31 32 33
Start
Andrzej Bukowski i Stanisław Łukaszczyk-Cibiorz laureatami Marki Tatrzańskiej !
Autor: Krzysztof Jarosz   
29 czerwca 2017
22 czerwca 2017 r. w Pensjonacie „Antałówka”-Polskie TATRY w Zakopanem odbyło się uroczyste rozdanie statutek „Marki Tatrzańskiej 2016”. Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znaleźli się dwaj białodunajeccy twórcy ludowi: Andrzej Bukowski (zajmujący się metaloplastyką, wykonujący spinki góralskie, brosze, kolczyki, zapinki itp.) oraz Stanisław Łukaszczyk-Cibiorz (wykonujący galanterię skórzaną m.in. kierpce, opaski, torby, torebki). Składamy im serdeczne gratulacje!. Przedstawiamy sylwetki obydwu artystów.

fot. www.tatry.pl

 

Kapituła w składzie:

Edward Tybor - Przewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego - Przewodniczący Kapituły
Jerzy Andrzej Laszczyk - Członek Zarządu Powiatu Tatrzańskiego - Wiceprzewodniczący Kapituły
Helena Buńda – Dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury -Sekretarz Kapituły
Edward Chyc - Magdzin -Przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości  w Zakopanem - Członek Kapituły
Anna Firas - Przedstawiciel Tatrzańskiego Centrum Gospodarczo- Turystycznego   w Zakopanem - Członek Kapituły
Józefa Kolbrecka -Przedstawiciel Gminy Biały Dunajec - Członek Kapituły
Andrzej Skupień- Przedstawiciel Gminy Bukowina Tatrzańska - Członek Kapituły
Małgorzata Karpiel -  Bzdyk  -Przedstawiciel Gminy Kościelisko - Członek Kapituły
Andrzej Buńda -Przedstawiciel Gminy Poronin - Członek Kapituły
Grzegorz Cisło -Przedstawiciel Gminy Miasta Zakopane - Członek Kapituły
Anna Gąsiorowska -Przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w Zakopanem - Członek Kapituły
 

Kapituła przyznała logo Marka Tatrzańska 2016 w następujących kategoriach:

 

KATEGORIA I

ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

  1. Chleb Gazdowski – F.P.H. „KARPIEL” s.c. Andrzej Karpiel, Jakub Karpiel
  2. Nalewka Tatrzańska – Litworówka , F.H.U. „U BAFII ” Anita Bafia

 

KATEGORIA II

WYROBY, PRODUKTY RĘKODZIELNICZE

  1. Stanisław Łukaszczyk – Cibiorz – twórca ludowy wykonujący galanterię skórzaną
  2. Andrzej Bukowski – twórca ludowy w dziedzinie metaloplastyki
  3. Stanisław Mateja – usługi krawieckie, ze specjalnością regionalną    
  4. Andrzej Stasik – za złóbcoki

 

KATEGORIA  III

USŁUGI GASTRONOMICZNE, HANDLOWE, NOCLEGOWE ORAZ INNE NA TERENIE POWIATU TATRZAŃSKIEGO

  1. „La Donna” Dariusz Rejowski  - Usługa gastronomiczna świadczona w zabytkowym budynku Willa „Nowa” wybudowanym w stylu zakopiańskim, który został odrestaurowany  i zmodernizowany z nadaniem nowej nazwy „Villa Toscana”.
  2. Stanisław Topór -Zakład Stolarski Topór – Usługi stolarskie – remontowo –budowlane 
  3. Edward Staszel -  Usługi w zakresie stolarstwa artystycznego
  4. „Gościniec Góralski” Dwór – Kościelisko
  5. Stacja Narciarska SUCHE

 

<< powrót

 




| odwiedzin: 455 wydrukuj Drukuj

 
Sierpień 2017
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nasi Partnerzy