie z Odrowąża Podhalańskiego

2.  Grupa śpiewacza ze Związku Podhalan O/Wróblówka

3.  Grupa śpiewacza Szkoła Podstawowa z SP nr 2 w Zakopanem

Kat. Recytatorzy – Szkoła Podstawowa

1. Angelika Waliczek z Nowego Bystrego

1. Katarzyna  Korycińska, SP nr 2 Zakopane

1. Katarzyna Cudzich, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

2. Natalia Wysocka, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

2. Dawid Bobak, Zespół góralski Odrowązianie z Odrowąża Podhalańskiego

3. Jolanta Rafacz, Związek Podhalan Wróblówka

3. Ewa Stachura z Białego Dunajca


Wyróżnienie

Kamila Komperda z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem

Kat. Recytatorzy – gimnazjum

1. Anna Chowaniec, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

1. Beata Franosz, Związek Podhalan Gliczarów Górny

1. Joanna Pawlikowska Gimnazjum w Załucznem

2. Wioletta Marszalik, Gimnazjum  w Podszklu


Wyróżnienie

Anna Stanek, ZSPiG Gliczarów Górny

Magdalena Król z  Gimnazjum w Zaskalu

Kat. Recytatorzy – dorośli

1. Dorota Nocoń Technikum Hotelarskie w Zakopanem

Kat. Recytacja utworów własnych- młodzież


1.  Jagoda Stawiarska, SP nr 1 Zakopane

1.  Kamila Topór, Gimnazjum nr 1 Biały Dunajec

Kat. Recytacja utworów własnych- dorośli

1.   Antonia Łacek z Nowego Bystrego

1.   Karolina Jesą Wąsak z Przytkowic

1.   Ludwina Jarząbek z Boru

2.   Weronika Włodarczyk z Brzeszcza

2.   Władysław Szepelak z Bielanki

2.   Józef Komar z Zakopanego

Kat. Grupy teatralne – Szkoła Podstawowa

WyróżnienieGrupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Podszklu

Kat. Grupy teatralne – Gimnazjum

 

1.   nie przyznano

2.   Grupa teatralna z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

2.   Grupa teatralna z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego w Czerwiennem

Kat. śpiew solowy – Szkoła Podstawowa  

1. Martyna Kasprzycka, SP nr 1 w Zakopanem  

1. Wojciech Mrowca z Szaflar

 2. Iwona Stopka, Związek Podhalan o/Wróblówka

Kat. śpiew solowy – gimnazjum

 

1. Katarzyna Kosek, Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienia:

Joanna Niedospał, Gimnazjum w Podszklu

Anna Kułach, Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu

Kat. śpiew solowy - dorośli

1. Barbara Stożek z Mszany Dolnej

2. Małgorzata Waliczek, Zespół Szkól Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem

 

Protokół konkursu literackiego XVI Festiwal Papieski

Jury w składzie

Przewodniczący: Mieczysław Mantyka – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem

Aniela Bafia – kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan o/Poronin

S. Teresa Jóźwik Katechetka ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Marii Niepokalanej w Białym Dunajcu

DOROŚLI:

Poezja w języku literackim:

1. Jadwiga Kubiczek z Siewierza „Znaki czasu”  

1. Helena Waligóra z Białki Tatrzańskiej „Papież wolności”  

2. Maria Czernik ze Stasikówki „Ojcze Święty Janie Pawle II”

2. Krystyna Dulak- Kulej  Piwnicznej Zdroju „Żeglarz”

2. Kazimierz Klęczar  z Osieka „Siewca”

3. Halina Kawecka z Siewierza „Przesłanie Ojca”

3. Alojzy Błach z Siewierza „Ojciec Św. Jan Paweł II”

3. Urszula Omylińska  z Bielska- Białej „Śladami Ojca Świętego”


Wyróżnienia:

- Barbara Marzec z Sosnowca „Jeśli jest we mnie”

- Antonina Łacek z Nowego Bystrego „Szukam Twego głosu”

- Urszula Góra z Czeladzi „Za złotymi wrotami”

- Stanisław Sikor z Kęt „Wypełnianie ciszy”

Poezja w języku gwarowym:  

1. Maria Stoch z Poronina „Siywca wiary”  

1. Zofia Roj Mrozicka z Zakopanego „Wybraniec”  

2. Maria Czernik ze Stasikówki „Kany ześ Ojce Świenty”

2. Anna Waluś Sikoń z Szaflar „Perło Polskiego Narodu”

3. Antonina Łacek z Nowego Bystrego „ Wspomnienia o Ojcu Świętym”


Nagrody specjalne dla Poetów:

