1 2 3
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> Wyniki XV Festiwalu Papieskiego
Wyniki XV Festiwalu Papieskiego
Autor: Krzysztof Jarosz   
23 września 2010
Protokół z przesłuchań konkursowych XV Festiwalu Papieskiego.

 

 

 

 

Jury w składzie:

Andrzej Jacek Nowak - Wójt Gminy Biały Dunajec
ks. Marcin Meres - wikary Parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Poroninie
Aniela Bafia - kronikarka Poronina
Marzena Bąk – polonistka, wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Nowym Targu
Józefa Wrzesień - Sekretarz Zarządu Związku Podhalan O/ Biały Dunajec
Zofia Mieszczak - członek Zarządu Związku Podhalan O/ Biały Dunajec
 

po przesłuchaniu recytatorów, poetów, solistów, grup śpiewaczych i teatralnych postanowiło przyznać następujące nagrody         i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Kategoria : Grupy śpiewacze -Dorośli

  1. Białcanie
  2. Zofia Papież, Wanda Sadłowska, Anna Lenart z Rabki
  3. Gminna Kapela Ludowa Maszkowianie

Kategoria: Grupy śpiewacze - Gimnazjum

1. Grupa z Zespołu Odrowążanie
1.  Mali Białcanie

Kategoria: Grupy śpiewacze - Szkoła Podstawowa

1.      Kapela Mrowców z Szaflar

1.      Grupa śpiewacza z Karoliną Sypniewską S.P. nr 2 Zakopane

2.      Mali Białcanie

2.      Justyna Dusza i Anna Gał z Odrowąża

3.      Grupa muzyczna z Odrowąża


Wyróżnienie

Maria Błęka i Monika Wydro - Katolicka SP w Zakopanem

Kat. Recytatorzy – Szkoła Podstawowa

1.      Katarzyna Korycińska SP nr 2 Zakopane

1.      Krzysztof Dorula SP nr 4 Olcza

2.      Katarzyna Cudzich ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

2.      Marcin Blicharski ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

3.      Ewa Stoch z ZSPiG  w Poroninie


Kat. Recytatorzy – gimnazjum

1.      Ewa Pawlikowska Załuczne

1.      Halina Skupień ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

2.      Andrzej Skupień z ZSPiG w Gliczarowie Górnym

3.      Natalia Olszewska z II Publiczego Gimnazjum w Szczawnicy

3.      Renata Kukuc ZSPiG nr 1 Biały Dunajec


Kat. Recytatorzy – Dorośli


1.      Janina Pawlikowska wraz z córką Stanisławą Bernadettą Pawlikowską

2.      Dorota Nocoń

3.      Maria Stoch


Kat. Grupy teatralne – Szkoła Podstawowa

Wyróżnienie- Małe Podhale ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

 

Kat. Grupy teatralne – gimnazjum

1.      Zespół teatralny „Bez nazwy” z Załucznego

2.      Grupa teatralna z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu


Kat. śpiew solowy – Szkoła Podstawowa  

1.      Aleksandra Hulbój S.P. nr 2 Zakopane  

1.      Wojciech Mrowca (lat 7) z Szaflar  

2.      Karolina Cachro ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

3.      Ewelina Gąsienica ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

3.      Klaudia Białoń – lat 6 z Białego Dunajca

 

 

 

 

 

 

 

 

Kat. śpiew solowy – gimnazjum

1.      Anna Kułach

2.      Lucyna Grela z Podszkla

 

Protokół z konkursu literackiego XV Festiwalu Papieskiego

Kategoria: dzieci i młodzież

Jury:

  1. Przewodnicząca - Aniela Bafia - kronikarka Poronina
  2. Zofia Mieszczak - poetka z Białego Dunajca, instruktor Zespołu Biołodunajcanie z Białego Dunajca
  3. Siostra Teresa Jóźwik – katechetka ze Zgromadzenia Sióstr     Służebniczek Marii Niepokalanej w Białym Dunajcu
Szkoła Podstawowa - kl. IV-VI

Poezja

  1. Maria Pańszczyk kl. VI ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu, „W Tatrach”
  2. Aneta Cudzich kl. VI ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu, „Choć odszedł jest z nami”
  3. Natalia Zwierz kl. VI ZSPiG w Maruszynie Dolnej, „Podziękowanie”

3.   Julia Szymusiak kl. IV Szkoła Podstawowa w Odrowążu, „Dzisiaj dziękujemy”

Proza

  1. Katarzyna Sikora kl. VI SP Gliczarów Dolny, „Kochany Ojcze Święty”
  2. Maciej Bafia kl. V SP Gliczarów Dolny, „Drogi Ojcze Święty”
  3. Marzena Rączka kl. V SP Gliczarów Dolny, „Drogi Ojcze Święty nasz najukochańszy gazdo Podhala”
Gimnazjum: kl. I-III

 

 

 

 

 

Poezja  

1.   Joanna Mrugała kl. III gimn. ZSPiG Skrzypne, „ Dziękujemy za to że byłeś”

2.   Agata Cicha kl. kl. I gimn ZSPiG w Maruszynie Dolnej, „Janiy Pawle Polski Papieżu”

2.   Zofia Gał kl. III gimn. PG SPSK Stare Bystre, „Drogi Ojcze Święty”

3.   Anna Cudzich kl. II gimn. ZSPiG Skrzypne, „Nas umiłowany”

3.   Paweł Gubała kl. I gimn ZSPiG w Maruszynie Dolnej, „Jan Paweł II”

 

