1 2 3
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> Wyniki XIII Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2012
Wyniki XIII Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2012
Autor: Krzysztof Jarosz   
18 listopada 2012
Prezentujemy wyniki i protokół z posiedzenia komisji oceniającej XIII Konkurs Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu w dniu 18 listopada 2012 roku. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Zamieszczamy krótką foto-relację z imprezy. 


Komisja w składzie:

1.Maria Porębska

2.Wanda Szado Kudasikowa

3.Sławomir Stoch

4.Bartłomiej Koszarek

 

po obejrzeniu 250 toniecników z 34 miejscowości w popisie par solowych i tańca zbójnickiego postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


W kategorii do 10 lat

 

Taniec solowy

9 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

1. Piotr Majerczyk i Patrycja Pańszczyk – Biołodunajcanie z Białego Dunajca

2. Artur Bratkowski i Aleksandra Bigos – Honaj z Dursztyna

3. Jakub Majek i Paulina Michniak – Tatry z Ratułowa

4. Klemens Mulica i Aneta Komperda - Tatry z Ratułowa

5. Jakub Staszel i Wiktoria Bryja – Mali Śwarni – Nowy Targ

6. Paweł Głód i Magdalena Budzyńska – Mali Wiyrchowanie z Bukowiny Tatrzańskiej

7. Paweł Wójciak i Lidia Trojanowska – Robcusie z Rabki Zdrój

8. Jakub Babicz i Agnieszka Kojs – Mali Wróblowianie

9. Paweł Opyd, Karolina Rapacz, Wioletta Jędraszczak – Serdocki z Podszkla

 

W kategorii do 10-13 lat

 

Taniec solowy

7 równorzędnych wyróżnień otrzymują: 

1. Jan Łaś i Anna Łaś – Leśnica – Groń

2. Jan Jakubiec i Karolina Styrczula – Krzesani z Cichego

3. Paweł Dziedzina i Ola Dziedzina – Regle z Poronina

4. Marcin Staszel i Małgorzata Piszczór – Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego

5. Bartosz Cieśniarski i Agnieszka Fitrzyk – Mali Hamernicy z Krakowa

6. Dariusz Surówka i Magdalena Wójciak – Robcusie z Rabki Zdrój

7. Kamil Majerczyk i Joanna Pawlikowska – Biołodunajcanie  z Białego Dunajca

 

W kategorii do 14-16 lat

 

Taniec solowy

7 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

1. Grzegorz Słodyczka i Patrycja Galica – Zbójnicek z Zębu

2. Klemens Słodyczka i Anastazja Lasak - Zbójnicek z Zębu

3. Bartek Mrowca i Natalia Bartol – Mali Wiyrchowanie z Bukowiny Tatrzańskiej

4. Jakub Styrczula i Izabella Rysula – Polany z Kościeliska

5. Hubert Bobak i Małgorzata Szeliga – Zbójnicek z Zębu

6. Maciej Tylka i Paulina Kowalczyk – Ślebodni z Leśnicy Gronia

7. Paweł Sarniak i Katarzyna Kąś – Zespół przy ZP w Piekielniku

 

Taniec zbójnicki

kat. do 10 lat

 

I miejsce – zespół Zawaternik z Leśnicy Gronia

I miejsce – zespół Żeleźnica z Pieniążkowic

II miejsce – zespół Mali Hamernicy z Krakowa

III miejsce – zespół Turnie ze Starego Bystrego


Taniec zbójnicki

kat. 10 - 16 lat

 

I miejsce – zespół przy ZP w Piekielniku

II miejsce –zespół Ślebodni z Leśnicy Gronia

II miejsce –zespół Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego

III miejsce – zespół Sykowni z Załucznego

wyróżnienie – zespół Turnie ze Starego Bystrego

 

Specjalne wyróżnienia dla:

Jana Łasia z Leśnicy Gronia

Oli Dziedziny – Regle Poronin       

 

W konkursie wzięło udział 250 uczestników. Jury podkreśla wysoki poziom konkursu. Jury składa szczególne podziękowania muzykantom, prowadzącej konferansjerkę Bogumile Kułach oraz organizatorom XIII Konkursu Młodyk Toniecników. Organizatorzy Konkursu pragną serdecznie podziękować sponsorom Urzędowi Gminy  i Radzie Gminy Biały Dunajec oraz białodunajeckim twórcom ludowym pani Janinie Bentkowskiej i panom Andrzejowi Bukowskiemu Kubieńciowi i Stanisławowi Łukaszczykowi Cibiorzowi.

 

Zdjęcia: Bogumiła Kułach



Fotografie: Andrzej Słodyczka

 

<< powrót




| odwiedzin: 7269 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail

 
Luty 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    
Nasi Partnerzy