4-dniowe warsztaty warcabowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej Gminy na 4-dniowe warsztaty gry w warcaby 64 i 100-polowe, które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu od 17 do 20 sierpnia bieżącego roku. Zajęcia poprowadzi p. Zbigniew Myszuk - prezes warcabowego klubu "Roszada Lipno", którego reprezentanci z powodzeniem startują na Mistrzostwach Polski, Europy czy Świata. Przedstawiamy program warsztatów, podczas których prócz zagadnień teoretycznych i praktycznych (m.in. reguły gry, kombinacje, debiuty, gra środkowa, końcówki) zorganizowane będą dwa miniturnieje warcabowe z nagrodami.

XV "Dzień Pstrąga" za nami !

XV "Dzień Pstrąga" i XVII "Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki"

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XV "Dzień Pstrąga" i XVII "Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki", które będą się odbywać w Białym Dunajcu w dniach 9 i 10 lipca. Przedstawiamy programy tych wydarzeń. Przez dwa dni na placu obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki będzie można posłuchać występów znakomitych zespołów ludowych i folkowych, zobaczyć kulinarne i wędkarskie zmagania a także obserwować cieszące się sporym zainteresowaniem Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki. Przewidziano też wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Już dziś gorąco zapraszamy!

Tkaniny, malarstwo i rzeźba na wystawie w białodunajeckim GOK

Za nami kolejny wernisaż z cyklu "Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką". Na otwarciu wystawy, którego dokonano 17 czerwca licznie zgromadzili się mieszkańcy naszej gminy oraz zaproszeni goście. Tym razem wśród prezentowanych prac królują unikatowe tkaniny artystyczne autorstwa Heleny Sułkowskiej-Pawlik i Małgorzaty Kowalczyk. Całość ekspozycji dopełniają rzeźby w kamieniu i drewnie Andrzeja Mrowcy oraz obrazy olejne Małgorzaty Rosińskiej, Stanisława Stocha i Ireneusza Września. Serdecznie zapraszamy wszystkich białodunajczan jak również turystów do odwiedzania naszej galerii. Wystawę będzie można oglądać do połowy lipca od pn-pt w godzinach 10-16.

Łucja Bużek laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Naturalnie-Rodzina"

Z przyjemnością informujemy, że nasza podopieczna Łucja Bużek została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Naturalnie-Rodzina" organizowanego przez Stowarzyszenie "Koliber w Warszawie. Na konkurs napłynęło ponad 200 prac, wykonanych różnymi technikami, od rysunku przez malarstwo, kolaż, linoryt, aż po rzeźbę. Prezentujemy nagrodzoną pracę, którą Łucja wykonała w pracowni ceramiki naszego ośrodka pod okiem instruktorki p. Bożeny Świderskiej-Środy. Gratulujemy !

Maj 2017
151617181921