 

 

 

 

 

 

 

Proza  

1.    Natalia Chlebek kl. III gimn. PG SPSK Stare Bystre, „Drogi Ojcze Święty”

2.    Natalia Olszewska kl. III Gimnazjum Publiczne w Szczawnicy, Jan Paweł II – wychowawca młodych”

 

Scenka teatralna

  1. Monika Ratułowska Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w Szczawnicy, „Jan Paweł II – wychowawca młodych

Praca

1. Jakub Ratułowski Gimnazjum Publiczne w Szczawnicy, „Sięgnijmy do pism Jana Pawła II” – najważniejsze słowa Jana Pawła II i Benedykta XVI do młodzieży

 

Protokół z konkursu literackiego XV Festiwalu Papieskiego

Kategoria: Dorośli

Jury:

  1. Przewodniczący- Mieczysław Mantyka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem
  2. ks. Marcin Meres - wikary Parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Poroninie

Poezja :

-pisane w języku literackim:

1.      Władysław Szepelak „Wiersze” – całokształt twórczości

1.      Helena Waligóra „Przyjaciel młodzieży”, „Tęcza w Oświęcimiu”

1.      Józef Komar „Karolu- gdzie jesteś?”

2.      Sylwia Toczyska „Jan Paweł II w Tatrach”

2.      Krystyna Dulak- Kulej „Rozmyślania przy grobie J.P. II”

3.      Weronika Włodarczyk „Krzyż na Giewoncie”, „Śladami Ojca Św. Jana Pawła II”

3.      Sława Czarnecka „ Powiernicy dziedzictwa Jana Pawła II”

3.      Andrzej Czernik „Na nowy czas”

4.      Józefa Kwiatkowska „ List do nieba”


-pisane gwarą:

1.      Anna Waluś „Polskie słonko wiary”

1.      Anna Lenart „Piękny ten świat

2.      Zofia Roj Mrozicka „ Pustka”

3.      Maria Stoch „ Do Jana Pawła II”

Proza:

1.      Małgorzata Kranc „Kochany Ojcze Święty”

2.      Zdzisława Karoń „Papież Jan Paweł II będzie z nami zawsze”

3.      Władysław Frączek „Modlitwa Kombatantów”

 

Protokół konkursu plastycznego XV Festiwalu Papieskiego

Jury w składzie:

1. Przewodniczący: Stanisław Gał- artysta, fotograf

2. Joanna Borowicz- rzeźbiarka z Nowego Targu

3. Józef Cachro- rzeźbiarz z Szaflar

4. Janusz Tycner- grafik ze Suchego

Specjalna nagroda

Karolina Baran - 4 lata Stare Bystre

Kl. 0 - Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych
  1. Kamila Stachoń kl. „0” SP 4 Zakopane
  2. Stanisław Stachoń kl. „0” SP 4 Zakopane
  3. Marcelina Michalec kl. „0” SP nr 4 Zakopane
  • Prace wykonane na szkle
  1. Aleksandra Skowyra kl. „0” „Jutrzenka”
  2. Justyna Sikora kl. „0” „Jutrzenka”
  3. nie przyznano

Kl. I-III – Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych

  •    1. Stanisław Ligas kl. I SP nr 4 Zakopane
  •    2. Joanna Jarząbek kl. III SP Gliczarów Dolny

   3. Aleksandra Michalik kl. III SP nr 2 Zakopane

  • Prace wykonane na szkle
  1. Jakub Bachleda Szeliga kl. III „Jutrzenka”
  2. nie przyznano
  3. nie przyznano

Kl. IV-VI - Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych
  •    1. Aleksandra Gabryś kl. V SP nr 5 Zakopane
  •    2. Katarzyna Sikora kl. VI SP Gliczarów Dolny

   2. Mateusz Bukowski kl. V ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

   3. nie przyznano

 

Wyróżnienie

Magdalena Stępień kl. IV SP 5 Zakopane

Jadwiga Pieróg Kl. V SP Odrowąż

Patrycja Takuśka SP 1 Stare Bystre

Izabela Kusper kl. VI SP Podszkle

  • Prace wykonane na szkle
  1. Ewelina Gąsienica kl. V GOK Biały Dunajec
  2. Jacek Chowaniec kl. IV SP Gliczarów Dolny
  3. Marzena Rączka, kl. SP Gliczarów Dolny

Kl. I-III – Gimnazjum

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych

1. nie przyznano

2. Marcin Stoch Gimnazjum w Załucznem

2. Anna Żołnierczyk  Katolickie Gimnazjum Integracyjne w Czerwiennem

3. Aneta Pańszczyk kl. III ZSPiG Sierockie

3. Monika Król kl. III Katolickie Gimnazjum Integracyjne w Czerwiennem

  • Prace wykonane na szkle
  • Rzeźba
  1. Justyna Smalec kl. I gimn. SP Gliczarów Dolny
  2. nie przyznano
  3. nie przyznano
  1. Grzegorz Zachwieja kl. III Gimnazjum Publiczne w Szczawnicy
  2. nie przyznano
  3. nie przyznano

Prezentacja multimedialna

  1. Edyta Kaperska kl. I Prywatne Technikum Hotelarskie w Zakopanem

Dorośli:

Wyróżnienie: Władysław Frączek

 

Zdjęcia: Stanisław Gał

 

 

<< powrót




| odwiedzin: 8078 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail

 
Luty 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    
Nasi Partnerzy