- Karolina Jesa-Wąsak z Przytkowic

- Andrzej Czernik z Białego Dunajca

- Józef Komar z Zakopanego- Władysław Szepelak z Bielanki

- Weronika Włodarczyk z Brzeszcza

- Józefa Gil z Raby Wyżnej

- Ludwina Jarząbek z Boru

- Czesław Lerka z Krakowa

Scenka teatralna:

  1. Monika Ratułowska ze Szczawnicy
  2. Małgorzata Kranc z Bukowiny Tatrzańskiej

Proza:

  1. Zdzisława Karoń z Sienicznej

Wyróżnienie: Krystyna Chromy z Przytkowic

MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA

Poezja:

  1. Natalia Olszewska ze Szczawnicy „Pióro”

Proza:  

1. Maria Szczepaniak ze Szczawnicy „Jan Paweł II- Papież Wolności”  

2. Krystyna Szczechowicz „Umiłowany Ojcze Święty” z Czerwiennego

2.   Jolanta Dziadkowiec „Kochany Ojcze Święty” z Czerwiennego

3.   Agnieszka Sergiel ze Szczawnicy „Wywiad- Jan Paweł II- Papież Wolności”

Wyróżnienie: Anna Salamon ze Szczawnicy „Kartki z pamiętnika Jan Paweł II- Papież wolności”

Nagroda specjalna - Jakub Ratułowski ze Szczawnicy „Dar wolności- trudny dar wolności człowieka”

 

Protokół konkursu plastycznego XVI Festiwalu Papieskiego

Jury w składzie:

Przewodniczący: Stanisław Gał- artysta, fotograf

Barbara Piszczór-Malacina –artysta-malarz, instruktor zajęć plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury

Anna Szostak –technik sztuk plastycznych

 

Kl. I-III – Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane w technikach różnych
  1. Krystian Ledworuch, kl. III SP Podszkle
  1. Klaudia Cachro, kl. I, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec
  2. Klaudia Sobańska, kl. I, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec
  3. nie przyznano

wyróżnienia

Sylwia Nawieśniak, kl. III, SP Podszkle

Joanna Pawlikowska, kl. I, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

Katarzyna Wilkus, kl. III, GOK Biały Dunajec

Aleksandra Szczypkowska, kl. III, GOK Biały Dunajec

Rafał Gil, kl. III, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

Lidia Kościelniak, kl. III, SP Podszkle

Kl. IV-VI - Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych
1. Małgorzata Zaorska, kl. IV, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec
1. Adam Majerczyk, kl. IV, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec
1. Joanna Galica, kl. V, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec
2. Katarzyna Cudzich, kl. V, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec
2. Patrycja Lassak, kl. IV, GOK Biały Dunajec

2. Adam Sikoń, kl. V, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

2. Adam Kadłubek, kl. VI, SP Podszkle

3. nie przyznano

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienia

Maria Antoł, kl. IV, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

Bartłomiej Furtak, kl. IV, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

Wojciech Hosaniak, kl. VI, SP Podszkle

Sylwia Niedospał, kl. VI, SP Podszkle

Weronika Wesołowska, kl. IV, SP Podszkle

Kl. I-III – Gimnazjum

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych
1. Aleksandra Kalata, Publiczne Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy
1. Jakub Papież, kl. III Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
2. Barbara Repa, kl. II b, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec 
2. Karolina Kalisz, kl. III Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem 
3. nie przyznano

Wyróżnienie

Mateusz Cudzich, GOK Biały Dunajec

Specjalne wyróżnienia

1. Jolanta Pytel, Szczawnica  

1. Liwiusz Knap, Szczawnica  

1. Marek Urbaniak, Szczawnica  

1. Michał Majerczak, Szczawnica  

2. Jan Palarczyk, Szczawnica

2.  Karolina Chramiec, Bartłomiej Domagała, Dominika Stoch, Czerwienne

2.  Katarzyna Zborek, Janusz Tylka, Mateusz Łabuda, Sławomir Żołnierczyk, Katolickie Gimnazjum Integracyjne Czerwienne

2.  Gabriela Miśkowiec, kl. V, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

2.  Małgorzata Mrugała, Czerwienne

 

 

 

 

 

 


 

 

 

<< powrót




| odwiedzin: 9897 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail

 
Listopad 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  910
1213141516
19202122232425
2627282930  
Nasi Partnerzy