Start >> GOK Biały Dunajec >> Zaproszenia

Tour de Pologne 2012 na Podhalu

Szanowni mieszkańcy i turyści w dniach 14 i 15 lipca 2012 r. na Podhalu zagoszczą kolarze Tour de Pologne, największego wyścigu kolarskiego w Polsce. W tym roku pod Tatrami rozegrane zostaną dwa etapy 69. Tour de Pologne. Pierwszy to etap Rabka Zdrój - Zakopane. Drugi etap to Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska, w którym kolarze będą rywalizować na trasie wiodącej przez Poronin, Ząb, Sierockie, Leszczyny, Biały Dunajec, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny oraz Bukowiny Tatrzańskiej gdzie umiejscowiono start oraz metę tego etapu.

Konkurs Kulinarny w ramach XI Dnia Pstrąga w Białym Dunajcu

29 lipca 2012 roku w Białym Dunajcu w ramach XI Dnia Pstrąga odbędzie się konkurs kulinarny na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 28 lipca. Nagroda za pierwsze miejsce 1000 zł. Szczegóły na plakacie i w poniższym regulaminie.

XI Tatrzańskie Wici 2012

W niedzielę 8 lipca ruszają XI Tatrzańskie Wici - cykl kilkunastu plenerowych wydarzeń artystycznych odbywających się w różnych miejscowościach powiatu tatrzańskiego. Tatrzańskie Wici będą odbywać przez cały okres wakacji w dniach od 8 lipca do 16 września. Do cyklu włączone są trzy białodunajeckie imprezy: " Międzypowiatowy Piknik Sportowy "Dunajeckie Granie" (15 lipiec),  "Dzień Pstrąga" (29 lipiec) oraz Ogólnopodhalańskie Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki" (26 sierpień). Serdecznie zapraszamy do uczetnictwa w tych wydarzeniach.

Spotkanie z Jackiem Jarosikiem i otwarcie wystawy fotograficznej

1 maja zapraszamy na spotkanie z Jackiem Jarosikiem, podróżnikiem, fotoreporterem i otwarcie wystawy jego zdjęć z podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim z Mongolii. Będzie to arcyciekawa opowieść o siedmiotygodniowej podróży, w czasie której czteroosobowa załoga pokonała bez mała 20000 kilometrów, poprzez Tatarstan, Ałtaj, przez polską wieś Wierszyna w Buriacji, często podróżując przez kilkadziesiąt godzin bezdrożami przez obszary, na których nie spotkali ludzi, a ni ich śladów. Otwarcie wystawy i spotkanie z Jackiem Jarosikiem, połączone z multimedialną prezentacją 1 maja o godz. 18.00.

IV "Majówka Wędkarska" o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec

Serdecznie zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy na IV "Majówkę Wędkarską" o Puchar Gminy Biały Dunajec, która odbędzie się 3 maja 2012r. (czwartek) na rzece Biały Dunajec. Szczegóły niżej na plakacie.

Promocja albumu Barbary Gałdyś "Artysta z geniuszem w oczach"

Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu oraz Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym serdecznie zapraszają na obchody 200-lecia urodzin Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, które odbędą się 23 kwietnia 2012r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym. W programie uroczystości: otwarcie wystawy fotograficznej, występ zespołu regionalnego "Zawierucha" oraz promocja albumu autorstwa Barbary Gałdyś poświęconego twórczości wybitnego XIX-wiecznego rzeźbiarza podhalańskiego Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka.

Wielkanocna Kosołecka po raz piętnasty

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza dzieci i rodziców do udziału w XV Konkursie na "Wielkanocną Kosołecke" na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek ze święconym, który odbędzie się w Wielką Sobotę, 7 kwietnia 2012 r., po mszy świętej o godzinie 12.00 przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Zapraszamy !

Nabór do sekcji szachowej !

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu ogłasza nabór do kółka szachowego dla dzieci i młodzieży. Pierwsze spotkanie organizacyjne z możliwością zapisów już w najbliższą sobotę 24 marca 2012 r. o godz. 12.00. Zajęcia prowadzić będzie Michał Janocha. Zapraszamy !

Spotkania z cyklu "Co autor miał na myśli ?"

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza wszystkich uczniów na spotkania dotyczące interpretacji tekstów. Chcesz zgłębić tajniki interpretacji tekstu, lepiej się przygotować do języka polskiego lub obcego, zaznajomić z różnymi problemami podczas czytania? Jeśli tak, to zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie 24 marca 2012 r. o godz. 11.00. Na spotkaniach będą poruszane prawidła języka w znaczeniu ogólnym, różnice i podobieństwa między nimi; będziemy próbowali poszukać granic interpretacji. Serdecznie zapraszamy !

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży

W dniach 26 i 27 marca 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu będą odbywać się bezpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez p. Monikę Osuch. Do udziału w warsztatach zachęcamy w szczególności dzieci i młodzież z Gminy Biały Dunajec. Na zainteresowanych czeka jedynie 10 miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy pod numerem 18 20 01 690 lub mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zgłoszenia przyjmujemy również w biurze ośrodka kultury. Dla autorów najciekawszych fotografii wykonanych w trakcie warsztatów przewidziano nagrody. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w tych zajęciach. Serdecznie zapraszamy !

Kwiecień 2019
151617181921