31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> Wyniki X Konkursu Młodyk Toniecników
Wyniki X Konkursu Młodyk Toniecników
Autor: Krzysztof Jarosz   
27 września 2010
W dniu 15 listopada 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy odbył się X Jubileuszowy Konkurs Młodyk Toniecników.  W konkursie brała udział rekordowa liczba młodych tancerzy - 221 osób z 29 miejscowości.

 

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej X Konkurs Młodyk Toniecników, Biały Dunajec, 15 listopada 2009r.

Komisja w składzie:

1.      Maria Porębska

2.      Wanda Szado Kudasikowa

3.      Józef Pitoń – przewodniczący

po obejrzeniu 221 toniecników z 29 miejscowości w popisie par solowych i tańca zbójnickiego postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii do 10 lat

Taniec solowy

12 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

Jakub Staszel i Oliwia Sral – Mali Śwarni – Nowy Targ

Bartłomiej Rol i Natalia Body – Zawrat z Bustryku

Mateusz Niemiec i Wiktoria Zarębczan – Mali Gronkowianie z Gronkowa

Sebastian Żegleń i Monika Opacian – Tatry z Ratułowa

Dawid Bobak i Ewa Zachemska – Odrowązianie z Odrowąża Podhalańskiego

Bartosz Cieśniarski i Maria Ciołek – Mali Hamernicy z Krakowa

Paweł Mateja i Patrycja Kęsek – Zeleźnica z Pieniążkowic

Jacek Mrowca i Regina Gąsienica Giewont – Zawaternik z Leśnicy Gronia

Jakub Pęksa i Dominika Lenart – Sykowni z Załucznego

Bartłomiej Spyrka i Patrycja Abram – Robcusie z Rabki Zdrój

Marcin Staszel i Kinga Michniak – Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego

Kamil Kowalczyk i Katarzyna Gancarz – Mali Gronkowianie z Gronkowa

 

W kategorii do 15 lat

Taniec solowy

14 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

Bartłomiej Grzech i Ewelina Bukowska - Polany z Kościeliska

Krzysztof Nowak i Martyna Dusza – Odrowązianie z Odrowąża Podhalańskiego

Marcin Szeliga i Karolina Mulica – Tatry z Ratułowa

Wojciech Tylka i Aneta Ogórek – Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego

Michał Pluta i Katarzyna Babicz – Sykowni z Załucznego

Dawid Ogórek i Halina Stopka - Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego

Piotr Kois i Anna Luberda - Tatry z Ratułowa

Przemysław Cholewka i Natalia Blacha - Zawrat z Bustryku

Kamil Gąsienica i Paulina Papież – Niźnobańscanie z Bańskiej Niżnej

Piotr Pluta i Monika Szymusiak - Sykowni z Załucznego

Mirosław Lassak i Marta Domino - Mali Hamernicy z Krakowa

Michał Prokop i Renata Jarząbek - Zawrat z Bustryku

Łukasz Leja i Anna Gąsienica – Zawodzianie z Podczerwonego

Mateusz Kowalczyk i Paulina Niemiec - Mali Gronkowianie z Gronkowa


Specjalne wyróżnienia dla

Joanny Jarząbek – Mali Saflarzanie z Szaflar

Martyny Kasprzyckiej – Młode Klimki z Zakopanego

Jakuba StaszlaMali Śwarni z Nowego Targu

Bartłomieja Grzecha – Polany z Kościeliska

 

Taniec zbójnicki

Do 10 lat

I miejsce – „Tatry” z Ratułowa

II miejsce – „Mali Bystrzanie” z Nowego Bystrego

III miejsce – „Białodunajcanie” z Białego Dunajca


Kategoria 10-16  lat

I miejsce – Sykowni z Załucznego

II miejsce – „Tatry” z Ratułowa

III miejsce – Zawaternik z Leśnicy Gronia


Wyróżnienia

Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego

Zeleźnica z Pieniążkowic

Odrowązianie z Odrowąża Podhalańskiego

Mali Hamernicy z Krakowa


Jury składa szczególne podziękowania prowadzącej konkurs Bogusławie Kułach, muzykantom: Piotrowi Polakowi, Bartłomiejowi Wysockiemu, Krzysztofowi Czechowi, Pawłowi Trebuni Tutce, fundatorom nagród – białodunajckim twórcom ludowym: Stanisławowi Łukaszczykowi Cibiorzowi i Andrzejowi Bukowskiemu Kubieńciowi oraz organizatorom X Konkursu Młodyk Toniecników: Gminnemu Ośrodkowi Kultury im. generała brygady Andrzeja Galicy, Urzędowi Gminy Biały Dunajec, Podhalańskiej Lokalnej Grupie Działania oraz Starostwu Tatrzańskiemu.

 

 


<< powrót




| odwiedzin: 8598 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail

 
Wrzesień 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nasi Partnerzy