1 2 3
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników Biały Dunajec 2010
Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników Biały Dunajec 2010
Autor: Krzysztof Jarosz   
14 listopada 2010
Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników i galeria zdjęć. Wkrótce  w  serwisie pojawi się obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.

 

 

 

Protokół

Z posiedzenia komisji oceniającej XI Konkurs Młodyk Toniecników

Biały Dunajec, 14 listopada 2010 roku

Komisja w składzie:

1.      Józef Pitoń – przewodniczący

2.      Maria Porębska

3.      Wanda Szado Kudasikowa

4.      Jan Karpiel Bułecka

po obejrzeniu 230 toniecników z 30 miejscowości w popisie par solowych i tańca zbójnickiego postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii do 10 lat

Taniec solowy

10 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

Marcin Staszel i Kinga Michniak – Mali Bystrzanie

Klemens Mulica i Paulina Konopka – Tatry z Ratułowa

Szymon Wyrostek i Ola Skubisz – Mali Miętusianie

Jakub Babicz i Weronika Mazur – Mali Wróblowianie

Dawid Bobak i Ewa Zachemska – Odrowązianie

Ignacy Czajkowski i Weronika Antkiewicz – Mali Hamernicy – Kraków

Mateusz Galica i Patrycja Gał – Zornica Jutrzenka Zakopane

Jan Strama i Kamila Piątek – Mali Śwarni z Nowego Targu

Robert Kowalczyk i Zuzanna Kozub – Sromowianie

Albert Ziółko i Karolina Siodłak - Piekielnik

 

W kategorii do 15 lat

Taniec solowy

11 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

Marcin Trebunia i Anna Łukaszczyk – Małe Bartusie Murzasichle

Bartłomiej Grzech i Karolina Bednarz – Polany Kościelisko

Maciej Tylka i Paulina Kowalczyk – Zawaternik Leśnica Groń

Kamil Gacek i Sylwia Tomala - Zawaternik Leśnica Groń

Krzysztof Karpiel i Ewelina Rzadkosz – Małe Regle Poronin

Paweł Łukaszczyk i Anna Trebunia - Małe Bartusie Murzasichle

Klimek Słodyczka i Małgorzata Szeliga – Mały Zbójnicek Ząb

Jan Harbut i Katarzyna Styrczula – Turnie Stare Bystre

Wojciech tylka i Marzena Trojan – Mali Bystrzanie

Rafał Stopka Faktor i Anastazja Lassak - Mały Zbójnicek Ząb

Marcin Szeliga i Anna Luberda – Tatry z Ratułowa

 

Taniec zbójnicki

kat. do 10 lat

I miejsce – Zespół Regionalny „Tatry” z Ratułowa

II miejsce –  „Mali Bystrzanie”

III miejsce – „Małe Harnasie” ze Suchego

Wyróżnienie – „Mali Sykowni” z Załucznego

 

Taniec zbójnicki

kat. 10 - 16 lat

I miejsce – „Zawaternik” z Leśnicy - Gronia

II miejsce – „Polany” z Kościeliska

III miejsce – „Mali Bystrzanie”

Wyróżnienie – „Tatry” z Ratułowa

 

Specjalne wyróżnienia:

dla Oli Skubisz – Mali Miętusianie – broszka ufundowana przez Andrzeja Bukowskiego – twórcę ludowego z Białego Dunajca

dla Anny Trebuni z zespołu „Małe Bartusie” z Murzasichla – torebka ufundowana przez Stanisława Łukaszczyka Cibiorza

dla Marcina Duszy i Klaudii Głowacz z zespołu „Odrowązianie” – najmłodszych uczestników konkursu

 

Jury składa szczególne podziękowania muzykantom: Piotrowi Polakowi, Mateuszowi Kudasikowi, Wojciechowi Czernikowi, Józefowi Doruli Mamcorzowi prowadzącej konferansjerkę Bogusławie Kułach oraz Annie Malacinie oraz organizatorom XI Konkursu Młodyk Toniecników.

Organizatorzy Konkursu pragną serdecznie podziękować białodunajeckim twórcom ludowym panom Andrzejowi Bukowskiemu Kubieńciowi i Stanisławowi Łukaszczykowi Cibiorzowi oraz pani Janinie Bentkowskiej z Białego Dunajca i panu Andrzejowi Gutowi Kantkowi z Poronina za ufundowanie nagród.

Zdjęcia: Bogusława Kułach


 

ZOBACZ WĘCEJ ZDJĘĆ


<< powrót




| odwiedzin: 7300 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail

 
Luty 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    
Nasi Partnerzy